Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Visszafordithato meg a cukorbe...

Visszafordithato meg a cukorbetegseg?

Figyelt kérdés
4honapja derult ki hogy cukorbeteg vagyok. A haziorvos szuroprobaszeruen megmerte a cukrom 11 mol lett. Utana ehgyomri vervetelnel 8.9 lett. Egy het gyogyszer (merkformin) szedese utan mar beallt 5 -6-os ertekekre a cukrom. Nagyon ritka amikor becsuszik egy egy 7- 8-as ertek. Volt hogy eves melle megettem egy csokit es masfel ora mulva is csak 6,6 volt a cukrom. Jobban odafigyelek az etkezesre a dietat meg nem tudom olyan jol betartani.4 kg-ot fogytam eddig. Ez meg nem a veszes cukorbetegsegbe tartozik igaz? Nem ertek ehhez meg, de mas betegeknek sokkal nagyobb a cukra.

2019. jan. 30. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos elmúlni nem fog, mindig szedned kell a cukor gyógyszert, emellett nagyon fontos a diéta is!

Viszont súlyosbodni tud a betegség, ha nem tartod be az előírásokat.

Legrosszabb esetben jön az inzulin, és a súlyos szövődmények.

2019. jan. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez feltehetően II. típusú cukorbetegség, örülj ha a gyógyszertől normalizálódott (nekem nem, igaz, nekem ilyen magas soha nem volt). Én is csak annyit tudok a "betegségről", amennyit az internetről olvastam, aminek a lényege, hogy az orvostudomány sem tudja, mitől alakul ki. Állítólag a testsúly csökkenés és a fizikai munka segít. Az olvasottak alapján nem visszafordítható, viszont karban tartható.
2019. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
En ugy tudom ez nem szamit magas ertekeknek. Az atlag cukor 6. Miert neked mennyi szokott lenni?
2019. jan. 30. 10:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első mérések elég magasak, de a gyógyszeres kezelés eredménye viszont biztató.

- mozogj

- tartsd a diabéteszes diétát

- kerüld a gyorsan felszívódó ételeket

- mérd a cukrod rendszeresen


Ha ezeket betartod -szerintem- próbálhatod csökkenteni a gyógyszert, gyanítom elhagyni azért nem fogod tudni.


Nem, ez nem tűnik olyan vészesnek!

2019. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!