Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulinrezisztensek! Nektek...

Inzulinrezisztensek! Nektek milyen beszólásokkal kell a mindennapokban megküzdenetek? Szoktak megjegyzéseket tenni az ételeitekre?

Figyelt kérdés

Közvéleménykutatást végzek.

IR-esek, nektek miket szoktak a családtagok, kollégák beszólni? Már ha szoktak.


Saját példa: anyám szerint ez csak flancolás, nincs is semmi bajom.

Munkatársam szerint hülye vagyok, hogy nem eszek banánt.


Nektek milyen őrültségeket szoktak mondani az IR kapcsán?



2019. márc. 13. 16:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%

"Aha, szóval hazudjak, meg szakítsam meg a kapcsolatot a szüleimmel"


Làtom, csak mártirkodni akarsz, nem pedig megoldást keresni.

Elöször is, ha nem kötöd mindenki orrára, miért nem eszel meg valamit, az nem hazugság, hanem magángyek megtartása. Csak neked nem az a fontos, hogy ne piszkáljanak, hanem hoyg foglalkozzanak veled, és ezért hirdeted nagy hangon, hogy nem ehetsz valamit, mert akkor beszédtéma lesz belöled.

Azt sem írta senki, hogy a szüleiddel szakítsd meg a kapcsolatot, hanem egyszerüen ne egyél ott - ettöl még lehet velük beszélni, meg minden egyéb módon kapcsolatban lenni, söt erre akár a telefon is alkamas!

Csak neked ebben az esetben is a a lényeg, hogy te legyél a középpont és mindenki azzal foglalkozzon, hogy mit és miért nem eszel meg.

Én 20 éve nem eszem egy csomó élelmiszert, de még egyetlen ilyen eset sem volt, hogy a munkatársak, ismerösök, családtagok ezen fennakadjanak, mert nem volt róla szó. Édességet (amiben cukor van) meg azóta sem ettem, amióta iskolába kerültem és meglepö módon senki nem ffoglalkozik ezzel, egyszerüen tudomásul vették minden kinyilatkoztatás meg nagy magyarázat nélkül.

2019. márc. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Habár még gimis vagyok, de még soha nem szóltak be az IR-m miatt. Sőt, amikor megkínálnak valami cukros nasival és időközben eszükbe jut a betegségem, akkor mindig ők kérnek bocsánatot. Amikor elmegyünk hétvégén valahova akkor mindig figyelnek, hogy olyan helyez válasszanak ahol én is tudok enni, szülinapomra meg direkt cukormentes csokit vesznek nekem.


Durva, hogy vannak, akik beszólnak emiatt. Mégis mi köze a másiknak hozzá, hogy mit eszel?

2019. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Jaj,11-es, hagyjuk már az ostobaságot... Most konkrétan azt javaslod, hogy soha többé ne találkozzak a szüleimmel, hanem tartsak kapcsolatot telefonon... van még egyéb jó tanácsod? :D


Azt meg nem értem, hogyan jött ki, hogy én a középpontban akarnék lenni. Senkinek nem hirdetem, hogy miért nem ehetek, de ha megkínálnak és egyszerűen nem kérek, és megkérdezik esetleg, hogy miért, akkor megmondom, hogy azért, mert IR-em van és nem ehetek cukrosat/liszteset.

Ha azt mondanám, hogy nem szeretem, akkor hazudnék, mert igenis szerettem nagyon is azokat az ételeket, és néha én is szívesen ennék belőlük. Nem fogok hazudni.


De a kérdésem nem is erre irányult. Szeretnék majd írni erről és kíváncsi voltam, másoknak miket mondtak. :)

2019. márc. 16. 16:05
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A családdal kapcsolatos problémádhoz egy javaslat: nálunk "az orvos azt monda" elég jól működik, az orvosok komoly szaktekintélynek számítanak. Persze ha nálatok például a kínai gyógyászat, a homeopátia vagy bármi más a menő, akkor hivatkozz arra. Olyanokat is mondhatsz, hogy mikkel "fenyegetett meg" az orvos: ha nem tartod szigorúan a diétát, akkor szövődményeid lesznek, pl. nem lehet gyereked, később megvakulsz és levágják a lábad. (Attól függetlenül, hogy ezeket tényleg mondta-e az orvos - ha kissé csőlátású szüleid vannak, akkor jobbat nem tehetsz, mint hogy füllentesz egy kicsit.) Sajnos az idősek gyakran kicsit értetlenek, mert egy nagyon más világban nőttek fel.

2019. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
javítás: monda -> mondta.
2019. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
nekem itt szóltak be hogy egyek inkább mézet mert az természetes cukor
2019. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én általában csak azt mondom, hogy nem kérem, nem mondom hogy nem ehetem meg így nincs mire beszólni
2019. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mons azt, hogy ne haragudj meg de ha én ezt megeszem rosszul fogok lenni.
2019. máj. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!