Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori vizelés fájdalom,...

Ágika84 kérdése:

Gyakori vizelés fájdalom, égő, csípő érzés nélkül, vizeletvizsgálat szerint vér van a vizeletben. Többi érték rendben. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
A gyakoribb vizelés néhány hónapja áll fenn, de mivel fájdalommal nem jár, nem gondoltam, hogy nagyobb baj lehet. Mellkasszorítás miatt fordultam a háziorvosomhoz,aki kért egy laborvizsgálatot. Minden érték normális, kivéve a vörösvértest száma 7, a referencia érték 0-3. Azonnal urológushoz fordultam magánrendelésen. Ő külsőleg megnyomogatott, semmim nem érzékeny. Kért vizelettenyésztést és hasi ultrahangot. A hasi ultrahang rendben, minden negatív. A vizelettenyésztés eredménye e-coli baktérium 10^3 csíraszám. Kaptam antibiotikumot, Leflokint, 1 hetes kúrát. A kontrollon a vér ugyanúgy bent volt a vizeletben. Nem menstruáltam egyik alkalommal sem. A magánrendelésen erre az orvos azt mondta, hogy nem tud velem mit kezdeni, kérjek a kórházba az urológiai szakrendelésre időpontot. ( miután nem kevés pénzt otthagytam) Kértem időpontot természetesen, de még olyan messze van,addig megőrülök :(

2019. júl. 4. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem értem az egészet. A mellkasszorításnak semni köze az urológiai panaszokhoz vélhetőleg. Ezzel kardiológushoz, reumatológushoz, vagy pulmonológushoz irányítottalak volna, utána ha a fizikális gondok kizárva, akkor pszichiáterhez.


A vér a vizeletben talán sérülés, húgycső, vagy hólyag eredetű. Az ultrahangot meg kell ismételni. Plusz egy nőgyógyász sem ártana, talán külsőleg van valami, ami vérzik és a vizeletbe keveredik.


Az alacsony vvt mellé semmi más laboreltérés nem volt?

2019. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy más panaszokkal mentem és úgy derült ki, hogy vér van a vizeletben. A mellkas szorításnak tudom hogy semmi köze hozzá, voltam kardiológusnál. Nőgyógyásznál áprilisban voltam a szokásos éves rákszűrésen/vizsgálaton. Minden rendben.

Nincs más eltérés a magas vvt számon kívül.

2019. júl. 4. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor menj el pulmonológushoz is. A mellkasi szorítás + magas vvt számomra továbbra is szív vagy tüdő eredetű megbetegedést jelent. A magas vvt csak alátámasztja a tüneted.


Én másik kardiológushoz is elmennék és ismételd a labort is.

2019. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat,megfogadom.


Bosszant, hogyha egyéb okból nem megyek házi orvoshoz sosem derül ki hogy vér van a vizeletemben (szabad szemmel sosem láttam)

2019. júl. 4. 18:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennyi vérről van szó?

Semmiféle sérülés nem rémlik? Gyakori vizelési inger mellett én sima hámsérülésre gyanakszom.

2019. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
7, a referencia érték 0-3. Nem tűnik olyan vészesen soknak, de foglalkozni kell vele.Az urológus minden kontrollon csinált pálcikás vizelettesztet, minden alkalommal vért mutatott. Nem rémlik sérülés.
2019. júl. 4. 19:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Jaaa hogy te a vizelet vvtre gondoltál. Én azt hittem, hogy a sima vérvizsgalaton lett a vörösvértest szám magas és a vizelet vér pedig az érték, amit megadtál.


Ha a vérképben a vvt normál szintű, akkor a felsőt tekintsd tárgytalannak. Ezért nem volt tiszta.


Hámsérülés nem is feltétlenül látszik. Talán a gyakori vizeléssel felsértetted.

2019. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A vérképben minden rendben. A vizeletben van vér. És ha hámsérülés elmúlik magától? Milyen vizsgálattal lehet pontos diagnózist felállítani?
2019. júl. 4. 19:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Kicsit fel van fázva a veséd! Patikában vegyél sót (nátrium klorid)ülőfürdőnek és lábáztatásnak + fekvés egy hétig.
2019. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!