Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan kezdjek neki?

Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok. 10 éve dohányzok nem sportolok alig eszek sok kávét iszok a munkám elég stresszes ...egészségesen szeretnék élni de egyik napról a másikra hogy mindent elhagytam rosszul lettem...hogyan és mivel kell elkezdeni?

2018. ápr. 23. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Kevesebb cigi (aztán eldöntöd, hogy le akarsz-e szokni...), heti 2-3-szor 1 óra sport (futás/bicikli/görkorcsolya/úszás/jóga/box...), naponta maximum 2 kávé, naponta 3-4 rendes étkezés.
2018. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tedd le a cigit.

Amikor rádjön az, hogy cigiznél egyél GYÜMÖLCSÖT, OLAJOS MAGVAT helyette, az mindig legyen nálad. TÖkmag, szotyi, alma, körte, bogyók, stb.


A kávét fokozatosan csökkentsd, míg legalább napi 1-re le nem megy. Ezt megértem, nekem is volt napi 3-4 is egykor, de amint elhagysz egyet és több vizet iszol, annál könnyebb lesz a többit is elhagyni.


Ha nem szeretesz sportolni, nem muszáj...én kifejezetten utálok. Amit szeretek, az a biciklizés nyáron, meg télen-nyáron a séta, esetleg túra, hegymászás, de az sem minden hétvégén. Ügyelek arra, hogy legalább az ebédszünetben kimenjek, és sétáljak 20 percet a friss levegőn! Nyáron, tavasszal, kora ősszel igyekszem legalább hétvégén biciklizni. Úszni is szeretek, nyáron szoktam, de csak tavakban - az uszodákat, strandokat nem kedvelem.

Neked kell tudnod, neked mi jön be!


Van aki a fent írtakat utálja, viszont szívesen tornázik otthon vagy fut egy kört a ház körül.


Ha ez megvan, jöhet az egészséges étkezés: fokozatosan hagyd el a fehér lisztet, finomított cukrot, finomított olajakat (étolaj, margarin stb., főleg az olajban sütést mellőzd), feldolgozott hústermékeket, készételeket, gyorskajákat, chipseket, üdítőket, csökkentsd a húst, tejtermékeket, tojást, állj át legalább nagyrészt teljes értékű, növényi étrendre, fogyassz sok hüvelyest, gabonát, olajos magvat, zöldséget, gyümölcsöt.


Ennél a kérdésnél írtam sok egészséges ételt, talán segítségedre válik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek..

2018. ápr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem rég raktam le. 10 évig napi más fél doboz.

Merevedési zavarokat okozott a nagyobb méretem miatt talán vagy csak valami miatt. 1 hónap után rendbe jöttem.

Felejtsd el hogy csökkented és majd abba hagyod!

Ugy tudod le tenni hogy este le fekszel egy alapos fogmosással és reggel nem gyújtasz rá.... Gyümölcs segìt ha meg kìvánnád. Fejben megy a játék.

Engem a potenciàm megcsappanása erősìtette meg a szàndékot.A függőség olyan hogy sajna kell egy kis intő jel hogy szabadulni tudjunk. Azóta se kávé se alkohol.

31F

2018. máj. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!