Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szeretnék bio életmódra...

Szeretnék bio életmódra váltani, hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Miket és hol vegyek?Mennyivel kerül többe mint a hagyományos de egészséges életmód?
2011. márc. 28. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A bio nem egyenlő az egészségesebbel, ugyanúgy permeteztik, csak olyan permettel, ami egy bizonyos időn belül garantáltan lebomlik.Drágább, változó,hogy mennyivel, de egy bio lekvár semmivel sem más, mint egy nem bió diabetikus lekvár, csak így 200-300 ft-al elkérnek érte többet.

Egy liter bio-nak mondott tej 390 ft a CBA-ban.

És még valami, én a piacra megyek inkább olyan nénitől veszek árut, akinek van mondjuk 3 áruja, de azt tudom,hogy biztosan a hátsó kertben termett és kimaradt áru.

2011. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bányai Károly ***** válasza:

"A bio nem egyenlő az egészségesebbel, ugyanúgy permeteztik, csak olyan permettel, ami egy bizonyos időn belül garantáltan lebomlik."


Ez egyszerűen nem igaz. Nem permezhetik mással, mint természetes anyagokkal, vagyis növényi levek, elemi réz, elemi kén, stb. Nem a lebomlásban van a különbség, (mert a totális gyomirtó is lebomlik) hanem abban, hogy évszázadok óta használt szereket használhatnak, ahol nincs egészségügyi kockázat, illetve nem tud bejutni a növény nedvkeringésébe.


Drágább, változó,hogy mennyivel, de egy bio lekvár semmivel sem más, mint egy nem bió diabetikus lekvár, csak így 200-300 ft-al elkérnek érte többet.


A bio lekvár annyiban más, hogy bio gyümölcsből készül, nem tartalmaz szermaradványt, sem tartósítószert.


"És még valami, én a piacra megyek inkább olyan nénitől veszek árut, akinek van mondjuk 3 áruja, de azt tudom,hogy biztosan a hátsó kertben termett és kimaradt áru."


A néni a hátsó kertben nyugodtan használhat mindenféle kereskedelmi forgalomban kapható rovarirtót és gyomirtót, és meg is teszi, ha akarja akár tízszeres dózisban, ha biztosra akar menni a lótetű ellen. Másfelől fingja nincs arról, mit jelent pl. az élelmezésügyi várakozási idő. Továbbá a kerti budi rakományát használja trágyázásra. Honnan tudom? A néni a szomszédom. Kiskertes övezetben lakom Szeged mellett. A szomszédom vigyorogva árulja a "házi" gyümölcsöt, de én látom, hogy hányszor permetez, és tudom, hogy mivel, mert megbeszéljük. Senki nem ellenőrzi!

Arról nem beszélve, hogy az ilyen nénik fele bevásárol a faluban a fóliásgazdától, aki elképesztő mennyiségű permetszert és műtrágyát használ, aztán ingyen bebuszozik a városba, és eladja neked, mintha ő termelte volna. Ideje van, busz ingyér van, ha 30 forintot tesz rá, neki már megéri.

2011. ápr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bányai Károly ***** válasza:

Kedves kérdező!

Régóta foglalkoztat engem is ez a kérdés. Arra jutottam, hogy két lehetőség van. 1. Vegetariánus leszel, így a szükséges kalóriamennyiséget olcsóbb fedezni. Főleg gabonákról van szó. Amit a húsokon és bolti tejtermékeken megspórolsz, az fedezi azt, hogy a bio cuccok drágábbak. Amúgy húsból nem is lehet itthon bio-t kapni, legalábbis nem megfizethető. Ebben az esetben vadásznod kell a boltokra, cuccokra, ami fárasztó lesz, hacsak nem élvezed csinálni.

2. Megtermeled magadnak. Én most ezzel próbálkozom, de sokkal nehezebb, mint az első megoldás.

2011. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek Bányai Károllyal!

Szerintem akár kezdhetnéd bionom életmóddal is :)

Ha kell erről infó,szívesen küldök át priviben :)

2011. ápr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!