Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Paleolit diétáról mit tudtok...

Paleolit diétáról mit tudtok mondani? Egészséges egy 13 éves lánygyereknek? Aki már próbálta használ? Szívesen hallanám egy orvos véleményét is ha valaki az.

Figyelt kérdés

2012. okt. 14. 18:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%
Én is azt tudom tanácsolni, hogy olvasd el a könyvet. Ez a dolog sokakból ellenkezést vált ki (belőlem is anno!), mert egy hülye divatnak tekintik, miközben fogalmuk sincs róla, mit takar valójában a paleolit életmód. Pedig a neten is vannak bárki számára elérhető cikkek, hanganyagok, videók... Én pl. nagyon örülök, hogy belemélyedtem a dologba, és hajlandó voltam kipróbálni a dolgot. Lassan már fél éve csinálom, és nagyon elégedett vagyok. És van egy közeli barátom, aki súlyos cukorbetegségéből gyógyult meg ezzel az étrenddel.
2012. okt. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
3%
aki nem ért a paleolithoz minek ír ide??? a paleolitban ehetsz szénhidrátot, meg tejet is ihatsz...amúgy 13évesen tényleg felesleges egy ilyen étkezési szokást bevezetni.. a paleolit rendkivül szigorú..és nehéz is tartani...ha nem muszaj miért kinozzunk egy 13 évest ezzel? helyette lehetne figyelni h ne egyen annyi szenhidrátot, vagy használjunk más liszteket, vagy kerüljük a glutént...de legfőképp mozogjon sokat és minden tápanyagot kapjon meg!!! ő gyerek még! nő, fejlődnek a csontjai..stb ha nincsen lisztérzékenysége vagy laktózérézkenysége..vagy egyéb egészségügyi ok, amiatt ez ajánlatos..stb akkor nem kell ilyen szigorúan étkezni..
2012. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
5%

"aki nem ért a paleolithoz minek ír ide??? a paleolitban ehetsz szénhidrátot, meg tejet is ihatsz...amúgy 13évesen tényleg felesleges egy ilyen étkezési szokást bevezetni.. a paleolit rendkivül szigorú..és nehéz is tartani...ha nem muszaj miért kinozzunk egy 13 évest ezzel? helyette lehetne figyelni h ne egyen annyi szenhidrátot, vagy használjunk más liszteket, vagy kerüljük a glutént...de legfőképp mozogjon sokat és minden tápanyagot kapjon meg!!! ő gyerek még! nő, fejlődnek a csontjai..stb ha nincsen lisztérzékenysége vagy laktózérézkenysége..vagy egyéb egészségügyi ok, amiatt ez ajánlatos..stb akkor nem kell ilyen szigorúan étkezni.."


Te aztán nagyon értesz hozzá.:). Ha sokat mozog, akkor honnan fog energiát nyerni, ha nem ehet vagy alig ehet szénhidrátot? Ti csak birkák vagytok, akiket bepaliztak ezzel a manapság divatos paleo baromsággal. Az a legjobb, amikor ilyeneket írnak :"én nem tartom be szigorúan a paleot, eszek kis szénhidrátot és sok húst és tojást stb-t, és fogyok". Sok fehérjét eszik és kevés ch-t, és fogyni kezdett meg izmosabb, hihetetlen, micsoda felfedezés:D.Egyébként a paleolit kb. 11000 évvel ezelőttig tartott, Szendi Gábor könyvének borítóján pedig a kb. 2000 éve fogyasztott brokkoli van. Ennyire lehet kb. komolyan venni az egészet:). Nem az bajom, hogy hülyeségben hisztek, de legalább ne reklámozzátok itt.Mindent mértékkel kell fogyasztani, semmi sem kell túlzásba vinni, nem pedig ilyen divatbaromságoknak bedőlni.

2012. okt. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Kedves előttem válaszoló..paleoban sok ember hisz, és sok embernek szüksége is van rá, hogy kihagyja az étkezéséből a finomított liszteket, cukrot..stb.. majd esetleg kérdezz meg egy lányt, akinek évekig nem lehetett gyermeke mennyire volt jót tett a szervezetével a paleolit...ezerféle más liszt van amit használhatsz, készíthetsz tejeket magadnak..stb amúgy nem írtam, hogy 13 évesen kéne ezt elkezdeni, de azt sem tudjuk, h van e panasza a lánynak..sok esetben nem segít ha elhagyja a chipset...
2012. okt. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2012. okt. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Julie S ***** válasza:
100%

28 éves nőként azt mondom, bárcsak 13 évesen is paleo módon étkeztem volna! Mert így felnőtt fejjel jobban bírok minden megerőltető testmozgást, mint anno 13 évesen, amikor bár szintén vékony voltam, de az állóképességem meg sem közelítette a mostanit. Pedig akkor kellett volna aktívabbnak lennem...


A paleo étrenddel semmi gond nincs. Szinte mindenki követheti, károkat nem fog okozni senkinek. Max akkor, ha valami nagyon extrém ételallergiája van az illetőnek.

A paleo szerint ehetsz: hús, tojás, zöldségek (kivéve hüvelyesek), gyümölcsök, magvak. A sajt és a zab kompromisszumos kiegészítők, ahogy az édesburgonya is (meg egyes irányzatokban a "nyers" tej és a kefír, joghurt).

