Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez pajzsmirigy betegség lehet?

Ez pajzsmirigy betegség lehet?

Figyelt kérdés

16/lány

A tüneteim: szapora szívverés (nyugalmi állapotban is), eléggé sok hajam hullott az elmúlt hónapokban, fáradékony vagyok, most egy hétig hasmenésem is volt, ingerlékenyebb vagyok, sokat izzadok, fogytam 3 kilót 2 hét alatt most hirtelen. Egyébként a családomban is volt már pajzsmirigy beteg.

Nagyon félek...internetes keresgélés után arra gondoltam, talán pajzsmirigy túlműködésem van, de persze ha nem változik semmi, orvoshoz is elmegyek. Csak aggódok... Ugye nem fogok ettől meghalni? Ez ugye nem ANNYIRA komoly? Ezt lehet kezelni?


Köszönöm előre is a válaszokat!


Egy aggódó lány...



2019. máj. 21. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Ez tipikus pajzsmirigy túlműködés a tüneteid alapján. És sajnos ha kezeletlen marad, bele lehet halni. A jó hír viszont,hogy ha szerencséd van, egy év alatt kikezelhető gyógyszerrel. Ha nem reagál a gyógyszerre,akkor műtét. De általában a gyógyszer segít. Mindenképp menj el orvoshoz, mert minél hamarabb elkezdik kezelni,annál hatásosabb a kezelés.
2019. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ijesztgetni a lányt... még az se biztos, hogy pm. betegség, bár esélyes, hogy az.


De még ha az is akkor sem biztos a műtét.

Attól függ milyen fajta betegség.

Menj el háziorvoshoz, ő elküld endokrinológushoz mert csak ő tud speciális vérvételre továbbküldeni.


Aztán ha az akkor jöhet majd a további.


Alvás hogy megy? Csak mert a pm. betegeknek az is nehezen megy.


Pajzsmirigybetegségen kívűl lehet súlyosabb vitaminhiány vagy pszichés betegség is :)

2019. máj. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Menj el egy UH-ra és endokrinológushoz

Kész

2019. máj. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Valószínűleg pm probléma áll a háttérben.

Én nem tapasztaltam ilyen vagy hasonló tüneteket, viszont nekem a nap folyamán olykor feszít és lüktet a pajzsmirigyem amit néha észreveszek néha nem. A menzeszem is késik már 4 hónapja sajnos orvoshoz nem tudok menni. 17L

Menj el orvoshoz minél hamarabb szerintem!

2019. máj. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddg
2019. máj. 22. 11:43
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat nem küldtem el.

Szóval köszönöm az eddigi válaszokat! Az alvással alapjáraton nincs problémám, mindig is kellett egy fél óra ahhoz, hogy álomba szenderüljek.

Hát picit aggódom... remélem tényleg lehet kezelni és mihamarabb rendbe jövök.

2019. máj. 22. 11:44
 7/7 anonim válasza:
Mi lett végül?
2021. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!