Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek elmúlt, vagy jelentősen...

Akinek elmúlt, vagy jelentősen csökkent a migrén, vitaminszedés hatására, mit szedett és mennyit?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt jelentősen csökkent a fejfájások mennyisége, majd miután megszületett a baba, hetente nagyon erős migrénes rohamok jöttek, elkezdtem naponta 1db 300mg-os magnéziumot szedni. Sokat csökkent, 4 hónapja szedem, azóta kb max 3x fájt a fejem, és az sem volt az a nagyon durva, mint előtte, de jó lenne azért tőle megszabadulni. Először ha lehet a vitaminokkal szeretnék próbálkozni, elsősorban ezek a válaszok érdekelnének, mert nagyon meglepett hogy a magnézium hatására hirtelen hogy lecsökkent. 10 éve elég sokat kísérleteztek az orvosok velem, és senkinek nem jutott eszébe vitaminhiány, hanem tömték belém a gyógyszereket, amíg azt nem mondtam, hogy elég. De így meg elég nagy szenvedés volt. Úgyhogy jó lenne, ha vitaminnal is lehetne orvosolni.

2018. dec. 27. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Nem akarlak elkeseríteni, de inkább a hormonváltozások hatására csökken vagy szaporodik a migréned. Mindamellett szedd a magnéziumot, mert sose lehet tudni. Viszont vitamintól ne várd a migrén megszünését. Én most klimaxolok, itt is jelentős a hormonváltozás, csökkent is a migrénjeim száma és erőssége.
2018. dec. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Pszichoterápiát sose ajánlottak? Ismert kiváltó okok egyike az elfojtott - általában gyerekkorban felhalmozódott - harag a fejfájás mögött.

Ételintoleranciavizsgálaton (vérből) voltál?

2018. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fejfájás mögött igen, ezt volt szerencsém megtapasztalni, de a migrén az más.
2018. dec. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Inkább úgy fogalmaznék, hogy minden migrén más és más. Pl. a gyerekkorban kezdődő és felnőtt létet szakadatlanul végigkísérő migrén, ami semmit nem reagál a nyilvánvaló hormonális változásokra? Illetve van egyáltalán határ fejfájás és migrén között? Családtagnak pl. kéthetente jelentkező homloktáji, hányingerrel járó fejfájása van, ami minden fejfájással foglalkozó irodalom és szaki szerint migrén, ellenben ez egy kibírható, 12 órán belül magától csillapodó tompa fájdalom... Nincs olyan, hogy a lelki/idegi ok csak ilyen vagy csak olyan fájdalmat válthat ki. Bizonyos lelki "kórképek" emésztőrendszeri tüneteket váltanak ki - de azon belül ezerfélét. Más lelki okok különböző fájdalmakat generálhatnak a fejben, a nyaki, háti részen - szintén ezerfélét. Egyébként nekem az jön le, hogy a kérdező saját tapasztala a magnézium (nem vitamin, hanem ásványi anyag) kedvező hatása, akkor ezt ne vegyük el tőle. Emellé kér vitaminokat. Gondolom, a B-vitaminok között lehetne keresgélni.

Abban azonban nem vagyok biztos, hogy ez a 300 mg-os magnézium valóban jól hasznosuló magnézium volt-e, mert ha magnézium-oxidról van szó, akkor annak csak valami pár százaléka hasznosul. De ha ez elég volt a hatáshoz, akkor még inkább egy pszichoszomatikus háttér sejlik fel, amire jól hat a placebo.

2018. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!