Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Növénnyel un vegán táplálkozás...

Növénnyel un vegán táplálkozással a vegyes táplálkozást 100%-ba ki lehet-e váltani abba az esetbe ha kö kemény fizikai munkát végez az ember?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy napi szinten 50 kg-os egységeket kell emelnem, teljes testsúlyú munkám van mellette, tehát oszlopra kell másznom, stb...

Elég durván így is lehúz az egész munka, este dupla adag marha pörkölt, meg ilyenek mennek le, nap közbe 8 zsömle valamilyen felvágottal pld sonka stb vagy parasztos kaják pld avas szalonna, kolbász stb...


2016. szept. 7. 20:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

kedves 9-es, ha tudnál olvasni leírtam, hogy:

zöldség, rizs, disznótoros húsfélék (kolbász szalonna sonka...) gyümölcs is sokat kerül be a táplálkozásomba, akkor kisregényt se írnál a semmiről, hogy "minőségi szénhidrát"


Crossfit étrendel meg kitörölhetem a segge, meló előtt crossfiteztem, van összehasonlítási alapom, hogy töbszörösen lehúzza ez a munkakör az embert a crossfithez képest. Van olyan kollégám aki pld tábla csokit úgy nyom be mint más a kis csokikat, na azért ebbe én se mennék bele, viszont a pörkölt stb húsos kaják sokat nyomnak a latba!


Tej/tojással meg mért is használnánk ki az állati világot?

tojás kb kipottyan a tyúkból, a tejet meg fejni kell...

Na én pont ezért nem értem az embereket. Sőt tovább megyek!

Tyúk húst nem eszek, ellenben tojást igen.

Más kérdés, hogy kacsát, fácánt stb meg megint csak eszek...

2016. szept. 11. 17:42
 12/23 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, nem olvastam el a későbbi válaszodat, csak a kérdésben leírt étrended alapján írtam! Vedd figyelembe, hogy ha hiányos információkkal teszel fel egy kérdést, és később szépítesz a helyzeten, azt nem feltétlenül ovlassa el mindenki.


Ettől még ha jól látom a rossz minőségű és milyenségű vörös, zsíros húsok vannak túlsúlyban az étrendedben, tehát szinte majdnem mindent megfogadhatsz, ha érdekel a saját egészséged.


Mert hogy napi 8 szalámis vizes zsemle meg két adag jó zsíros marhapöri elég messze áll a tisztességes, egészséges étrendtől, az fix.


Nem vagyok vegán, nem is olyan tanácsokat adtam, felőlem fogyaszthatsz húst, csak inkább az egészségesebbek felé kellene tendálni, ahogy írtam.


A kérdéseiddel kapcs:

"Tej/tojással meg mért is használnánk ki az állati világot?

tojás kb kipottyan a tyúkból, a tejet meg fejni kell..."


1. A tehenet csak akkor fejheted, ha borjadzott. Utána kb. 10-11 hónapig tejel. Ennek érdekében a tejelő teheneket évente mesterségesen megtermékenyítik, a borjakat az első napon elveszik tőlük, és takarmányon tartják anyatej helyett, majd max. fél évesen mennek a vágóhídra, ebből lesz a borjúhús. Az anyaállatok pszichésen is megszenvedik az elválasztást és testileg is a gyakori borjadzást: egy tejelő tehén átlagosan 3-4 évet él. Ha nem tudja teljesíteni az előírt tejmennyiséget, megy a vágóhídra.

Emellett érdemes megjegyezni azt is, hogy az a tejmennyiség, amit manapság megfejnek teljességgel abnormális (kb. a természetes mennyiség 3-5x-ösét kell teljesítenie egy tejelő tehénnek). A teheneket gépileg fejik, gyakran begyullad a tőgyük a nem megfelelő kezeléstől, és emellett egy akkora ketrecben tartják őket egész életükben, hogy meg sem tudnak mozdulni.


2. a csirkéket összezárva, halomszámra tartják, szintén szörnyű körülmények között, a csőrüket levágják, megcsonkítják hogy a bezártság miatti agressziótól ne egymásban tegyenek kárt. Egy átlagos tojótyúknak szintén a normál mennyiség sokszorosát kell produkálnia, ha ez már nem megy, megy a levesbe


3. az állatok ilyen nyomorban tartása, a testüknek felhasználása szerintem egyértelműen kegyetlen és kihasználás.


Te erről tényleg nem tudsz vagy nem akarsz tudomást venni?

