Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet skizofrén betegge...

Hogyan lehet skizofrén beteggel együtt élni, mint családtag?

Figyelt kérdés
skizofrén

2014. jan. 11. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a betegsége megjelenési formájától, mértékétől függ. Én ismerek olyat, aki nem szed gyógyszert, és mégsem csinált semmi bajt sosem.
2014. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezeltetni kell és akkor nem veszélyes.
2014. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én skizofrén vagyok, háromszor volt öngyilkossági kisérletem, egyszer ki akartam dobni saját anyámat az ablakon,mert azt hittem hogy ő a gonosz, többször volt tudatkiesésem,most szedek gyógyszereket, de igazából félek magamtól ,nagyon alattomos ez a betegség.A gyógyszerek tüneti kezelésre jók ,viszont a belső problémákkal teljesen magára marad a beteg, a pszichológusok meg csak idegesítőek mint használnának.A kérdésedre azt tudnám válaszolni, hogy nagyon nehéz.
2014. jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3, hallottál már erről a programról? hátha segítene. [link]
2014. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat kivált képen a 3 számút . Ezek a dolgok fiammal is előfordulnak , elosztogatja a pénzét , ruháját , a lakásból is minden értéket sajnos a feleségem hiába ment nyugdíjba sokszor nem bírt vele ez már 15 éve fent áll . Tisztában van vele , hogy beteg rendszeresen szedi az orvosságot hetente járunk csoport terápiára , nyugdíját a kézhez kapás napján elkölti . utána 3 napig nem kel fel . Dolgozni akar egész addig amíg el kellene kezdeni . Mindig a segíteni akarókat okolja a betegségért . Most már az eddig nagyon tisztelt 75 éves pap is aki sokat segített neki - ügynök , elszerette kedvesét - már fel is jelentette a rendőrségen 3 éve még vállalkozásunk volt ahonnan szintén elosztotta a bevételt , sőt még több helyen fel is jelentette a vállalkozást - mert mi gazdagok - vagyunk adni kel a szegényeknek . Haragudni nem tudunk rá a nagyobb család és szomszédok se tudják az igazságot . Ezért kérdeztem , hogy meddig lehet így élni a nejem és én egész nap kel hogy felügyeljük , vásárolni se tudunk menni , vezetékes telefont nem tarthatunk mert pillanatok alatt több tízezer forintos számla kerül a kezünkbe . a 3000 ft - ért feltöltött kártya 1 órát él meg . 8 Gb internet 1/2 napig . Ezek nem alkalmilag előforduló esetek , hanem mindig meglevő valóság .

A 4 válaszolónak köszönöm Harangozó dr ismerem .

2014. jan. 12. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerős a dolog a nejem és az egyik testvére is ilyen,"érti csak nem fogja fel".Korlátozni kell a beteg életterét,hogy kissebb károkat okozzon ,egyre jobban elszigetelődik,a problémákból mindenkinek elege lesz.Vigasztalásként:Korral csak fokozódik.A pszihotrop tudatmodositó gyógyszereket meg legálizált drogozásnak hivnám.A sogorom ha szedi a bogyóit,néha már egész normálisnak tűnik,de a végén mindig kiderül,hogy:Bolond lyukbólbolond szél fúj!
2014. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!