Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nincsen kicsit túl dramatizálv...

Nincsen kicsit túl dramatizálva a cukorbetegség manapság?

Figyelt kérdés

Azzal fenyegetik a cukorbetegeket hogy megvakulnak meg levágják a lábukat ezek valóban szomorú szövődmények De rengeteg cukorbeteget ismerek kaki nem tartja meg a diétát és már vagy 20 éve szövődmény mentesen élnek.


Nézzük statisztikát..


[link]


Az adat szerint 32 000 ember él vakon cukorbetegség miatt na most ha 800 ezer cukorbeteg van akkor csak a cukrosok 4 százaléka lesz vak tehát kB 4 százalék esélye van hogy megvakulsz.


[link]


Amputációt illetően meg 3658 eset volt amputáció cukorbetegség miatt, ez csak 0.4 százalék...


És azért valljuk be Magyarországon az a cukorbetegek többsége nem tartja olyan szigorúan ezt a diétát elég sokszor van bűnözés látom én ugyanis főleg idős emberek betegsége és bizony azokkal ezt nehéz megérteni


2019. ápr. 21. 08:26
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Miért egy amerikai lap az milyen lap? Orosz? Jéé angol.....

Ha angol angolra gondoltam volna akkor brit lapot mondtam volna...

2019. ápr. 21. 13:39
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, ne égesd már magad, mindenki látja, hogy életedben nem olvastál el egyetlen cikket sem. És a cukorbetegség alapjaival sem vagy tisztában.
2019. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Olvasni tudsz-e kérdező?

Ez van a legelső linkben: "A szövődmény egyik fő oka a rosszul beállított vércukorszint". Vagyis azok közül kerül ki a 32000 vak, akik szarnak bele, nem pedig a 800000-ből. Nem tudom mennyi a szarnak bele létszáma, de ha mondjuk 8-ból 1 fő, akkor közülük minden 3. megvakul. Így is olyan jó a statisztika ?

2019. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
23. Szerintem 70 százaléka beleszar... Kicsit ismernéd az embereket minden csoda egy napig tart. Fél évben még nagyon vigyázz mindenre aztán idővel szépen egyre jobban leszarja az ember, mert NEM OKOZ PANASZOKAT ÉS TÜNETMENTES
2019. ápr. 21. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!