Szerintem az a minimum, hogy az ember tudja mi honnét jön, és ne hülyézzen le másokat azért, mert ebben nem akarnak részt venni.


Én személy szerint ha tejterméket, tojást vásárolok akkor a fenti okokból háztájit veszek egy szomszédos gazdától, akit ismerek és jól tudom, hogy szabadon tartja az állatokat. De nem ítélem el a vegánokat azért, mert másképp gondolkodnak erről. A kihasználás valóban kihasználás, nekem valamilyen szinten belefér az értékrendembe, nekik nem.


Remélem érthetően elmagyaráztam.

2016. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
58%

Az előző tökéletesen leírta, mi a probléma a tejjel, tojással. (Egy tyúk normál esetben 17 tojást tojik egy évben, mert a tojások fejlődéséhez kell kalcium stb, ami a tojónak is kell, ha sokáig, egészségesen akar élni, az ösztönei nyílván így vezérlik)

Amúgy meg gondolj bele, mi a közös a pacalban, zsíros húsokban, és a tábla csokiban? Sok bennük a kalória. Egyél hüvelyeseket, tejmentes csokikat, kenyeret, szóját, tempeh-t, vegán kolbászt stb. EZekben mind sok kalória van. Tescoban, és más helyeken is egy rakat ilyesmi dolgot találsz.

2016. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Vidéken élek szóval azért sem értem ezt az agyomást. Oké alá írom, hogy van akinek nincs gyomra húst fogyasztani, pld én lovat nem fogyasztok, mert kicsit durva volt mikor a 30 literes kondérba anyám főzte a lóhúst, pedig a kolbászát nagyon szerettem.

Viszont vidéken a tyúk szó szerint sza rja a tojást, aztán azzal foglalkozni se kell. Jó majd kapom az ostor csattogtatást, sza rom én le. Baromfit megint csak nem fogyasztok. Aztán, hogy valaki egy irányúan érvel arról nem én tehetek. Másik meg, leválasztást tegyük félre, a tehén addig tejel még fejve van, öreg tehenet is láttam már fejni. Na innentől lehet jönni az állatvédős agyomosott maszlaggal, innentől ideológiát se érdemes ebből csinálni. De mondom alá írom, ha valaki undorodik a hús fogyasztástól, én is szinte csak 5-6 féle állati húst eszek abból is első a disznó. Oké lehetek állatgyilkos meg a többi, viszont mondom amit vidéken szó szerint ad az állat azt mi alapján kell megvetni?

2016. szept. 11. 22:18
 15/23 anonim ***** válasza:
67%

De minek kérdezel ha nem érdekel a válasz?

Senki nem állatgyilkosozott le, tök normális és értelmes válaszokat kaptál.


Leírták a vegánoknak mi baja az egésszel, nem pampogni kell rajta hanem felfogni hogy más így gondolkodik és kész.



Egyébként a tehenekhez annyit, hogy hiába tudod fejni az öreg tehenet is, az iparban 1 ev után nem megfelelő már a tej minősége az árusításhoz. Persze, hogy háztáji tartásnál más minden, de nem mindenki él falun...

2016. szept. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
71%
Az előző válaszolók sem azt írták, hogy az öreg néni a faluban milyen körülmények között tartja azt a 20 állatot. Én a nagyipari állattenyésztésról beszéltem... Amúgy meg nekem nem lenne gusztusom leszopni a csöcsét egy tehénnek, akkor se, ha az boldogan legelészett egész nap, és nem egy ketrecben fetreng a saját szarában, de ez csak az én véleményem.
2016. szept. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Lehetne venni dedikált tejterméket/tojás terméket, amivel úgy érzem, hogy pont hogy az ilyen állatartások ellen lennénk és a normális állatartás mellet álmának ki a "vegán" dzsihadisták.
2016. szept. 12. 20:28
 18/23 anonim ***** válasza:
mi van? Miben segít a delikát azon, hogy a tehéntől elveszik a borját?
2016. szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
dedikált.... bocs.
2016. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha 126 gramm fehérje, az durván 40 dkg husi naponta. Nem hinném, hogy több húst eszel, mint ami kell. Semmi baj nincs a marhapörkölttel, csak egyél hozzá valami zöldséget is, vagy sok kovászos uborkát...

Vannak amúgy paleós sportolók is, akik nem esznek gabonát, krumplit, mégis tudnak teljesíteni :) Fehérje kell, zsír is, sok zöldség, egy kis gyümölcs. A szénhidrát nem annyira, de legalább ad sok kalóriát ennyi fizikai munkához, el is égeted.

2016. szept. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!