Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Egészségesen étkezők, ahol az...

Egészségesen étkezők, ahol az egész család, beleértve a gyerekeket is, egészséges életmódott folytattok, hogy oldjátok meg a "nagymama kérdést"?

Figyelt kérdés
Legyen az paleó, norbi update, 90 napos, akármi, vagy simán csak a saját elveitek szerinti tudatos és egészséges táplálkozás, hogy oldjátok ezt meg? Elmegyünk a nagyihoz és már szeli is a kalácsot, melegíti a gombócokat, meri ki a fehérlisztes főzeléket, melegíti az olajat a rántotthúshoz, és még sorolhatnám.. A gyerek születésnapjára fehérlisztes, répacukros tortát hoz, süteményeket küld. Hiába mondom neki, hogy anyu, mi ezt nem esszük meg, ha amúgy készítenéd megennénk, de csak azért sem. Hiába mondom az apunak, ha jönnek, ne hozzanak egy halom édességet, mert úgy sem adom oda a gyereknek és csak kidobődik. Hozzon neki gyümölcsöt, zöldséget. Erre a válasz: dehát ő még csak gyerek. vagy amikor anyám ill. anyósom főztjét nem akarjuk megenni, akkor meg az van, hogy: ha csak keveset eszel belőle az nem hizlal. vagy az hogy ebben csak ennyicske deka cukor van, az semmi. Nem is a hízásról van szó(persze arról is), hanem h nem akarom ezekkel tömni a gyerekem. A gyereknek el van magyarázva, hogy az egészségtelen, nem tesz jót neki, el is hízik tőle, ha otthon eszünk, akkor minden zöldségről elmondom h milyen egeszséges, mi van benne, mire jó, a húsról is, stb. Soha egy szóval sem mondtam neki, hogy amit a mamák főznek azt ne fogadja el, vagy ne egye meg. Ilyet nem mondtam, magától visszautasítja és nem eszi meg. És amikor a mamák kérdik h miert nem eszi meg, akkor elmondja, hogy azért mert ebben ez és ez van és nem egészséges és ő olyat kér amilyet én főzők. Erre anyám (anyósom) kiborul, hogy hülyeségekkel tömöm a gyerek fejét, hülye vagyok, rossz anya vagyok, stb. De mindennek ellenére ők mindig olyan étellel várnak minket amit nem eszünk meg, ők mindig meghallgatják a gyerektől h miért nem eszi meg, és én is mindig meghallgatom h rossz anya vagyok. Mit tanácsoltok?

2014. jún. 29. 10:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem egy ilyen életmód inkább hátrány, mint előny. Mi lesz az iskolában, gimnáziumban, táborokban?


A gyerek fél más ételektől. Elhízás elleni félelem beletáplálása helyett inkább sportoltatni kell, és megengedni, hogy normálisan étkezzen.

2014. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Hát iskolában már azért vmivel könnyebb lesz, hiszen egyik doboz a tízórai a másik az ebéd. Nem fog kellenem nekem odahordani. De ha mégis, ám legyen.

Sportol is, a férjem kerékpáros, rengeteget biciklizünk, együtt is, de van h csak az apjával, mamáknál állandóan a kertben van, kutyával futkározik, egyik mamánál még ping pongozni is szokott, otthon kosarazik az apjával, szóval örökmozgó a gyerek, mi nem kényszerítjük erre mindenre.

2014. jún. 29. 18:11
 13/23 anonim ***** válasza:

A Norbi Update megengedi a különleges napokat. Tehát az ünnepeken el tehet térni a sávoktól. Ezt azzal egészíteném ki, hogy ha legalább négy órát mozog valaki aznap, akkor szintén lehet könnyíteni.

Az ízlelés, ízlés megváltozik. A régi recept szerint készült sütemények túl édesek, a zsírban sült húsok túl zsírosak lehetnek.

2014. jún. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

Én is igyekszem odafigyelni az étkezésre,alapanyagokra,bár nem tartunk semmilyen divatos vagy nem divatos diétát.

Ennek ellenére ha vendégségbe megyünk azt esszük,isszuk ami van,illetve abból választunk ami van.

