Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szorongás okozta halál?

Szorongás okozta halál?

Figyelt kérdés
Sziasztok, fiatal vagyok még, most lettem 18 éves tavasszal. Lassan 1 éve vagyok hipochonder és nagyon sokat szorongok naponta, szinte nincs másodperc amikor ne uralkodna rajtam félelemérzet. Mióta megtudtam, hogy a stressz milyen dolgokat tesz a szívvel nagyon kiborultam. Önmagába is egy rossz dolog de így mostmár nemtudom mitévő legyek. Szinte egésznap van mellkasi fájdalmam és reszketek, melyik pillanatba lesz szívrohamom. Most is feküdtem, próbáltam elaludni erre benyilal a szivem és elkezdek izzadni, szédülni. Azthiszem ilyenkor szivrohamom van de 2mp mulva vége az egésznek, csak a durva szorongás marad meg. Most sem merek elaludni, mert félek, hogy nem ébredek fel. Tényleg azt érzem, hogy ez a sok stressz amit ekkora korban megéltem tönkretette a szívem. Egésznap érzek ott egy kényelmetlen érzést (tényleg egésznap) ami közben benyilal és szúr(Ez az egész pont baloldalt) , pedig a kardiológián kb 1 éve még okés volt. A bal kezem is szokott szarakodni. Na, egyszerűen nemtudom a szorongás adja a tüneteket, a szívem adja, vagy a kettő kombója és valszeg szivrohamom lesz, ahogy kb. mindegyik oldal irja, hogy aki szorong az szivrohamot fog kapni. Mondjuk paratényező, hogy A tipusu személyiségem van,lobbanékony és idegestermészetű vagyok, ami kifejezettem kedvez a koszorúér betegségeinek. Nagyon kilátástalan vagyok.

2019. máj. 31. 02:33
 1/9 anonim ***** válasza:
A szívroham nem ilyen, tapasztalatból mondom az nem nyilal hanem szorít nyom mintha a melkasodra állna valaki. Nekem speciel a bal kézbe egészen a kisujjamba és az állkapcsomba is kisugárzott. Ennek ellenére elvégeztethetsz egy ekg-t az kimutatja de ajánlom a pszichológiai kivizsgálást
2019. máj. 31. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
2019. máj. 31. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség jellegzetes tüneteit produkálod, ha az kezelve lenne, a többi bajod is elmúlna.
2019. máj. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Túlságosan figyeled magad, az a bajod.Ha ennyire aggódsz, menj a házidokidhoz és nézesd meg magad.Egy év az régen volt.Csinálhatnak újabb vizsgálatot.Ha nincs alapbol szívbetegséged és kevés a rizikó tényező, csak a stressz van mellette nem iszol, nem dohányzol, nem vagy túlsúlyos, akkor ilyen fiatalon szinte esélytelen, hogy szívrohamot kapj, tehát feleslegesen paráztatod magad.Az ilyen mindennapos, átlagos stressz pedig hosszú évek alatt hat, nem tizenéves korra okoz szivrohamot, először magad vérnyomást okoz, vagy szenvedélybetegséghez vezet,tehát a stressz nem okoz közvetlenül szívrohamot, hanem egyébb káros tényezők megléténél egy végkifejlet lehet.
2019. máj. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Dohányzom sajnos és valóban sokat foglalkozom a tünetekkel. Pszichológus mondta, hogy minél jobban figyelem annál jobban fogom érezni az adott tünetet.. Jövőhéten beugrok a családdokihoz, a vérnyomásom még okés, 120/75 körül szokott lenni. Ha nem találnak semmit akkor rászánom magam az autogén tréningre, amit a pszichológusom ajánlott. Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 31. 16:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Az infarktus nem tünet hanem egy hosszú folyamat vége. Tény hogy a stressz összefügg a koszorúér betegségekkel de az önmagában nem egy év alatt alakul ki
2019. máj. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pont ez a folyamat zavar. Azt olvastam valahol, hogy ha egy szorongás 9 hónapnál tovább tart infarktus lesz belőle. Ez igaz?
2019. jún. 1. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7

Ha ez igaz volna akkor az emberiség már rég kihalt volna.

2019. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, nem tudom mennyire segít de én is hipochonder vagyok és szintén átéltem ezt. Csak 16 évesen... Rettegtem hogy szívbetegségem van és szinte az összes tünetet éreztem is. Mikor megtudtam hogy szívbetegség esetét fáj a bal kar, másnapra elkezdett fájni a bal karom. Iszonyatosan rettegtem.


Szerencsére egy idő után elmúllott. Nem foglalkoztam vele és jobb lett. Most éppen a ráktól rettegek és járok pszchio terápiára is. Próbáld meg te is nekem segít! :)

2019. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!