Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez gyomorfekély lehet?

Ez gyomorfekély lehet?

Figyelt kérdés

Ha jól emlékszem, kb. fél éve kezdődhetett a probléma, erős felső hasi görcsökkel. 1-2 napig fájt, aztán elmúlt, és hetekig semmi panaszom nem volt. Aztán megint előjött, majd megint elmúlt. Ez így ment tovább hónapokig. Volt hogy csak kicsit fájt, volt hogy nagyon.


Ha jól emlékszem, már december eleje óta nem is volt ilyen gondom egyáltalán, ma este viszont előjött, és olyannyira fájt hogy majd beleőrültem. Ebédkor még semmi nem volt. Vacsora előtt már kicsit kellemelten érzés volt a gyomromban, de ekkor még nem tudtam hogy ez lesz belőle, csak úgy éreztem, éhes vagyok, biztos azért olyan, és majd segít ha eszek valamit. Aztán ahogy elkezdtem vacsorázni, csak egyre rosszabb lett, két kis margarinos bagett után már meg kellett állnom, mert annyira elkezdett fájni. Ilyenkor a levegővétel is fáj, mintha a bordáim is érintettek lennének a dologban. Ittam pár korty kakaót még evés előtt, a kiflik között pedig egy kis vizet, de egyikből sem tudtam sokat inni, mert ahogy leért, az is fájdalmat okozott. Ahogy az étel leért, úgy éreztem mintha az is csak "kisebesítené" a gyomromat.

Egy pár perc erejéig még a hányinger is rámjött, de végül elmúlt. Néhányat böfögtem csak, amit evés közben máskor nem szoktam.

De nem volt savas íze, meg nem is vagyok amúgy sem refluxos, soha nem voltam.

Vettem be nospa fortét, és végül befejeztem a vacsorát. Most már csak minimálisan fáj, szinte már nem is érezni, de nem tudom hogy csak a gyógyszer hatott-e, vagy magától hagyott alább a fájdalom. Mert magától is el szokott múlni, ha csak kicsit fáj akkor nem szoktam bevenni fájdalomcsillapítót, mert pár óra múlva jobb lesz.


Valaki találkozott már ilyen tünetekkel, milyen betegség ez?

Sajnos nincs most munkám és biztosításom se, leghamarabb március közepén tudnék csak orvoshoz menni evvel.


Próbáltam a szüleim tanácsát kérni, ők biztos bölcsebbek nálam, de nem tudtak segíteni, anyukám szerint a kakaó + víz kombó volt a baj, és nagy hülyeség ilyet csinálni, illetve mikor mondtam, hogy evéskor rosszabb lett, akkor meg azt mondta "ne faljál"... Szóval nem túl konstruktívak...


Ami eszembe jutott, hogy tegnap csináltam gyrost, és azt vacsoráztam, meg ma azt is ebédeltem. Nagyon fűszeres volt. Lehetséges, hogy kiújult miatta a gyomorfekélyem, és ez most este jelentkezett csak a már "normális" vacsora elfogyasztásakor?


Annyit kell még tudni rólam, hogy fiatal nő vagyok és nem dohányzó, nem ivó.


2019. febr. 17. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de ha nincs semmilyen jogviszonyod, akkor be kell jelentkezni a munkaügyi központba, ők adnak papírt, amivel az önkormányzattól igényelheted, hogy fizessék helyetted a tb-t, vagy akár magadtól is kérheted a navtól, hogy havi szinten fizessed a járulékot (max 8000 forint). Amúgy nekem is volt hasonló panaszom, nálam rá fogták gerinc eredetű fájdalomra meg refluxra, viszont egy munkatársamnak olyan volt, hogy akárhányszor evett egyből fájt neki a gyomra, neki valami gyulladást diagnosztizáltak tükrözés által.
2019. febr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Magyarországon fizetjük a TB-t, ezért ha épp otthon vagyok akkor szoktam menni orvoshoz. De Ausztriában lakok és itt nincs most épp munkám, csak márciustól lesz.

Köszi a tippet amúgy.

2019. febr. 18. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia most akkor korábban volt gyomorfekély hát hogy ezt írod kiújult a gyomorfekélyem? A gyomorfekély úgy lesz hogy marja a sav a gyomrodat akkor ezek szerint csak savas a gyomrod.én már egy tíz éve refluxos vagyok de nekem még mindig nincs gyomorfekélyem se felmaródásom.esetleg vehetnél a patikában vény nélkül savlekötőt. Hogy változik e a helyzet.
2019. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy legutóbb is fekély volt-e. Csak tippelgetek sajnos.

De nekem nincs refluxom.

2019. febr. 24. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!