Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől szédülhet a fejem?...

Mitől szédülhet a fejem? Neadjisten agydaganat?

Figyelt kérdés

Tegnap munkában úgy elkezdett szédülni a fejem, azt gondoltam, hogy összeesek. Ahogy kommunikáltunk, úgy vitt a fejem. “Minden ment velem együtt”. 1,5 liter vizet iszok naponta. Máma reggel megint szédültem, de munkában máma jobb volt.


Azt olvastam interneten, hogy ez lehet neadjisten agydaganat. Nagyon pánikba estem. Kérdeztem még egy oldalon/fórumon, és azt mondták, hogy ha vannak alvászavaraim, depresszió, hangulatváltozó, izzadtság, remegés, emésztő problémák, akkor lehet agydaganat. :( Nagyon pánikba vagyok esve. Hangulatváltozóim vannak, máma olyan pillanat is volt, hogy majdnem elkezdtem sírni, a semmiből.


Szerintetek mi lehet ez? Nagyon félek. Ami meglepő, hogy máma 11 órát aludtam ami nem szokás. A 7-9 órát szoktam aludni, de 11-et még sosem. Ezen nagyon meglepődtem. Kérlek segítsetek rajtam kérlek, hogy mi lehet ez. Vérvételen voltam munkahelyen 15-én, nem mondták, hogy milyen az eredménye . Mit tegyek? Nagyon félek.


2019. máj. 23. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

az.

szitu:


"Fáj a torkom, nézzük meg az interneten mi bajom lehet?"

böngész, böngész...

kicsit később...

BaSSZuS! Agydaganat...


Szeressük a google diagnosztákat...

2019. máj. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Inkább a vérnyomásodat és a füledet nézesd meg! Sokkal valószínűbb, hogy ezekkel van a gond, mint hogy agytumorod legyen.

A túl alacsony vagy magas vérnyomás gyakran okoz szédülést. Az egyensúlyozás szerve pedig a füledben található, így ha ott van egy kis gyulladás, vagy elmozdult egy kis kristály, akkor aztán kegyetlenül tud az ember szédülni.

Az meg csak a ráadás, hogy a szöveged alapján brutálisan szorongsz és kezdesz hypochonder lenni. Ezek pedig a világ összes betegségének tünetét képesek produkálni, valós betegség nélkül.

2019. máj. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezt írták az egyik fórumon. Nagyon megijedtem. Úgyhogy kiírtam itt ezt a kérdést hátha tudtok rajtam segíteni.
2019. máj. 23. 23:11
 4/13 anonim ***** válasza:

"A szédülés az orvos felkeresésének egyik leggyakoribb oka."

forrás: [link]


Szóval nyugi. Nekem is volt szédülésem három évvel ezelőtt, hónapokig tartott. Összeolvastam mindenfélét. Majd elmúlt. Valószínűleg fülgyulladás volt az oka.


Azt írták a legtöbb helyen, hogy az agydaganatnál a szédülés mellé más, intenzív tünetek társulnak jellemzően.

2019. máj. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amiket a fórumon leírtak, azok mind-mind a generalizált szorongás és pánikbetegség tünetei. Én is képes vagyok produkálni az összeset, ha stresszes időszakom van. Nálad most egyértelműen látszik, hogy van valami szokatlan, de nem túl súlyos problémád, ami zavar a mindennapokban és erre annyira rástresszeltél, hogy elkezdte a tested gyártani a kamu tüneteket mellé. Nem kell aggódni! Nagyon-nagyon-nagyon kicsit az esélye, hogy bármilyen daganatod lenne.
2019. máj. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Vérnyomástól fóbiám van. Fülészetre nagyon allergiás vagyok, és félek attól.


Ha neadjisten valamilyen gyulladás azzal mit csinálnak?


Én túlságosan is hypochonder vagyok. Ha tegnap elkap a pánikroham a nagy szédülésben, rohanok amerre látok csak kifelé, hogy valaki segítsen rajtam. Szerencsére nem kapott el a pánikroham.


CT vizsgálat vagy vérvétel nem mutatná ki hol a baj?

2019. máj. 23. 23:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Nyakcsigolyától is lehet szédülés, és alacsony vagy magas vérnyomástól is.
2019. máj. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
06:57: A nyakcsigolyám fáj már nagyon régóta. Néha átmegy, néha nem. Hátam is fáj. Néha nem tudok mély levegőt venni.
2019. máj. 24. 10:01
 9/13 anonim ***** válasza:

Vérnyomástól fóbiád van? Ha nem lenne vérnyomásod nem élnél, úgy hogy keress valami jobb fóbiát.

Fülészetre allergias vagy. Mondjuk belenéznek a füledbe. Nem fáj 3 perc. Ha valami gyulladást látnak felirnak cseppeket. Ezért tényleg érdemes hisztizni.

A ct nagyon drága vizsgálat. Csak indokolt esetben ad szakorvos beutalótm agydaganatot egyebként sem azzal nézik inkabb mri- vel. De arra is ritkán adnak beutalót. Ami egyebként nem tudom miért lenne kellemesebb mint a vérnyomás mérés meg a fülészet. Ott kontrasztanyagot kapsz amitől rosszul lehet lenni és bedugnak egy csőbe 10 percre. Aztán 1 hét után megvan az eredmeny. Ha van felesleges 70-80 ezer forintod a Fiumei úti balesrtibrn magánúton is megcsináltathatod. Ha nagyon aggódsz a helyedben az ideggyógyászatra kérnék beutalót. Ott el tudják dönteni van e szükség bármilyen vizsgálatra és belsőfül betegségre is tudnak írni gyógyszert. Egyebként agydaganat tünetei inkabb a fejfájás, hányás, epilepsziás roham. Ezt az egészet végigolvasva inkabb mentális problémáid vannak. Az is okoz szédülést. És szerezz be egy magyar helyesírás szabalyait. Amíg olvasgatod sem magaddal foglalkozol. Jót fog tenni, hidd el.

2019. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A CT ráadásul bizonyos fokú sugárterheléssel jár, nem végzik el indokolatlanul és gyakran. Az MRI biztonságosabb, de sokkal költségesebb (és hosszabb ideig tart).


Nyugi. El fog múlni. Valószínűleg valami fülészeti izé, szorongással társulva.

2019. máj. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!