Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Erős hasi görcsök, és furcsa...

Pihécske kérdése:

Erős hasi görcsök, és furcsa előzmények. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Szóval,elkezdem az elején,a párom ősszel egyetemista lett.25 éves férfiről lenne szó.Télen,a vizsgaszezon alatt rendszeresen kutyorgott,görcsölt a gyomra,és nagyon erős sava volt.Ezt követte tavasszal az,hogy olyan érzése volt,mintha valami lenne a fenékrésznél,egy szúró,mozgó érzés.Sokszor hajnalra erre ébredt.Egyetem mellett nem nagyon volt ideje elmenni orvoshoz [köszönhető a rendszernek ugye].Már tél óta kutyorog,fáj a gyomra és tavasszal csatlakozott a fenekében az az érzés.Most,pár napja a közérzete is nagyon rossz szegénynek,de ami a legfőbb dolog az az,hogy csütörtök éjszaka ettünk lágy tojást.Nekem is megfájdult a gyomrom,de el is múlt fájdalomcsillapító után.A páromnak rá fél órára elkezdett fájni a hasa,de olyan görcsei voltak,hogy nem bírt felkelni.Nem hiszem a tojásnak köze lenne hozzá.Előtte való napokban rendesen wczett,elég sokszor napi 6-7 alkalommal.Most,nem tud elmenni wcre,alig jön ki belőle valami.Vasárnap éjszaka sürgősségire kellett vinni,ahol a vérképét megnézték,de semmit nem mutatott ki,kapott Nospat inekcióval.Azóta még erősebbek a görcsei?

Amúgy a párom laktózérzékeny is.

Valaki tud segíteni?

Ha bármi más kérdés is van,nyugodtan válaszolok.



2019. ápr. 23. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A háziorvos tud adni beutalót székletvizsgálatra. Ez lenne a legfontosabb, hogy megcsinálják. Lehet parazita fertőzés, vagy más probléma is. Írasson fel a párod Lactase enzim tablettát a házidokival!
2019. ápr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerencse,hogy pont most megy házidokihoz.

Remélem segít,mindent megpróbálunk már,csak legyen jobban,mert ilyen fájdalmat sosem érzett pedig elég sok fájdalmas dolgon ment már keresztül.

Köszönöm a választ! :)

2019. ápr. 23. 16:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Tejérzékenyként átmentem ezen. Sajnos a bélgyulladás magával hordozza a fruktóz, glutén, tojás...stb. érzekenységet. Én jelenleg tej és fruktóz érzékeny vagyok. Ajánlom a további allergiateszteket és probiotikum kúrát. A fenékprobléma aranyér lehet, kihozhatja a hasmenés és a székrekedés is. Nekem a hasmenéstől jött ki.
2019. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat.Minden egyes válasz segít.Sok orvos nagyon türelmetlen,és nem segítőkész [tisztelet a kivételnek] és hiába is megyünk vele bárhova,sajnos lelegyintik gyomorrontással,vagy azzal hogy adnak egy orvosságot ami nem használ.Az első válaszadó pont írta ugye,hogy lehet kérni beutalót székletvizsgálatra,de a háziorvos szerint felesleges,így még azt sem kérhettünk,mert szerinte indokolatlan lenne.Kaptunk egy orvosságot,és azt mondta majd 5-6 nap múlva lesz neki hatása,ha addigra nem múlik el akkor majd talán lehet vizsgálat vagy béltükrözés.Na igen,de ki a francnak van kedve még 5-6 napig szenvedni?Főleg hogy a páromnak holnap zh-ja van egyetemen,és kötelező megírni,mert különben vizsgázni sem mehet.De ilyen állapotban?És ezért menjen el neki ez az egész egy év?Aztán jövőre megint felvételizhet?

Abszurdum.

2019. ápr. 23. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!