Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epeköveim vannak, bevállaljam...

Epeköveim vannak, bevállaljam a műtétet?

Figyelt kérdés

Van egy nagy dilemmám: nem tudom, hogy bevállaljam e a műtétet minél előbb, vagy pedig halogassam még... Ugyanis epeköveim vannak (számos, azaz sok), nem tudom pontosan mióta, de már jó rég óta, lehet, hogy már 10 évnél is régebb óta (hasi ultrahangon vették észre anno)... A háziorvosom szerint minél előbb meg kellene műteni, és ami a műtét mellett szól, hogy bármikor jöhet egy epegörcs, elzáródhatnak az epeutak, vagy még rosszabb ugye (ezt gondolom itt nem kell részleteznem)... Viszont ami ellene szól, hogy már hosszú évek óta ezek megvannak, és eddig még semmilyen problémát nem okoztak, lehet, hogy még sokáig nem is okoznak...


Ha minél előbbi műtétre adom a fejem, akkor a márciusi vérvételt (ami évente egyszer a pszichiátriára kell) össze kell hangolnom a műtétes vérvétellel (vagyis hogy ne szúrjanak meg rövid időn belül kétszer), ezt (is) a háziorvosom javasolta... Valamint akkor márciusban valószínűleg le kell mondanom egy pesti útról, amit már nagyon régóta tervezek... És a műtétet én biztosan NAGYON nehezen fogom viselni, ez sokkal komolyabb műtét, mint a anno a körülmetélés, én már annál is meg akartam halni, szóval ennél bele sem merek gondolni, hogy mi lesz... Anyukám azt mondta, hogy várjuk meg, amíg ő nyugdíjas lesz, ami még másfél-két év, de lehet, hogy már nincs annyi időm... Ez a nagy baj, hogy (gondolom) ezt senki nem fogja tudni nekem megmondani, hogy mikor okoznak majd problémát ezek az epekövek...



2019. febr. 26. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha még nincs baj, az utazást várd meg, és utána menj el a műtétre. Évekig ne halogasd, mert baj lehet belőle.
2019. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első az egészséged, én nem várnék vele túl sokat!

Manapság már nem vágnak nagy lyukat, három kis ponton keresztül kiveszik!

2019. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Igen, az a márciusi utazás valószínűleg még belefér, de ne várj a mama nyugdíjáig!
2019. febr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ennél nagyobb problémád soha ne legyen! Manapság laparoszkóppal pár perces rutin műtét. Utána kellene olvasni, és az orvos tanácsát megfogadni! Hogy jön ide amúgy a herélésed????
2019. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Körülmetélés, de mindegy... Nagyon nehezen bírom a kórházat, egyáltalán nem tudok ott például aludni... Ha 10 napig vagyok bent akkor 10 napig nem alszok... A metélésnél "csak" 3 napig voltam bent, 3 napig nem aludtam... Az indexen azt mondták, hogy kérdezzek meg egy sebészt, hogy mi a véleménye, lehet először ez lesz... Azért köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 26. 17:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugye tudsz arról, hogy a sokáig meglévő epekövek epehólyagrákot okozhatnak? Én nem várnám meg a helyedben.

Manapság laparoscoppal simán megoldják, 3 kis lyuk oszt heló. Másnap mehetsz haza.

2019. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]


Itt azt írja egy hozzáértő sebész, hogy rendszeres UH-vizsgálat mellett nem szükséges operálni...

2019. ápr. 12. 17:08
 8/10 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Felesleges vele vitázni, részlet a beszélgetésünkből:


Én: Azt, hogy kérdezd meg az orvost a kórházban és ne az internet szerint hozz döntéseket. televan f. szságokkal.


Kérdező: de a webbetegen egy orvos írt............sebészszaGterülete: epekő


Én: Akkkor majd a webbeteg gyógyítsa a perforált epehólyagodat meg a rákot is.


Kérdező: majd elmenek minden évben UH-ra vagy gyakrabban


Én: és ha megállapítják az éves szűréseden, hogy már ciszta vagy daganat nőtt, akkor majd imádkozhatsz, hogy jóindulatú legyen.


Kérdező: indexen is a műtét ellen voltak... eleve ha nincs a sípszó problémám ki se derült volna ez mer UH-ra se mentem volna el


Kérdező: mé nőtt volna?mer neked baj lett belőle az nem jelenti azt h mki így járeddig SEMMILYEN panaszom nem volt e téren


Én: nekem nem nőtt ciszta, se daganat, csak görcsöm volt

2019. ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
No kérem, szeptember 2-án műtenek engem epekövekkel... Végül mégis beadtam a derekam, a műtő sebészorvos rábeszélt... A műtét még azért odébb van, de nagyon félek már most is, ha rágondolok... :-(
2019. jún. 21. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!