Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy jó fél éve folyton szorong...

Egy jó fél éve folyton szorongok, amolyan belső feszültségként éltem meg több dolgot. Betegséget, családtag kórházba kerülését, munkahelyből fakadó stresszt. Azóta testi tüneteket öltött az egész, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Fél éve diagnosztizáltak nálam krónikus ízületi gyulladást a lábamnál,ebből kifolyólag nem is tudtam menni dolgozni ergo táppénzen voltam ami igen frusztrált belülről,hogy mindig kérdezte a főnök is hogy mikor jövök és én sajnos a betegség miatt nem igazán tudtam mondani semmi konkrétat. Nagyapám kórházba került szívbetegség miatt,ez is rá tett egy lapáttal, egyik barátom édesanyja meghalt akit személyesen ismertem,barátnőmmel külföldet tervezzük viszont így nem merek belevágni. Azóta a szememmel van probléma,vibráló látás, az alsó periféria mintha darabos lenne, asztigmiás a szemem egyébként de nem hiszem hogy ez lenne a baj. Fájt a fejem egy ideig, szédültem mellette holott ittam rendesen. Vérszegény vagyok, hiába szedem a vitaminokat nem használnak semmit kb.. lelki betegség okozhat ilyen fajta szemtüneteket? Orvos látta három hete azt mondta semmi kóros nincs vele, neurológus megvizsgált ő is azt mondta hogy a stressz váltja ki a fejfájásokat.

2019. ápr. 17. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is elég stresszes vagyok és nekem is megjelent a fejfájás, gyógyszertől se múlik el. Nekem egy nagyon enyhe nyugtatót írt fel neurológus (ha érdekel a doki, akkor privátban megírom a doki nevét, hátha környékbeli vagy). Illetve járok masszőrhöz, az is lazít valamennyire. Esetleg még javaslom a pszichológust, hátha segít, ha kibeszéled a dolgokat.
2019. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló problémák vannak/voltak az életemben az elmúlt hónapokban és igen, egyértelműen tud szomatikus tüneteket okozni. Pedig én jártam pszichológushoz, helyretett lelkileg, megtanultam kezelni a problémákat, de van, amikor tényleg összecsapnak a hullámok az ember feje felett és az bárkit megviselne.

Amúgy ez valamilyen szinten huszonkettes csapdája, mert - magamból kiindulva - ha dolgozom, akkor nem tudok rágódni a magánéleti problémákon, viszont néha igenis kell a pihenés a munkában is (akár csak egy hétvége, vagy szabadság - betegség miatt mindössze két napot hiányoztam az elmúlt egy évben). De ha a magánéletben is van rágódnivaló, akkor a pihenés az nem pihenés, hanem agyalás...

Csak abban lehet bízni szerintem, hogy idővel elmúlik ez a nehéz időszak.

2019. ápr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!