Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy mulasszam el a folytonos...

Hogy mulasszam el a folytonos vécézés kényszert?

Figyelt kérdés

A suliban történt egy megalázó dolog és azóta ha elmegyek otthonról folyton vécére kell mennem/görcsöl a hasam (főleg ha suliban vagyok)

Valaki tudna mondani valamit hogy ez elmuljon? Előre is köszönöm



2019. jún. 30. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen az étrended, mennyit iszol naponta?

Alapvetően a wc-zés több dolgot is jelenthet, lehet, nem árt konkretizálni.

Lehet, ha a fenti dolgok rendben vannak, lehet akár tudati is a dolog.

2019. jún. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az étrendem pocsék azt én is tudom de ez mindg is így volt és kB csak 2 éve van az a szaráskényszer
2019. jún. 30. 10:45
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezért gondolom hogy ez tudat alatti csak ezzel még mit lehet kezdeni?
2019. jún. 30. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha 1-2-3x mész wc-re a suliba az nem gáz. Ne görcsölj rá ilyenre.

Egyél kekszet, almát az kicsit fog.

2019. júl. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy folyton erre a kényszerre gondolok és ezáltal görcsölök is rajta nemtudom hogy ehhez pszichológushoz kell e menni vagy hova
2019. júl. 4. 20:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyilván lelki oka van, nyilván összefügg a téged ért megalázó dologgal.

Tehát pszichológus kell hozzá.


Ámde!

Ő a szakmai korrektség kedvéért azzal fogja kezdeni, hogy rákérdez, voltál-e belgyógyászaton, kivizsgáltak-e, kizárták-e a szervi bajokat.

Mert ugye az durva lenne, hogy ő elkezdi a lelki dolgokat föltárni veled, aztán fél év múlva kiderülne, hogy - vegyük a legrosszabbat - vastagbélrákod lenne, és a fél év késlekedés miatt már gyógyíthatatlan állapotban lennél.


Szóval először kéne egy belgyógyászati kivizsgálás, akkor is, ha kellemetlen. Ez szinte bizonyosan negatív eredményt fog hozni, és utána kéne pszichológushoz fordulni.

2019. júl. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is volt. Aztán odá9g fajultsk a dolgok, hogy bármit ettem ki is jött belőlem minden. Már enni sem mertem. Pdzichésen volt az egész. Bolus adtringens jó hasfogó. Nincs mellékhatása csak lelassötja a bélműködést. Vegyél egy dobozzal. Vény nélkül kapható. Vegyél be 2 szemet hátha átcsap a dolog székrekedésbe és akkor már azon fogsz aggódni és talán kioltódik ez a szorongás okozta kényszer. De arra számíts, hogy ha a problémát ami okozza nem oldod meg. Akkor max tünetet fogsz váltani de valami lesz helyette. Én savlekötőt kaptam és probiotikumot. Megszűnt a hadmenés, azóta szédülök durván. Nem tudom melyik rosszabb. Szorong a suliban ez az ok! Találd ki miért szorongsz. Mitől félsz ott? Talán ha dulit váltanál az megoldás lehetne. Szüleiddel nem tudsz erröl beszélni?
2019. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sulit váltanál....csak elütöttem
2019. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2019. júl. 8. 07:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem nyugtat meg de ez egy tipikis ösztönös viselkedés. Az állatok is produkálják. Ha félnek vagy megijesztik őket akkor beszarnak. A büdös elriasztja jó esetben a támadót. :)
2019. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!