Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvileg pánik betegségem van....

Elvileg pánik betegségem van. Ma séta közben, rosszul lettem és úgy éreztem hogy elájulok és hogy végem van. Mennyi az esély arra, hogy mégsem pánik hanem inkább a szívemnek van valami baja? Volt 3 ekgm.28f

Figyelt kérdés
Az EKG az jó volt, az egyik a sima háziorvosnál, a másik pedig kardiológusnál szívultrahangon összekötve. Volt egy harmadik is amit egy nagyon durva pánikroham után csináltattam, egy olyan roham után amire fölébredtem és azt se tudtam hogy hol vagyok vagy kivagyok álom paralízisem volt. A doki szerint az tökéletes volt. Viszont egyik sem volt terheléses. A szív ultrahangos már megnézték a szív funkcióm ami majdnem 80 %. Ezenkívül volt Doppler vizsgálaton még az év elején ami szintén jó volt. Volt CTM EEGm ultrahang vérvizsgálat, igaz a vérvizsgálat már majdnem egy éve. Az lenne a kérdésem, hogy mennyi esély van arra hogy mégiscsak a szívemmel van valami, mert ezek a problémák akkor jönnek ki leginkább amikor megterhelem a testem. Lehetséges e az, hogy hiába voltam rosszul még előző nap este de amikor az EKG készült akkor már nem mutatott semmit mert akkor éppen nem volt probléma szívemmel. Általában amikor az ember orvoshoz megy akkor már nem áll fenn a probléma hogy nem tudják elkapni. Rendkívül félek ettől. Kérlek mondjátok valamit. Sokféle ételallergiám is van, és az ultrahangon kijött hogy nagyon puffadok. A beleim és a gyomrom tele van gázzal ami elvileg nyomhatja tüdőmet. Lehet hogy ez a bajom vagy tényleg a szívemmel van baj? Még most sem vagyok teljesen jól a fejem is fáj meg olyan kimerült vagyok.
2017. dec. 18. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

valami szép zenéhez mit szólsz?

https://www.youtube.com/watch?v=15ezpwCHtJs

Bach a Goldberg-variációkat egy Goldberg envű gróf számára írta, aki nagyon ideges volt és nem tudott aludni, álmatlanságban szenvedett. Igazi gyönyörű gyógyzene.

2017. dec. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Mennyi az esély arra, hogy a szívemnek van baja?"

Hát, Kedves Sorstársam, a válaszom: 0%


Nálam kb fél-egy éve tart egy ilyen állapot. EKG leletem annyi van, hogy már nem is számolom. Kezdődött egy pár alkalmas orvosi ügyelettel, aztán napközbeni dolgokkal, aztán egyéb panaszokkal, fájdalmakkal (fülzúgás, mellkasi fájdalom), de egyik kivizsgálásom alkalmával sem találtak semmi eltérést.

Teljesen átérzem, hogy attól félsz, nem csípik fülön... De a legjobb tudásom szerint az EKG a korábbi dolgokat is kimutatja, akár fél évre visszamenőleg is... Volt, hogy mentőt hívtunk a munkahelyre, volt hogy éjszaka rohamtam a sürgősségire, mert szédültem, úgy éreztem, nem kapok levegőt, hogy valami elszorítja a torkom, hogy fáj a mellkasom, hogy azt érzem, hogy most omlik össze a keringésem, hogy már szerintem nem is jól dobog a szívem, hogy úgy szúr a hátam, mintha most egy vérrög menne át rajta... Na mondom akkor most, igen MOST biztos fognak valamit látni, hisz most TUTI hogy beigazolódik, hogy bajom van, és végre pontot teszek a kérdőjel helyére, és most majd jól meglátják, hogy milyen rosszul vagyok... Aztán... Semmi... Tökéletes eredmények.

24 órás EKG tökéletes, mellkasi rtg tökéletes, vérképek tökéletesek, egyedül a pulzusom magas néha, arra szedek gyógyszert. A pszichológusom egyszerűen nem látja a pánikomat, nemhogy az okát, ezért kezelni sem tud... De én tudom, hogy ez pánik... A semmiből csap le, helyzettől függetlenül.


