Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szoktathatnám át magam...

Hogyan szoktathatnám át magam a nappal alszok éjjel ébren vagyok életmódra?

Figyelt kérdés
Egy betegségem van ami miatt alvás után pár órával vagy hamarabb nem mehetek rögtön suliba...Valami olyan program kéne hogy este 10-kor kelek és reggelig fennt vagyok.Csak az abaj hogy este már kívánom az alvást:S.Ez az egyetlen "gyógyszer" a betegségemre.
2009. márc. 22. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan tudod magad átszoktatni. Próbálkozz először csak 1 órával tovább fent maradni, majd 2, stb. Esetleg igyál kávét, kólát, energiaitalt.
2009. márc. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem lenne elég, ha mondjuk csak pár órával hamarabb kelnél fel suli előtt mint eddig? Pl. ha eddig 6-kor keltél, akkor ettől kezdve mondjuk 4-kor vagy 3-kor kelnél fel?

Mert ha este 10-től egész éjjel fent leszel, akkor másnap déutánig szerintem nem nagyon fogod bírni a sulit.

És az éjszakai ébrenlét egy idő után valahogy kiül az embert arcára.


Én sajnos éjjel vagyok aktív, de másnap mindig olyan vagyok mint a lőtt kutya...

2009. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
SAjnos nem elég pár óra :S.A 10-nél tovább nem aludhatok.
2009. márc. 22. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a betegség? Sosem hallottam ilyenről.

Amúgy ha párszor erőszakosan ébren tartod magad, kávét, energiaitalt iszol, elfoglalod magad, mozogsz, akkor egy idő után már magadtól menni fog.

Sajnos én is eléggé éjjeli vagyok, bár én a lelki problémáim miatt. Borzasztó, most próbálom valahogy átszoktatni magam, de nem megy... Most is majd leesek a székről, pedig nem alhatnék este 10-ig. De úgysem fogom bírni, 4 körül egyszerűen kidőlök, és alszom akár 12 órát... Szóval ha máshogy meg lehet oldani, akkor ne folyamodj ehhez a módszerhez, mert nem éri meg. Kimerült leszel nagyon.

2009. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Amit leírtál, szörnyű, hogy már az iskolás éveidet tönkreteszi.

Írd már le, hogy mi ez a betegség, mert az egyik munkatársam szenvedett ilyesmiben, igaz, ő 2 műszak mellett szenvedett hozzád hasonlóan.

2009. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én mindig nappal alszom s éjszaka vagyok fent
2015. júl. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!