Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rám miért így hat a "megfázás"?

Rám miért így hat a "megfázás"?

Figyelt kérdés

Nem értem hogy amikor más kettőt köhög és néha orrot fúj, engem miért von ki a forgalomból másfél hétre? :(

Ahogy megyek bele a betegségbe egyre kábultabb, kimerültebb leszek, mozogni is nehezemre esik, folyamatosan zsepinek kell lennie az orrom előtt, annyira folyik, fáj, kapar a torkom, a hangom felismerhetetlen... És tényleg olyan érzés mintha nem is lennék öntudatomnál.


Pedig szedek vitaminokat, C, D, B, ezeket rendszeresen, eszem a gyümölcsöket, zöldségeket, főtt kaján élek, nem gyorson... :(


2018. dec. 26. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is teljesen ilyen vagyok, szerintem ez ellen nem igazán lehet mit tenni. Engem is nagyon zavar hogy más náthásan simán elmegy dolgozni mert mondjuk csak az orra van bedugulva, nekem meg fáj a torkom, a végtagjaim, nem kapok levegőt, meg folyamatosan köhögök...
2018. dec. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gyümölcsök és a zöldségek vitamintartalma sajnos már korántsem elég - ez nem azt jelenti, hogy felesleges enni őket, hanem azt, hogy pótolni kell.

Nem tudom, a felsoroltakból mennyit szedsz, de leírom, mennyit kellene (nem az "ajánlott" adagot):

C: napi 500 mg minimum, de nyugodtan lehet 1000 is. A legjobb, ha retard kapszulát veszel, azaz folyamatos felszívódásút. Vagy port (aszkorbinsav por a neve), amit egész nap iszogatott teába, limonádéba tehetsz, így folyamatos a bevitel. Ha normál tablettát veszel, akkor inkább kisebbet és többször, tehát pl. 3x300 mg-osat.

B: nincs köze az immunrendszerhez, de szedd nyugodtan, sok előnye van.

D: naponta legalább 2000 NE, de nyugodtan lehet 3000 is, rövid távon (3 hónapon át) pedig akár még több is, 4-5000 NE. Fontos, hogy étkezés környékén vedd be, mivel zsírban oldódik.


Ezeken kívül szedhetsz időnként Béres-cseppet is, ill. vannak immunerősítő tabletták, amiket orvos tud felírni.

2018. dec. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A C-vitamin 1000 mg, folyamatos felszívódású, a D 2000 NE, minden nap szedem reggeli környékén.

Nem segítettek. Rövid ideig voltam egy beteg ember társaságában és ennyi. Lehet nem is szedek tovább semmi szart úgyse használnak.

2018. dec. 26. 17:05
 4/6 anonim ***** válasza:
A vitaminok ilyen szempontból nem számítanak semmit. Sem megelőző, sem gyógyító hatásuk nincs a többlet vitaminbevitelnek.
2018. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez nekem is feltűnt!
2018. dec. 27. 11:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Már néhány éve ismert, de azért még mindig igen sokan két marokkal tömik, mert az majd mindent megold felkiáltással.
2018. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!