Amit javaslok: vizsgáltasd ki magad minden téren, amit TE szükségesnek érzel. Ez fog segíteni neked a rohamok alatt, hogy megnyugodj. Hiába van 10 EKG-t, ha arra gondolsz, hogy mi van, ha ez most a tüdőm? Vizsgáltasd meg azt is... Csak közben ne bolondulj bele...


Egyébként még csak annyi, hogy nálam refluxra gyanakodtak, a savlekötőtől nem lett jobb, de szerintem rá fogom szánni magam egy gyomortükrözésre is, mert kell, hogy oka legyen, hogy a mellkasom és már a hátam is fáj, érződik...


20L

2017. dec. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
szia 20 l. Na látod nekem nem volt 24 órás EKG-m csak sima és szív UH. a pulzusom nekem is magasabb kicsit, 80-90 között van. Nálasm megállapították a refluxot, szedek is rá gyógyszert de nem használ. Viszont az tuti hogy valami nagyon nincs rendben az emésztésemmel. nagyon puffadok és tegnap este is éreztem hogy ha fekszem a jobboldalamon akkor rosszabbul kapok levegőt, meg fájt is a gyomrom. lehet ez a fő bajom, a gyomrom... de ettől még félek. most is nehéznek érzem a fejem, és fogom is mert egy ilyen roham után a betegség tudatom heteik az egekben lesz és utána is megmarad :(
2017. dec. 19. 09:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elvileg, hanem ténylegesen pánikbetegséged van. A reflux okozhat nehézlégzést. A szívednél pedig azért nem találnak semmit, mert valószínűleg nincs is. A puffadásod az ételallergiától, lehet, figyelj arra, hogy mit eszel. A pánikbetegségeddel pedig keress fel egy pszichiátert. Gyógyszert kell rá szedned. Én is pánikbeteg voltam, évek óta panaszmentes vagyok.
2017. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
voltam orvosnál, a gyógyszerek nem hatnak vagy elenkezőleg hatnak. 6 félét próbáltak ki rajtam de nem akartam kísérleti nyúl lenni tovább. maradt a rivotril de abból csak felet szedek, nem akarok rászokni.
2017. dec. 20. 22:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Én Parogent szedtem, arra nem lehet rászokni, mert az a szerotonin-termelésedet vezérli, és nem nyugtató.
2017. dec. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
pontosan a szerotonin / dopamin visszavétel gátlóktól sétáltam kint párkányon a 7.-en ablakotmosni, mert nem volt bennem félelem. ezekből egyik sem működött... csak a nyugtatók és az sem mindig működik... aspergeres vagyok.
2017. dec. 20. 22:50
 8/10 A kérdező kommentje:
am nagyon réssz úton jársz, mert nálam NINCS depresszió. nincs bajom a szerotonin szintemmel.
2017. dec. 20. 22:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Allergiától, anyagcserezavartól is lehet pánikbetegséged. Nekem is volt generalizált szorongásom,és nem váltak be az antidepresszánsok. Azért nem, mert nem mentális betegség okozta a szorongást. A gyomrodat vizsgáltasd meg! Nekem helicobakter okozott erős felfúvódást. Meg kell nézetned a laktóz, tej allergiát, és a glutén érzékenységet is.
2017. dec. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pár éve elmentem egy magánrendelésre. Egy gasztroenterológushoz. Ilyen idős ember volt valami professzor, ő csinált először Magyarországon ERCP-t. Ott a véremből megnézték hogy alergiás vagyok e valamire.Voltam már ilyen kilégzéses laktóz teszten esztékában De ott semmi nem jött ki. Itt le vettek vért, és megnézték. Igazából nem tudom hogy elhiggyem-e, mert az esztékás teszt negatív lett, de ezen az jött ki, hogy súlyosan érzékenyek Vagyok a tejfehérjére, és az élesztőre. Közepesen alergiás vagyok a lisztre és a kukoricára. Nem tudom mennyire megbízható ez a teszt, nem e kuruzslás. Mivel sztkban nem jött ki semmi. Helicobactert A háziorvosom nézte a véremben de ott nem volt, azzal kapcsolatba nem voltam kilégzéses teszten csak vér tesztem.
2017. dec. 21. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!