Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az alábbi tünetek mitől...

Az alábbi tünetek mitől lehetnek? Depresszió miatt lehetnek, vagy valamilyen más súlyos betegség miatt?

Figyelt kérdés

Elsősorban depresszióban szenvedők válaszát várom. Voltak-e ilyen tüneteik. Nem tudom, hogy depresszió miatti áldemencia miatt vannak, vagy valami súlyos "agybajom" van.


Huszonéves vagyok. Pár hónapja nem tudok koncentrálni. Nem tudok megjegyezni semmit sem. Társalgás közben sem jutnak eszembe a szavak, elkezdek egy mondatot és elfelejtem, hogy mit akartam mondani. Nem emlékszem vissza, hogy kivel mit beszéltem. (Azelőtt pontosan, szó szerint vissza tudtam idézni a beszélgetéseket.)Nem emlékszem vissza az elmúlt hétre. Nem tudom mit ettem, mit csináltam, milyen ruha volt rajtam. Égve hagyom a villanyokat, nyitva hagyom az ajtót. Nem tudok új dolgokat megtanulni. Képtelen vagyok fejben tartani bármit. Amit eddig a kollégáimról megtudtam, megismertem őket az évek alatt, abból szinte semmire nem emlékszem. Elfelejtem a neveket is. Rosszul hallok, Homályosan látok! Sőt nem ismerem fel az arcokat, összekeverek embereket. Ügyfelek neveire sem emlékszem, akikkel már számtalanszor találkoztam. Ez egyre kínosabb!Ha elkezdek nézni egy filmet, azt sem tudom követni, a szereplők arcára, nevére, sem a cselekményre nem emlékszem. Dalszövegeket sem tudok megjegyezni.

Elkezdek valamit mesélni a páromnak és sürget, hogy mondjam már a lényeget, meg gyorsabban. Inkább már nem is akarok beszélni senkivel. Azelőtt kártyáztam. Most nem tudom megjegyezni a saját lapjaimat sem. Egyre ingerültebb, és dühösebb vagyok. Van valakinek hasonló tapasztalata? Mitől lehet?



2019. márc. 19. 08:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt minden héten megkérdezed? Mi fog változni tőle.

Lehet pazichés alapon. Nekem is volt ilyen lár éve. De ha nem oldod meg a szorongasod okát akkor nem fog elmúlni. Ha nem pszichesen van akkor sem fog elmúlni. És ezt senki nem fogja tudni diagnosztizálni neked a gyakorin elmondás alapján. Ha.nagyon zavar menj el a háziorvoshoz és ő elküld szakorvoshoz és kiderül van e gond vagy nincs.

2019. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!