Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Paleolit diétáról mit tudtok...

Paleolit diétáról mit tudtok mondani? Egészséges egy 13 éves lánygyereknek? Aki már próbálta használ? Szívesen hallanám egy orvos véleményét is ha valaki az.

Figyelt kérdés

2012. okt. 14. 18:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Figyi 18 éves korától mindenki eldönti, hogyan akar élni, enni. De 13 évesen felejtsen el mindenki minden hóbortot, az orvostudománnyal ellentétes étkezési szokást.
2012. okt. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
13 évesen semmilyen diéta nem egészséges...
2012. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%
Még károsabb, mint a vegetáriánus étkezés. 13 évesen egyél normális ételeket. Nem kell az ostoba divatot követni.
2012. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%
Nem vagyok orvos, de el ne kezdd. Ez csak hülye divat, semmi értelme.
2012. okt. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%
Ha tejcukorérzékeny vagy lisztérzékeny vagy, akkor úgyis előírnak nekede egy ehhez erősen hasonlító diétát. Addig csak örülhetsz, hogy nincsenek tiltott ételek!
2012. okt. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nem én szeretném csinálni anyukám mondja hogy az egész család csinálni fogja és most áll a bál amiért én ellenvetettem...
2012. okt. 14. 19:15
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 13 éves, szerintem kérdezd meg Anyukádat, miért akarja, hogy így étkezz. El fogja minden bizonnyal magyarázni, hogy ez a "diéta" valójában arról szól, hogy kizárjuk az étrendünkből azokat az ételeket, amelyek károsak lehetnek hosszútávon és nem mellesleg hízlalnak is. Olvasd el a könyvet, amit anyukád is olvasott! Kérdezd meg, miket fogtok enni! Szereted a zöldségeket, gyümölcsöket, húsokat, olajos magvakat? Szerintem ezek a dolgok finomak... persze te tudod. Talán javasolhatnál kompromisszumot... mit szólna anyukád, ha belemennél, hogy nem eszel gluténtartalmú dolgokat és édességet, de mondjuk a rizs és a krumpli még maradna? Próbáld megtalálni benne, ami neked jó és beszélj az anyukáddal.


Egyébként ő csak jót akar, ez biztos és - szerintem - igaza is van, csak erőltetni nem szabad semmi ilyesmit.


Én magam is így élek, terhesen 100%-osan paleóztam és 2 éves makkegészséges gyerekem van. A férjem is csinálja, lefogyott, tökéletes a vérképe. Szóval csak ajánlani tudom, és nézz utána az infóknak! Ne fórumokon keress megerősítést, mert "Mások is azt mondták, hülyeség" hanem magad győződj meg róla.

2012. okt. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Annyi ellenvetés lehet, hogy ezekkel nehezebben fogsz jóllakni, és gyakrabban fogsz megéhezni.
2012. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%
Egy fejlődésben lévő gyereknek, azt tanácsolni, hogy kb. semmi szénhidrátot ne egyen, tejterméket se, ami kell a fejlődéshez, hát csak gratulálni tudok -.-'
2012. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Mindenkinek egészséges.
2012. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!