Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Ez pajzsmirigy betegség lehet?

16/lány

A tüneteim: szapora szívverés (nyugalmi állapotban is), eléggé sok hajam hullott az elmúlt hónapokban, fáradékony vagyok, most egy hétig hasmenésem is volt, ingerlékenyebb vagyok, sokat izzadok, fogytam 3 kilót 2 hét alatt most hirtelen. Egyébként a családomban is volt már pajzsmirigy beteg.

Nagyon félek...internetes keresgélés után arra gondoltam, talán pajzsmirigy túlműködésem van, de persze ha nem változik semmi, orvoshoz is elmegyek. Csak aggódok... Ugye nem fogok ettől meghalni? Ez ugye nem ANNYIRA komoly? Ezt lehet kezelni?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Egy aggódó lány...

Keress kérdéseket hasonló témákban: lány, pajzsmirigy, túlműködés, működés, betegség, tünet, aggodalom, kezelés, pulzus

máj. 21. 18:35  Privát üzenet  

A válaszok
Szia. Ez tipikus pajzsmirigy túlműködés a tüneteid alapján. És sajnos ha kezeletlen marad, bele lehet halni. A jó hír viszont,hogy ha szerencséd van, egy év alatt kikezelhető gyógyszerrel. Ha nem reagál a gyógyszerre,akkor műtét. De általában a gyógyszer segít. Mindenképp menj el orvoshoz, mert minél hamarabb elkezdik kezelni,annál hatásosabb a kezelés.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 21. 18:47 Privát üzenet

Nem kell ijesztgetni a lányt... még az se biztos, hogy pm. betegség, bár esélyes, hogy az.

De még ha az is akkor sem biztos a műtét.

Attól függ milyen fajta betegség.

Menj el háziorvoshoz, ő elküld endokrinológushoz mert csak ő tud speciális vérvételre továbbküldeni.

Aztán ha az akkor jöhet majd a további.

Alvás hogy megy? Csak mert a pm. betegeknek az is nehezen megy.

Pajzsmirigybetegségen kívűl lehet súlyosabb vitaminhiány vagy pszichés betegség is :)

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont máj. 21. 20:03 Privát üzenet

Menj el egy UH-ra és endokrinológushoz

Kész

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont máj. 21. 21:48 Privát üzenet

Valószínűleg pm probléma áll a háttérben.

Én nem tapasztaltam ilyen vagy hasonló tüneteket, viszont nekem a nap folyamán olykor feszít és lüktet a pajzsmirigyem amit néha észreveszek néha nem. A menzeszem is késik már 4 hónapja sajnos orvoshoz nem tudok menni. 17L

Menj el orvoshoz minél hamarabb szerintem!

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont máj. 21. 23:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddg

# 5/6Időpont máj. 22. 11:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bocsánat nem küldtem el.

Szóval köszönöm az eddigi válaszokat! Az alvással alapjáraton nincs problémám, mindig is kellett egy fél óra ahhoz, hogy álomba szenderüljek.

Hát picit aggódom... remélem tényleg lehet kezelni és mihamarabb rendbe jövök.

# 6/6Időpont máj. 22. 11:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Másnál is előfordult ilyen tünet pajzsmirigy alulműködésnél? A gyógyszer szedésével mennyi idő után múlt el?
Vajon ez komoly baj?
Gombóc érzés a torokban, égető fájdalom, s miatta nehéz légzés. Mi lehet a probléma?
Pajzsmirigybetegek, mi a véleményetek?
Van itt olyan, aki pajzsmirigy alulműködéssel küzd?
Lehet örökölni a pajzsmirigy túl- vagy alulműködést?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!