Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Egészségesen étkezők, ahol az...

Egészségesen étkezők, ahol az egész család, beleértve a gyerekeket is, egészséges életmódott folytattok, hogy oldjátok meg a "nagymama kérdést"?

Figyelt kérdés
Legyen az paleó, norbi update, 90 napos, akármi, vagy simán csak a saját elveitek szerinti tudatos és egészséges táplálkozás, hogy oldjátok ezt meg? Elmegyünk a nagyihoz és már szeli is a kalácsot, melegíti a gombócokat, meri ki a fehérlisztes főzeléket, melegíti az olajat a rántotthúshoz, és még sorolhatnám.. A gyerek születésnapjára fehérlisztes, répacukros tortát hoz, süteményeket küld. Hiába mondom neki, hogy anyu, mi ezt nem esszük meg, ha amúgy készítenéd megennénk, de csak azért sem. Hiába mondom az apunak, ha jönnek, ne hozzanak egy halom édességet, mert úgy sem adom oda a gyereknek és csak kidobődik. Hozzon neki gyümölcsöt, zöldséget. Erre a válasz: dehát ő még csak gyerek. vagy amikor anyám ill. anyósom főztjét nem akarjuk megenni, akkor meg az van, hogy: ha csak keveset eszel belőle az nem hizlal. vagy az hogy ebben csak ennyicske deka cukor van, az semmi. Nem is a hízásról van szó(persze arról is), hanem h nem akarom ezekkel tömni a gyerekem. A gyereknek el van magyarázva, hogy az egészségtelen, nem tesz jót neki, el is hízik tőle, ha otthon eszünk, akkor minden zöldségről elmondom h milyen egeszséges, mi van benne, mire jó, a húsról is, stb. Soha egy szóval sem mondtam neki, hogy amit a mamák főznek azt ne fogadja el, vagy ne egye meg. Ilyet nem mondtam, magától visszautasítja és nem eszi meg. És amikor a mamák kérdik h miert nem eszi meg, akkor elmondja, hogy azért mert ebben ez és ez van és nem egészséges és ő olyat kér amilyet én főzők. Erre anyám (anyósom) kiborul, hogy hülyeségekkel tömöm a gyerek fejét, hülye vagyok, rossz anya vagyok, stb. De mindennek ellenére ők mindig olyan étellel várnak minket amit nem eszünk meg, ők mindig meghallgatják a gyerektől h miért nem eszi meg, és én is mindig meghallgatom h rossz anya vagyok. Mit tanácsoltok?

2014. jún. 29. 10:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

egyik divaddiétákat sem ér semmit...azért nem fogytál le mert rossz diétákat csináltál és jojó miatt több jött fel.

ezt olvad el és gondolkozz el pár dolgon.

[link]

2014. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Felnőtt koráig küldeni fogod vele az ételt, ha közösségbe megy? Vagy nem fogod elengedni gyerekzsúrra, születésnapra, kerti sütögetésre, táborozásra?


Szerintem átestél egy kicsit a ló másik oldalára.


Te akkor érezted rosszul magad, ha a barátnőiddel strandra vagy vásárolni mentél, ő akkor fogja, ha a barátaival olyan helyre megy, ahol együtt eszik a társaság. És bizony nem lesz népszerű, ha még el is magyarázza, hogy amit a többiek esznek, az egészségtelen.

2014. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

ezzel amit csinalsz tonkre fogod tenni a gyereked lehetosegeit hogy baratai legyenek , hogy elmenjen majd a baratjahoz vagy baratnojehez kesobb mert ott ha parszor beszol ilyet mint most a nagyszuloknek akkor mar tobbet nem fogjak odahivni. ha ilyen elvekkel no fel kulonc hulyenek fogjak tartan es a nagy egeszseges elveivel majd egyedul elheti az eletet, esetleg tarsat se fog talalni aki ezeket az elveket kovetni akarja. ezt akarod?

azon kivul ha ennyire ellene vagy a nagyszulok kosztjanak akkor ne jarjatok latogatoba hozzajuk.

2015. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!