Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A vegán vagy a paleo életmód...

A vegán vagy a paleo életmód "jobb"?

Figyelt kérdés
Melyik egészségesebb? Melyikkel lehet többet fogyni? Melyik "lazább" (lehet több dolgot enni, könnyebb betartani)? Sajat tapasztalokat is irjatok legyszi!!
2016. márc. 26. 15:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én magam és a párom is vegetáriánusok vagyunk, már több mint 10 éve. Nem nehéz betartani, változatosan és tápanyagdúsan lehet étkezni. Egészségesek vagyunk, köszönjük szépen.

Ugyanakkor van egy ismerősöm, aki paleo-párti, ő arra esküszik, hogy a húst hússal eszi és kerüli a cukrot, kenyeret stb. Az anyukája állítólag ettől a diétától gyógyult meg (cukorbetegség, vérnyomás gondok)


Lényeg a lényeg, hogy az étel amit megeszel friss legyen, természetes és vegyszermentes, adalékok nélkül.

A fogyásos kérdésedre annyit, hogy úgy is lehet fogyni, hogy egész nap csak sütiket eszel, de ledolgozod. Életmódot akarsz váltani, vagy fogyni? Ezt döntsd el.

Húst akarsz enni, vagy el akarod hagyni? ÉS meg is van a válasz a kérdésedre..

2016. máj. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
A vegán jobb. A paleo az csak egy állomás a vegánná váláshoz vezető úton.
2016. júl. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ezt nem értem. A vegetáriánus lehet "állomás" a vegánná váláshoz vezető úton, a paleo életmód teljesen más elvekre épül és nagyon nagy mennyiségben fogyasztanak húst, és sok állati eredetű terméket is. Például legutóbb voltam paleo életmódot folytató rokonoknál vendégségben, baconbe csavart csirkemell volt fűszeres fürjtojással töltve. Tehát egyáltalán nem lehet ráfogni, hogy akármi logika lenne abban, hogy paleo--vegán. Maximum ott, hogy az illetőt érdekli, mit visz a testébe.
2016. júl. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!