Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak/mondjak a...

Mit csináljak/mondjak a háziorvosnak, hogy adjon beutalót pszichiátriára?

Figyelt kérdés

2018. jún. 26. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiátriai szakrendelésre nem kell beutaló, csak időpontot kell kérni. Legalábbis nálunk így van.
2018. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam bent egyben, ahol beszéltem egy emberrel (valószínűleg portás vagy biztonsági őr lehetett, de nem recepciós), aki azt mondta, hogy ahhoz, hogy bemenjek, kell hoznom beutalót.
2018. jún. 26. 23:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha kell is beutaló (ennek kérdezz utána), nem nagyon kell megindokolni a háziorvosnak, hogy miért kérsz oda beutalót. Mondd neki, hogy depis vagy, sokszor van nagyon rossz hangulatod, és szeretnél elmenni. Biztos nem tagadja meg! Ha pedig nem kell beutaló, csak kérjél időpontot!
2018. jún. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kórházra gondolsz, vagy szakrendelésre? Nem mindegy.
2018. jún. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért kérdezem, mert ha rosszul vagy, és beállítasz a kórházba, ott megvizsgálnak, és ha úgy látják, bent is tartanak.

Szakrendelésre igen, kell beutaló. Megmondod a háziorvosnak, hogy szükséged van arra, hogy kivizsgáljanak, mert mostanában nem vagy jól mentálisan. ADNI FOG! A beutaló után telefonon kell időpontot kérned a szakrendelésre.

GY-M-S megyében így működik. Nem tudom, hol laksz.

2018. jún. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Budapesten lakom. Nem igazán tudom, az embernek is ott magyarázkodtam, hogy fogalmam sincs, hogy jó helyen vagyok-e. A Semmelweis-ben voltam a Klinikáknál. Mondjuk nem tudom, hogy ez mennyit mond, ha nem vagy budapesti.

2018. jún. 27. 00:41
 7/7 anonim ***** válasza:

5. vagyok. Akkor tedd azt, amit mondtam, azaz leírtam. Úgy már nem fognak random elküldeni, ha a kezedben van a beutaló papírod. Azt mondd a háziorvosnak, amit érzel, vagy azt, amit én is írtam. De ha nagyon durva a helyzeted, a kórházba is beállíthatsz, úgy is ők látják rajtad, kell-e kórházi kezelés, vagy elég a járóbetegrendelés.

Nem írtad, mennyire vagy sz.arul.

2018. jún. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!