Természetesen a gyerekek lelkesen nyúlnak az édességért,csokiért,sőt néha itthon is van(de inkább én sütök),de az biztos,ha van választás maguktól inkább gyümit esznek,pedig nem nagyok, 3,5 és 1,5 évesek.

Szerintem kicsit lazítanod kéne,mert tényleg nem olyan jó ez így...oké,hogy majd beteszed neki a suliba a kaját,de mi lesz ha a haverok mennek a büfébe???nyilván benne lesz a belé táplált "nem eszek mert egészségtelen" dolgok,de vajon akkor megtartja-e vagy örül,hogy nem látod és megeheti???

Szerintem vannak fontosabb dolgok,amiket elvből el kell fogadniuk, hogy ne próbáljanak ki(drog,cigi),az étkezés pont olyan amibe a legjobb az arany középút!

Otthon egészségesen esznek,az a nagyobbik rész,ha nincs tiltva alapvetően az,hogy máshol bármit egyenek,akkor előbb utóbb maguktól,saját akaratból választják majd az egészséges ételeket.És ez lenne a cél...legalábbis szerintem.E mellett valóban friss levegő,mozgás.

2014. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem ítéllek el, mert emberek vagyunk, máshogy gondolkozunk.

Én, ahogy elolvastam 2 dolgot tudok elképzelni-javíts ki, ha nem így van.

Régen elhízott voltál, nagy nehezen lefogytál segítség nélkül, mikor már elköltöztél otthonról, és nem akarod, hogy a gyerek elhízott legyen, és ugyanazt átélje, mint te (csúfolódás, barátok nélkül stb stb)

Vagy pedig te magad rettegsz az elhízástól, úgyis, ha sosem voltál kövér, csak szeretnél megfelelni otthon, szüleidnek, anyóséknak, médiának stb


Az jó, ha egy gyerek tudja, hogy mit miért egyen, normálisan tud gondolkozni, hogy mi az ami neki és mi az ami nem. Erre vannak a szülők, hogy ezt megtanítsák, és a helyes úton vezessék őket, majd ha már nagyobb saját maga útján menjen és támogassa a szülő. Sajnos manapság kevés az ilyen szülő, aki normálisan magyarázza el, mert sajnos a tv-ben csak azt látni, hogy cóla, meg a cukros, lisztes tejszelet húúú de egészséges.

Csakhogy ebből baj is lehet. Sok a tiltás(Tudom, te nem tiltod, de a gyerek az anyukájának akar megfelelni, és ő úgy gondolja, hogy akkor jó amit csinál, amikor nem eszi meg ezeket az ételeket, mert akkor anyu büszke rá)

DE mivel ennyire sok a tiltás a számára(vagyis a gyerek úgy fogja fel) előbb-utóbb mikor megkóstolja majd egyszer ezeket az ételeket (chips, csoki, süti) és ízleni fog neki(mert valljuk be finomak) még az is lehet, hogy úgy lesz vele, jó 1 nap együk jó tele magunkat és utána jön a bűntudat és itt is van már a bulimia. nem is gondolnánk, hogy ennyi elég is. Másnap megint jön, hogy ez meg az finom, együk nyugodtan úgyis kihányjuk és nem is fogjátok sosem megtudni.

Vagy jön a kamaszkor amikor hízik hirtelen de nő is mellé, de nem fogja tudni elviselni, hogy kövérebb lett és anorexia. Itt is van már az étkezési zavar.

Vagy gondoljunk a barátaira. majd sose megy el ide meg oda, egy kerti grill partyra mert fehér kenyér van grill kolbásszal, szociális problémák figyelhetőek majd meg. Ennyire szerintem nem kell a gyerekbe belenevelni, mert mindenből a tökéletességre fog törekedni, és ha nem úgy sül el, ahogy azt kigondolta baj lehet belőle.

Egyen heti 1-2 a mamánál amit szeretne, főzeléket (most az a 2-3 kanál liszt hidd el, nem fogja tönkre vágni a gyerek szervezetét) 1-2 szelet mákos kalácsot is ehet nyugodtan, nem lesz tőle semmi baja.

Főleg ha sportol is mellette simán le mozogja. Fontos nagyon, hogy ne vidd túlzásba, mert többet árt mint használna.

