Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mivel lehet lúgosítani a házi...

Mivel lehet lúgosítani a házi készítésű krémet?

Figyelt kérdés

Lehet rossz kategóriában teszem föl a kérdésem, de remélem valaki tud segíteni...

Krémet készítettem, aminek 8,5 PH-ja volt, tejsavat tettem hozzá, és elég rossz ötlet volt, mert nagyon savas lett. Megtudom menteni a krémet valahogy?

Előre is köszi a válaszokat!!



#krém #házi #PH #sáv #lúg #krém készítés #házi készítésű krém #kozmetikai krém
2015. okt. 22. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vegyész, de némi hamu sok mindenre képes.
2015. okt. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj egyeske, te kennél magadra olyan krémet, amibe előtte egy kis hamut tettél???


Patikában bóraxot vegyél, és mondjuk egy grammot oldj fel 5 ml vízben, és cseppenként adagold. Máskor hagyd 8,5-ös pH-n a krémet. Kicsi a pufferkapacitása, minimális savval is nagyon el lehet tolni a pH-t. De ha nagyon zavar, abból is törzsoldat, és cseppenként.

2015. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Miért kell lúgosítani? Milyen krém?
2016. febr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Te ne haragudj ketteske! A hamu a legjobb lúgosító! A szappanok lugossága is ettől van. A szappant zsíradék és hamuból lehet főzni!

Nem tudom elképzeli sem, hogy az újtipusú emberek miért irtóznak ettől a szervezetre ártalmatlan anyagtól. Hisz a szabadban, bográcsban főzött étel is attól lesz ízlletesebb, hogy a szél belefújja a hamut, ezáltal jobban összefőnek az ízek. Finomabbra fő a bab, a krumpli, és minden alkotóelem összefő. A savakat közömbösíti, ezért a cseresznyepaprika, bors sem maradhat ki egy igazi magyar bográcsból!

2016. febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!