Ez persze, csak egy gyorsan összedobott lista általam. :)


Szerintem nyugodtan paleózz a családoddal együtt, mert megéri. Semmit nem vesztesz azzal, ha nem eszel cukrot, gabonát, tejterméket, hüvelyeseket (szóját!). Nem leszel éhesebb sem, mert a hús és a megfelelő mennyiségű zsír nagyon jól laktat. Jobban és hosszabb ideig, mint a szénhidrátok, viszont nem rakódik rád olyan gyorsan plusz kilók formájában. Természetesen bármitől el lehet hízni, de ember legyen a talpán, aki annyi húst és zsírt össze tud zabálni (főleg nőként), hogy hízzon tőle! :D És a paleóban is bőven ehet szénhidrátot aki akar, de gyümölcsök és zöldségek formájában.

Ha meg kedved támad nem paleo kaját enni, olykor azt is megteheted. Feltéve, ha egyáltalán még jól fog esni a paleo után. :)

2012. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
5%

Aha. Gyümölcsből energiát nyerni. 100 g almában van 7 g szénhidrát. 100 g rizsben meg 78 g kb. Tehát ha vki sportol vagy sokat mozog, akkor egyen 10 kg almát ?:D. Legalább gondolkodnál kicsit. Írtam már, ti bedőltetek ennek a hülyeségnek, rendben, de nem kéne másoknak is tanácsolni,h egy divat szerint táplálkozzanak, ennyi eszed lehetne már 28 évesen.


„És a paleóban is bőven ehet szénhidrátot aki akar, de gyümölcsök és zöldségek formájában.”

„Semmit nem vesztesz azzal, ha nem eszel cukrot, gabonát, tejterméket, hüvelyeseket (szóját!).”


az baj,h nagyon látszik,h nem értesz hozzá.Nem tudod pl, h mi az a szénhidrát.

A fenti két mondatot teljesen ellentmond egymásnak. A szénhidrát cukorrá alakul a szervezetben:). Tehát ha pl. sok banánt eszik valaki, akkor sok szénhidrátot visz be, amiből cukor lesz a szervezetben:). Most utánaolvastam. Nem szabad gyümölcscukrot sem fogyasztani. ajaj, akkor az édesebbb gyümölcsök ki is estek:).Tehát akkor a kérdés még mindig fennáll. Miből is lesz egy paleósnak energiája?


„A sajt és a zab kompromisszumos kiegészítők, ahogy az édesburgonya is”


Miért? Milyen logika alapján? Elvileg minden olyan étel tilos, aminek magas a glikémiás indexe és sok ch van benne. Ha a rizs tilos, akkor a zab miért mehet? Majdnem ugyanannyi szénhidrát van benne. Teljesen értelmetlen ez is.

2012. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Julie S ***** válasza:
90%

#17: Mert te értesz hozzá, mi?! :D

És értelmetlen az is, hogy eszik az emberek a gabonát, de tele van az ásványi anyagok felszívódását gátló fitátokkal. Tele van gluténnel, ami tulajdonképp elég jól ragaszt. Igen, a belek tartalmát is. Isszák a tejet, ami tele van növekedési hormonnal, ráadásul még csak nem is az emberi fajnak valóval. Tele van tejcukorral, amit a Föld népességének nagy százaléka felnőtt korában képtelen lebontani. Eszik a nagy mennyiségű finomított cukrot, amivel halálra dolgoztatják a hasnyálmirigyüket. És igazából nincs kedvem most ezt a felsorolást folytatni...


Nem csak gyümölcsből kell fedezni a szervezet energiaigényét. Én nem írtam ilyet. Az alap táplálék a hús ÉS a zöldség/gyümölcs. Hiába osztod az észt, én már jó három éve paleózom, és sokat tapasztaltam vele. Aki nagyon durva szinten sportol, az is tud paleo módon összeállítani magának étrendet. Nem egy példát lehet ehhez találni a neten (ha nem épp magyarul, akkor angolul). Mond neked valamit az, hogy crossfit? Ha nem, nézz utána!


Látszik, hogy te sem értesz ahhoz, amiket írsz. :) Csak hiphopp felszínesen utánolvasGATsz.

A paleónak rengeteg irányzata van, mindenki azt választja, ami neki bejön. Vannak, akik rosszabbul viselik a sok fruktózt, azoknak csínján kell bánni a gyümölcsfogyasztással. De nem vagyok dietetikus és nem tudok teljeskörű tájékoztatást rittyenteni ide tíz percben.

Ezért ajánlom a figyelmedbe az alábbi (angol nyelvű) oldalakat: [link]

freetheanimal.com

[link]

[link]

Meg természetesen ezt is: [link]

Bár ugye, Szendit divat támadni, de ő sem ír lényegében mást (vagy rosszabbat), mint amit az angol oldalakon is megtalálhatsz.

Olvasgass még sokat. Rád fér.

2012. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
ooo 18-as, szivemből szóltál..csak nekem nem volt türelmem ezeket leirogatni :D én mint liszérzékeny kompromisszumos paleot folytatok, és nem tudok rosszat mondani róla!! ezer féle liszt van, cukrot is simán lehet helyettesíteni, csomó tejféleség (kompromisszum en pl. rizstejet iszom)..egyedül vasat pótolok néha, de ennyi! megszűnt minden bajom, nem vagyok fáradékony, ellenállóbb lettem, és Sportolok sokat- haha XD- es nem esem össze, hisz nem egy almán élek :) ennyi
2012. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!