Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 20 évesen nyelőcsőrák?

20 évesen nyelőcsőrák?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok. 1 hete vettem észre, hogy egyes taplalekoknal nehezen megy a nyeles, gondolok itt olyanra, hogy sultkrumpli, tojasrantotta. Egyből be is gugliztam, és kiadta, hogy nyelocsorak első tünete a neheznyeles. Azóta félek, nyelni, mert tudom, hogy nehezen fog lemenni. Doki mit tud velem kezdeni?


Hozzateszem! 1 éve kivettek a mandulamat és akkor is volt már ilyen panaszom, hogy nehezebben tudtam nyelni, de aztán már nem foglalkoztam vele észre se vettem. Csak most megint elkezdtem parázni.. Hipochonder vagyok, vagy tényleg rákos vagyok



2019. máj. 9. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Erre az a válaszom, hogy ha google-ben keresel rá egy tünetre, az nem releváns, és egy baromi buta dolog, mert egyáltalán nem csak a nyelőcsőrák tünete a nehéznyelés, hanem még jó pár dologé.

Hogy az orvos mit kezd veled? Először is, ha ezt elmondod neki, akkor kiröhög. Másrészt kikérdez és megállapítja, hogy semmi bajod.

2019. máj. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gégészeten meg tudják nézni mi a helyzet és akkor megnyugszol. Szerintem semmi. Csak rágörcsöltél. Én 20 éve nem tudok pl. Közepes gyógyszert sem lenyelni. Sosem jutott az eszmbe hogy rákos lehetek. ☺ Azért annak más tünetei is vannak suerintem.
2019. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%
Szia! 10 évvel ezelőtt jött elő nálam, hogy nem tudtam nyelni, nálam másfél évig tartott...azt hitték idegi eredetű. Aztán kiderült, hogy megnagyobbodott pajzsmirigy, be volt gyulladva és túlműködött, és göbök voltak rajta, ezek okozták a nyelési nehézségeket. Sima labornál jók voltak az értékeim, emiatt nem gyanakodott rá senki sem. Egy endokrinológus vette észre. A lényeg, ha laborra küldenek és csak TSH-t néznek, akkor az tud fals eredményt mutatni, mint esetemben is. Az teljesen határértéken belül volt, viszont a T3 és T4 amit specko labornál kérhetnek, vagy pedig szakorvos kérheti, na azok nagyon eltértek.
2019. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!