Remélem nem fogod fel úgy, hogy rosszat, hülyeségeket beszélek, sajnos mindig van bennük az, hoyg "az én gyerekemmel ilyen nem fordulhat elő) hát sajnos de, miénk is lehet bulimiás, anorexiás, beilleszkedési zavarokkal küzdő, megfelelési vágy és még sorolhatnám. Egész életre a jó tetteddel elrontod, csak fokozatosan, nem kell tömni chipsel, de ennyire tiltani se, mert visszaüt!

2014. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Utolsó: az első az igaz, egészen kiskorom óta súlyproblémákkal küzdöttem amire a szüleim csak legyintettek, mondván csak gyerek, majd megnől. De nem így lett, 162 cm maradtam és kövér. Mér 12-13 évesen diétákat olvastam, akkor még az újságokban és próbáltam változtatni de annyi idősen még csak azt tudtam enni, amit megfőztek nekem. 17 évesen ismertem meg a férjem, 20 éves voltam mikor összeköltöztünk, végre saját konyha ahol a magam ura vagyok. 1 év alatt fogytam le 20kg-ot, 80-ról 60-ra. Bár a magasságomhoz képest még kellene egy kicsit fogynom, de sokkal jobb mint volt, meghát aztán a szülés alatt is vmi felcsúszott. Nagyon hajlamos vagyok a hízásra, az a fajta, aki csak végiglapoz és receptújságot és 1kg-vel nehezebb és hiába az apja vékony mint a nádszál, 183cm-hez 65kg, a gyerek sajnos tőlem örökölte ezt a hajlamosságot.. Ezért figyelek oda nagyon arra, h mit eszik, ill eszünk. Pontosan ahogy mondtad, h ne kelljen átélnie mindazt amit nekem kellett..h 20 évig nem mentem ki a strandra, az öltözőben bujkálva kellett átöltöznöm és ciki volt a barátnőimmel vásárolni. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, igyekszem megoldani vhogy a problémát, nagyon rajta vagyok, már csak 2 kérdés aggaszt, remélem vki segít:

1. ha a mamák látják h a gyerek hétről hétre nem eszi meg amit főznek, akkor miért nem hajlandóak egy kicsit változtatni? Pedig nem kellene nagyon sokat..nem miattam, az unokájuk miatt

2. ha eddig azt neveltem belé, hogy mi egészséges és mi nem, és most hirtelen visszatérek arra h ez mégis egészséges, mégis megeheted, hiába ez és ez van benne, akkor az nem olyan mintha magam alatt vágnám a fát? a több éves nevelésem mintha kidobnám? nem leszek a fiam szemében egy hazug?

2014. jún. 30. 21:51
 17/23 anonim ***** válasza:
69%
2-re a válasz "de", ezért ezen tényleg alaposan el kell gondolkodni. Az nem jó, ha egyszerűen egy 180 fokos fordulatot teszel...
2014. jún. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
45%
Norbi Update meg az egészséges életmód. Aha... még mit nem.
2014. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
50%

Nevetséges, hogy egyesek elhiszik amit az a tudatlan nyomat a reklámjaiban. Mennyire egészséges ez a kalács... hm, nagyon finom! Kétszer annyiba kerül mint az ami kb. ugyanannyira káros a szervezetre. Persze bele lehet magyarázni az emberekbe, hogy csak azért mert Norbi Update egészséges .... meg azt is, hogy ha az van rá írva, hogy BIZONY a Norbi Update egészséges...

akkor egészséges is (?) nagyon nem.

Persze neveld a gyereket ilyen retardált módra.

Ahelyett hogy kiölöd belőle a teljesen természetes "vágyakat" inkább tanítsd mértékletességre. Komolyan, néha annyira nevetséges amit egyesek művelnek.

2014. júl. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
És ki mondta h norbi update-re nevelem a gyerekem? A kérdés teljesen más volt, az update-et csak megneveztem mint példát, ennyi erovel belekothettel volna a paleoba vagy a 90 naposba is, de te csak az updatebe kotottel bele. De az update utani nemtetszesedet nem itt kellene kifejezni, ez a kerdes nem errol szol.
2014. júl. 5. 11:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!