Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan fogyhatnék le?

Hogyan fogyhatnék le?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem biztos, hogy a legjobb kategóriába írok.

18éves lány vagyok, 165cm magas, 60kg. Nem mondanám magam így dagadtnak. A problémám a testem zsír-izom elosztásával van. Deréktől a fenék alján, a comb felső részéig mintha felhalmozódna a zsír. Ezt szeretném ledolgozni.

16 hónapja vegetáriánus vagyok, eddig nem sokat mozogtam, de az utóbbi pár hétben elkezdtem túrázgatni, futni, jógázni.

De mielőtt nagyon belevetném magam, szeretném tudni, hogy nem-e valamit rosszul csinálok?

Mikor, és hogyan egyek, mennyit?

Halat sem eszem, valamint zsírt sem használok, csak olajat, elvi okokból.

Leginkább csak vizet iszom, bár nem sokat, és nagyon kevés cukrot fogyasztok.

Hogyan edzek, ha a derék-fenékről szeretnék fogyni leginkább? Esetleg valami vitamint szedjek? Nincs semmilyen betegségem. Valamint szoktam hideg vizes zuhanyozni, elvileg ez feszesíti a bőrt. Ez igaz?

Köszönöm a válaszokat előre is.



2017. júl. 29. 21:04
 1/6 anonim válasza:

A vegetáriánus életmódtól nem fogsz lefogyni! Szóval ha azért nem eszel húst, mert ettől fogyni akarsz, akkor ezt hagyd abba! Nővérem nálad kisebb 7 cm-mel, ő 20 kg-mot tudott leadni, hetente 3-4 alkalommal eljárt edzőtermekbe, ott 2-3 órát edzett, az étrendje pedig személyre volt neki szabva, de a csirke+rizs nagyon sokszor szerepelt nála (nagyon sok csirkehúst evett!).

A hideg vizes zuhanyzás csak rövid ideig hat a bőrre, hosszú távon betegségek is előjöhetnek emiatt, ha szobahőmérséklet alatti hőmérsékletű vízzel zuhanyzol.

2017. júl. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszod.

Mint írtam, a vegetáriánus életmódot elvi okokból választottam. Ezen az életmódon nem változtatnék akkor sem ha tonnás lennék, az állatok védelme fontosabb.

A hideg vizes zuhany pedig nem extrém hideg, kicsit langyosabb, de inkább mondanám hidegnek mint melegnek.

Nem szeretnék nagyon kigyúrt ember lenni, csak normális formába kerülni.

2017. júl. 31. 10:17
 3/6 Pulicsek válasza:

Szia!

Pinteresten körülnézhetsz gyakorlatsorok után, nekem tömve van a falam, meg oldalam ilyenekkel.

Vagy a Play Áruházban is van sok olyan alkalmazás, ami időt mér, gyakorlatokat mutat.

Diétás alkalmazások is vannak, ha valamit még változtatnál.

Amúgy a gugolások, minden féle képpen variálva, segítenek a combok, fenék, esetleg csípő formálásában és izmosításában. Szerintem a zsírtól vagy ilyesmitől inkább úgy lehet megszabadulni ha izommá alakítod át. Persze nem fogsz izompacsirtává válni.

Nem tudom nézed - e Pollát a YouTubeon, de a személyiedzője szerint ha fogyni akarsz akkor minden nap gyakorolj, ha pl. hasnál kockát akarsz akkor tarts szünetet 1 - 2 napig a gyakorlatok közt, hogy legxen ideje formálódni.

2017. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ha a combodat akarod formálni akkor sztem biciklizned,futnod,gugolnod kellene..de bocs ha hülyeséget írok
2017. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mint ahogyan már előttem is írták, sok ilyen program létezik leginkább androidos telefonokra tervezve. Nekem például a személyes kedvencem a "30 day workout". Ez egy hasznos program, amiben minden nap teljesíthetsz egy szintet. Vannak hasizom, lábizom, combizom, karizom erősítő feladatok. Fokozatosan be van állítva napról napra, hétről hétre, mennyire legyen fárasztó. Én ugyanekkora voltam 12 évesen, csak egy pisit magasabb. Ezzel a programmal 17 kilót sikerült leadnom, a mai napig használom ezt az appot. Mindemellett ajánlom a biciklizést, teniszezést. Mindkettő remekül átmozgat.


Étkezés: Napi másfél liter víz! Nagyon fontos dolog, mert ha kevesebb vizet iszol, éhesebb vagy.

Reggelire szénhidrátdús ételek (pl. zabkása, tojás) ajánlott.

A neten rengeteg jó reggeli turmixot, shaket ilyesmit lehet találni.

Ebédre szintén az internetet hívd segítségül, és speciel nem ismerek vegán kajákat.

Még jól jöhet a napi 5x-i étkezés. Mindig csak kevesebbet, de 5x.

A fogyókúrában mindig lesz úgynevezett "hosszú szakasz". Ilyenkor egy-két hétig nem fogysz. Ne ijedj meg tőle, ez csak természetes.:)


Sok sikert kívánok a fogyókúrádhoz! :)

2017. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket.

Kipróbálom ezeket az alkalmazásokat. Sokat segítettetek ezekkel, eszembe sem jutottak. :)

Igyekszem nagyon változatosan enni.

2017. aug. 5. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!