Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan éljek egészségesen,...

Hogyan éljek egészségesen, hogyan legyek kiegyensúlyozott?

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

Sajnos eléggé beteges,és hipochondriás vagyok.

sokszor rossz a közérzetem, sok betegséget kapok el, stressz is van sajnos bőven, 6 éve nem sportolok,csak ülök, azt hiszem most iszom a levét.

Állandóan rossz a közérzetem, halálfélelmem van, mindenféle betegséget elkapok (folytonos hüvelygomba pl)

Milyen ételeket, milyen olajból, Milyen gyümölcsöket egyek? szeretnék vitaminbombát iktatni a szervezetembe, sajnos az immunrendszerem szerintem elég alacsonyan van.

Tojás,hal?hagyma? esetleg még más? milyen étrendkiegészítőt ajánlanátok?

Milyen folyadékkal teszek a legjobbat a szervezetemnek?

Melyik sport ideális a tüdőre, közérzetre,stresszre?

Sajnos allergiás is vagyok, enyhe allergia asztmával társítva.

Elég hülyének nézhettek most,de ha van pár percetek,szívesen várom a bevált praktikátokat, átlagos napi teendőiteket amivel segítetek magatokon és ezáltal nekem is:).

19L



2014. szept. 29. 01:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Komolyabb életmódtanáccsal nem tudok szolgálni. Viszont nátha, megfázás ellen (ilyenkor már aktuális) tudom ajánlani a propolisztinktúra cseppeket teába, vízbe. Nekem bejött. Tavaly elkezdtem használni már ősszel. Egész ősszel és télen semmi bajom nem volt, előző években viszont mindig legalább egyszer voltam beteg. Én kaptam a propoliszt, de ilyen "mézesboltban" lett véve.
2014. szept. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyümölcsben,zöldsegben reg nincs annyi vitamin amennyi kene. Kehe valami multivitamin.

Taplalkozasnal meg kb 1,5xtesttomegkilo g feherje,es ketszer ennyi szenhidrat kene.

Lisztes,cukros dolgok leszorítasa.


Sportnak meg pl tanc az felold egy kicsit.

2014. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azontúl, amiket írtam, mozgásként ajánlanám a friss levegős sétát, kocogást,

az úszást

gyümölcsök: citrom, mézes limonádé pl, mindennap egy kevés dió, nyersen ( nem sok!), alma, sok gyümölcs, zöldség, céklalé pl, ha szereted a bio zöldségleveket, de házilag is el lehet ezeket készíteni: áfonyalé, sárgarépalé, céklalé

2014. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

citromos víz, citromos tea tönkreteszi a fogzománcot.


gyümölcslé, céklalé tele van cukorral (nézd meg a dobozát, rajta van, hány gramm cukor van benne). egybe gyümölcsöt kell enni, mert a rostok miatt fokozatos lesz a cukor felszívódása. a gyümölcslével meg egy cukorbombát viszel be a szervezetedbe, ami miatt hirtelen stresszmódozatba kapcsol a szervezet.


az olaj: hevíteni a kókuszolajat meg az állati zsiradékokat lehet bizonyos fokig, úgy, hogy ne károsodjon az olaj. a többi olajat nem szabad hevíteni. pl. olivaolaj salátára való. minden nap egyél zsiradékot.

én pl. majdnem minden nap eszem egy avokádót, mert az tele van egészséges zsírokkal többek között.


ételek: arra figyelj, hogy legyen elég fehérje. pl. tojás: én minden nap eszem tojást, az egész család tojásevő, és senkinek semmi baja a koleszterinjével. az egy tévhit, hogy a tojás káros.

halakat módjával, mert a tengeri halban sok a higany.

én húsban csak a biot vagy a piacosat merem megenni, mert az ipari állatokat szójával etetik meg hormonnal tömik.

ja és tojásból is csak piacosat persze.


én aszerint veszek gyümölcsöt, zöldséget, hogy mi az éppen olcsó ÉS nem permetezett.

de lehetőleg változatosan.

spenót, brokkoli, cékla, savanyúkáposzta, igazi vaj, hagyma mmm. ezeket elég gyakran eszem.

arra figyelj, hogy inkább több legyen a zöldség, mint a gyümölcs.

a legjobb folyadék a VÍÍÍZZ és én gyógyteákat még szoktam inni, meg gyógynövényekkel fűszerezek.

arra figyelj, hogy amit eszel, az a természet ajándéka legyen,és ne valami ipari termék. és lehetőleg minél kevesebb vegyszer, hormon, stb. legyen benne. a szója az tilos.

a multivitaminokkal is vigyázz, ne szedd őket sokáig, mert szintetikus vitaminok vannak bennük, a szervezet nem ugyanúgy dolgozza fel őket.


sport: ha ilyen kezdő lennék, akkor sétával indítanék. utána meglátod, mi érdekel.de hirtelen ne terheld meg valami nehézzel a szervezetedet.

fő a fokozatosság, és tiszteld a tested. figyelj oda a jelzéseire.

2014. okt. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ja és ha tudsz angolul:

mindbodygreen.com

2014. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem bolti céklalére gondoltam, hanem úgy, ahogy én csinálom: nyersen lereszelem, összeturmixolom szánsavmentes ásványvízzel leszűröm, és iszom, elég töményre szoktam csinálni:)

Cukormentes, ecetmentes és nagyon finom, tele van értékes anyagokkal!

A citrom meg igenis nagyon egészséges!:)

Hát, hogy citrom fogkövet okoz.....meg fogkövet okoz a dohányzás, a kávé, és még haszázezer dolog.

De pl. tudok nagyon jó fogkrémet, ami csupa természetes anyagból készül, és valósággal lerobbantja a fogköveket!:)

én pl sok citromot iszom, sokat kávézom, mégsincsenek fogköveim:)

2014. okt. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a céklalé nem azért tartalmaz cukrot, mert beleteszik a boltiba.

hanem mert a JóIsten beletette a cukrot a céklába.

ha ledarálod, akkor a rostokat szétcincálod, így a cukor közvetlenül hozzáférhető lesz, és ha valaki megissza, azonnal cukorbomba éri a szervezetét.

a céklát egyben kell enni, nem lé formájában.

illetve, ha léként, akkor jobb a lé, ha felhigítod, valóban.

de nem szabad nyakra-főre leveket inni, mert mondom, sok cukor van a legtöbb növényben, és egyben kell őket megenni, mert úgy csak fokozatosan éri a szervezetet a cukor, mivel a rostokból lassabban szívódik fel, fokozatosan.


a citrom nem fogkövet okoz, hanem lemarja a zománcot. ez két külön dolog. igaz, hogy egészséges a citrom, de a fogzománcot szétszedi. óvatosan, mértékkel.

2014. okt. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!