Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom elengedni magamtól...

Nem tudom elengedni magamtól a bántó, főleg igazságtalan megjegyzéseket. Párom mindig mondja, hogy ne törődj vele. , de hogy kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Mondogatom magamnak, hogy ne gondoljak rá, de nem tudom kiverni a fejemből. Ilyenkor ideges leszek és órákig nem tudok másra gondolni... Ti hogy engeditek el magatoktól a problémákat? Én mindent túlreagálok....ez lehet idegi ,lelki betegség is?
2016. okt. 28. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem vagy eléggé magabiztos ill. sértődékeny vagy, nem elemzed az "igazságtalan megjegyzések" mélyén rejlő igazságot és inkább érzelmi kitöréssel reagálsz, mintsem mélyebb elemzéssel.
2016. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Emögött nincs semmiféle betegség. Ilyen típusú a személyiséged.


Nekem volt 2 osztálytársam akik a mai napig utálnak(3,5 éve, de lehet már 4 is meg van). Eleinte zavart mert nem tudtam miért és főleg azért mert a környezetem meg szeret. Eltelt egy kis idő és már nem érdekelt. Ma már csak röhögök rajtuk egy jó ízűt.


Nekem az idő nagyon sokat segít. Meghát az élet is megedzett.


Nézz úgy erre a problémára hogy amig van aki utál, addig valamit jól csinálsz, mert különben nem foglalkoznának veled. Másrészt pszichológiailag az ilyen emberek tudat alatt saját magukról beszélnek csak kell ehhez egy másik ember, akire a saját sz*r életüket ki tudják vetíteni.

2016. okt. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, nagyon igaz , amit írsz...aki általában bántani szokott, az magával nincs megelégedve. Nem vagyok sértődékeny egyáltalán, és az emberek többsége szeret. Valószínű, még mindig erős bennem a megfelelési kényszer, pedig már sokat változtattam tudatosan ezen.
2016. okt. 28. 21:03
 4/6 anonim válasza:
Ez egy tanulható folyamat. Meg lehet tanulni. Nekem sikerült :) pszicholóhushoz is jártam, annyira kiborítottak egyesek. Aztán megtanultam kízelni a dolgot. A legfontosabb, hogy mindig nézd meg, hogy kimondja! Ez nagyon fontos, és lényeges! Igazából saját magadnak kell rájönnöd, hogyan tudsz ezeken túllépni. Ehhez türelem kell! Sok sikert! :)
2016. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudatossággal.


Ítélkezés nélkül figyeld, ha az egod a sérelmeit vetíti, mert ez a lételeme. Ne ragadj bele az egod játékába. Fontos, hogy az egod felett se ítélkezz.

Csak figyeld meg, ez a tudatosság.

2016. okt. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jártam én is pszichológushoz, aki nagyon sokat segített. Tanácsokkal és gyógyszerekkel egyaránt. Sikerült is elég jól kezelnem a helyzetet, a gyógyszereket is elhagytam. Sajnos együtt kell élnem az anyósommal, aki energiavámpírként hatott rám. Teljesen leszívta az energiámat, mindig fáradt, ideges, migrénes voltam. Mindezt puszta szeretetből tette, teljesen rám telepedett, megfojtott a szeretetével. Ő tényleg nem akart rosszat, csak nem volt egy perc nyugalmunk , magán életünk tőle. Azóta már sikerült lerázni magamról, már amennyire lehet azzal, akivel együtt kell élned. Most már az alcheimer beteg édesanyámat is magunkhoz kellett venni, mert kiszámíthatalan a viselkedése. Az agyam teljesen leterhelt, de csak gyenge szorongás oldót szedhetek, mert különben nem tudom ellátni a beteget. Az anyósom nehezen fogadja el a helyzetet, hogy le kellett válnia a gazdatestről, akinek eddig a vérét szívta, azóta lassan kezd ellenem fordulni, pedig mindenben segítem, de ez sem elég neki. Beszólogat, ahol csak lehet. A párom erre mondja, hogy ne törődj vele...Nincs erőm tudatossággal kezelni a problémát. Egyetlen kiutat látok, hogy demens anyukámat talán egy év múlva otthonba tudjuk elhelyezni...de szerintem én előbb fogok kiakadni.
2016. okt. 31. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!