Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy pánik betegsé...

Lehetséges, hogy pánik betegségem van?

Figyelt kérdés
Egy hónapja túladagoltam a napi koffeint aminek hatására teljesen rosszul lettem estére. Hevesen vert a szívem, alig kaptam levegőt és majdnem, hogy elájultam. Másnap minden rendben volt kivéve, hogy folyton csak az előző napi rosszullétre gondoltam. Estére megint rosszul lettem. Az ügyeleten elrendezték azzal, hogy pánik beteg vagyok és adtak annyi nyugtatót, hogy a 10 perces haza út alatt kiütött. Eltelt egy kis idő és orvoshoz fordultam a panaszaimmal mert a közérzetem továbbra sem jött rendbe. Ő beutalt kardiológiára és megállapította, hogy néha-néha szabálytalan a szívverésem. 1 hónap van még vissza a vizsgálatig de egyre nehezebben bírom. Elhagytam a kólát és a cigit az életemből. Viszont teljesen rossz a közérzetem és néha elkap egy pánikbetegséghez hasonló tünetegyüttes. Viszont el is tér tőle valamennyire. Mellkasi fájdalom, nehéz légzés, ájulás közeli állapot a leggyakoribb. Aztán megmérem a vérnyomásom és teljesen normális. Viszont érzem a mellkasi nyomó érzést. Rosszul alszom és nagyon sokat idegeskedem ezen a dolgon. Valakinek esetleg van tapasztalata az ügyben? 22 éves vagyok és soha még csak hasonlót sem éltem át. Nem voltam soha életemben az a pánikolós fajta.

2019. jún. 11. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Nagyon sok mélyre elsepert trauma okozhat pánik tüneteket. Pánikbetegségnek onnantól nevezik, ha egy bizonyos gyakorisággal jelentkeznek a tünetek. Nagyon sokszor egy valódi rosszullét után alakul ki a pánik és amikor a második rosszullétnél az illető elmegy orvoshoz, közlik vele, hogy semmi szervi baja nincs. Érdemes végiggondolni, hogy lehet-e trauma az élettörténetedben, és ha igen, egy pszichológussal fel tudod oldani azt. Jobbulást kívánok!
2019. jún. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ha végiggondolom az egészet akkor két nagyobb traumát tudok csak megemlíteni az életemből amik megviseltek. De leginkább most a bizonytalanság az ami nagyon betesz nekem. Még nem állapították meg, hogy szervi bajom van e vagy nincs. Majd 1 hónap múlva derül csak ki. Addig viszont bele bolondulok a várakozásba.
2019. jún. 11. 23:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Én elég valószínűnek tartom az aggodalmaid alapján, hogy valami szorongásos probléma ez. Keress egy szakembert. :)
2019. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia. 24 eves vagyok,de két éve pont nekem is hasonló problémám volt. Nálam az volt,hogy a sajat rosszul létemmel kapcsolatos dolgokra,vagy ha pl beteg voltam,fájt a fejem rápánikoltam. Aztán elmentem orvosi vizsgálatokra és makk egészségesnek mutatott. Meg nyugodtam,de aztán az volt a fura ,hogy amikor pl jól érzem magam társaságban,tehát nem agyalok a pánikon se semmi,akkoris egyszercsak a mellkasomba nyilalt egy fájdalom. És folyton ez volt. Nem ertettem miért,ha nem is a pániknál van. Aztán utána neztem,hogy van tudatalatti fájdalom is. Vagyis amikor épp elvagyok ,még akkor is a tudatalattim kozbe szól. Valószínű mert még nem teljesen voltam túl a pánikon. De ahogy ennek a tudatalatti témának tudatában lettem,jobban lettem :D ja írtad,hogy kicsit eltérnek a tüneteid. Attól ne ilyedj meg ,mindenkinél más. Pl ez a nyilalo dolog is csak egy oda kepzelt dolog volt nálam.
2019. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ok, ez tuti pánik! Mindig találunk valamit ami miatt renéljük hogy szervi bajunk van mert akkor az ellen van gyógyszer(ez ellen is van egyebkent)



A paniknal azt kell megertened, hogyha a mellkasod faj vagy szur, akkor az tenyleg szur nem csak bekepzeled hiszen nem vagy hulye! De!! Es ezt tudatositad magadban, higy a reakciod ah ami nem normalis, hiszen kehet csak beszorult a levegő vagy eoo hogy kapkodod a kevegot es emiatt van!


A szivem nekem is rendetlenkedi neha ép mint neked de ez elotte is igy volt es ez is segit megertetni, hogy a reakciommak van gond, nem a szívemmel hiszen korabban meg szerettem is ezt a fura erzest! Nagyon nehez egyebkent en fel eve kuzdok a szorongasaimmal!


En valahogy mar a legelejen tudtam, hogy nekem nem testi bajom van igy szerencsere egy heten belul oszichologushoz kerultem, keress fel egyet te is!! Nagyon hasznos hidd el

2019. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, fennállnak még a panaszaid? Nekem ugyanezek a tüneteim, hullamokban tör rám. Először 2015-ben “kísértett”, majd így 2021 elejére újra visszatért...
2021. jan. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!