Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hány vegán vagy vegetáriánus...

Hány vegán vagy vegetáriánus embert ismertek aki megélte az 50 éves kort? És aki 60-at is?

Figyelt kérdés
2018. okt. 20. 17:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
82%
Én vegán vagyok és enyhén túlsúlyos :D A súlyfelesleggel a test tulajdonképpen csak energiát tárol, de tápanyagokat stb... nem. Ergo csak a kaja mennyiségétől meg genetikai adottságoktól függ hogy kinek mekkora a testtömege. Ha nagyon érdekel a téma olvasd el dr. Gregor vagy dr Esselstyn (nem vagyok biztos benne hogy jól írtam a nevét). Sok kuruzsló van aki a veganizmusról ír, illetve egyesek szinte csodákat tulajdonítanak neki, de ők ketten nemzetközileg is elismert, valódi orvosok akik kutatják is a témát (nem csak neten). Amúgy minden tápanyagot be lehet vinni növényekkel, fehérje van gabonákban és hüvelyesekben bőven, vas a leveles zöldekben, céklában van bőven, B12re ott a multivitaminom amit amúgy is szedek mert a mai tömegtermelt műtrágyás növényekben elég gyéren van. Kalcium meg szintén leveles zöldekben illetve lenmagban van nagy mennyiségben. Vérképem tökéletes.
2018. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
18%

Minden ilyen kitalált divat hóbort valamilyen hiányhoz vezet a szervezetben. Előbb utóbb elpusztul mindegyik hülye. Inkább előbb, mint utóbb. És fogalmuk sincs,h miért. A kiegyensúlyozott, egészséges étrend nem az egyoldalú táplálkozást jelenti.

+Fűből nem sok izmot lehet épiteni...

2018. okt. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
10%

A legelészők azt felejtik el, h a füveikből a vitaminok, proteinek, stb sokkal rosszabbul és kisebb mennyiségben szívódnak fel mint a vegyes táplálékból.

Ahhoz, h elengendő mennyiségű cucchoz jussanak kilószámra kéne enniük a füvet...

Inkább eszik a tablettát, mert az ám az egészséges...

Aki fogyni akar az egyen kevesebbet és mozogjon többet...

2018. okt. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
10%
Semennyit, a Vega és a vegán csak ma divat. Hogy miért, azt nem tudom. Valszeg unatkoznak.
2018. okt. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Ignis Subdialis ***** válasza:
87%
Lehet, hogy ma "divat", de a történelem során meg legtöbbször kényszer volt. A magasabb csecsemőhalandósággal együtt számolva gondolhatjuk azt, hogy rövidebb ideig is éltek felmenőink, de nem, köztük is sokan szép kort értek meg. Mialatt nem a számítógép előtt kotlottak, hanem fogták az eke szarvát. Egyébként egyszer végignéztem egy, a hetvenes-nyolcvanas években népszerű szakácskönyv receptjeit, max. 25% a húsos ételek aránya. A többi sok száz recept húsmentes. A kérdésről meg annyit, hogy pusztán a kommentekből kiderül, hogy egy provokatív kérdésről van szó, ami nem érdeklődik, hanem csak a saját agymenését sujkolná - töröltethető is lenne ez alapján. A kérdező azt feltételezi, nincs ilyen ember. Na most akkor a kérdező vagy nagyon fiatal még, vagy nem túl nyitott a világra. Én először vegán és vegetáriánus emberekkel a kilencvenes évek derekán találkoztam Magyarországon. Akkor ezek az emberek 21-50 év közöttiek voltak. Mindannyian élnek ma is. Számoljunk... Az akkor 50 éves ismerősöm gyerekkorától volt vega, a nagyapját kapta még el ez a "friss hóbort" fiatalkorában. Lehet, hogy nem volt száz kiló, de az orrom előtt úgy felnyomta magát fordított gyertyába (hasonfekvésből), olyan bivalyerős és hajlékony embert azóta se láttam. Később, a kilencvenes évek végétől aztán jóval több, hosszú ideje vegetariánus embert ismertem meg, főleg már akkor középkorúakat.
2018. okt. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
79%

"a füveikből a vitaminok, proteinek, stb sokkal rosszabbul és kisebb mennyiségben szívódnak fel mint a vegyes táplálékból."


Füvek? Ki mondta, hogy egy vegán/vega füvet eszik? Milyen füvet enne? Legalább néhány alapvető dologgal kéne tisztában lenni.

2018. okt. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
100%

1-"A vegán emberek viszont soha nem fognak egészségesen kinézni, mivel pont azt nem viszik be a szervezetükbe ami ehhez kell."- ez egy elég bátor kijelentés volt, simán rákereshettél volna az interneten, hogy: vegán sportolók és akkor nem kellett volna ezt a hülyeséget leírni, de pár példa akkor: Nimai Delgado, Patrik Baboumian, Jon Venus és még a többi videóban látott ember.

2-Hiába kokszol valaki, enni ugyanúgy kell, vagy még többet is.

3-A veganizmus nem egy divat, nem egy étrend hanem egy életmód/filozófia.

4-"fűből nem sok izmot lehet építeni"- na itt már fogtam a fejem, egyrészt: ki mondta, hogy a vegánok csak füvet esznek, rengeteg különféle ételünk van nekünk is, másrészt: rengeteg olyan növény van amiben legalább annyi fehérje van (vagy még több is) mint a húsban) Pl 100g marhahúsban 26g fehérje van, ugyanennyi szójában 36g, ugyanennyi babban 21g, a szójában pl minden fontos aminosav is megtalálható ezért teljes értékű fehérjének minősül, harmadrészt a vegán testépítők akkor miből szedtek fel annyi izmot.

5-egyedül a b12 vitamint nehezebb beszerezni elvégre a mai nagyipari növénytermesztésben annyira túl van minden sterilizálva, hogy azok a baktériumok amik a b12-t előállítják, nem élnek meg a földeken, ezt vagy taplettával lehet megoldani (mielőtt jönnének az okoskodók, a tabletta nem káros, az a vitamin amit tablettával beviszel, az ugyan az mint amit kajával legfeljebb a tablettából elég csak heti egyet bevenni elvégre abban is megvan az ajánlott napi mennyiség akár százszorosa), de meg lehet oldani azzal is, ha saját magunknak termesztünk, vagy olyan helyről szerezzük be az ételt amit nem sterilizálnak túl.

6-Indiában elsősorban vallási okokból nem esznek húst, és ott sem amiatt van sok sovány ember mert nem esznek húst, hanem azért mert enni is alig tudnak a szegénység miatt, nyilván a tehetősebb emberek jobb bőrben vannak.

7-17-esnek írom, hogy ezeket a fajta anekdotikus érveléseket ne csináld, ugyanis semmit sem érnek méghozzá azért mert nem tudhatjuk, hogy igazat mondasz, vagy csak kitaláltad az egészet, én is jöhetnék azzal, hogy nem egy olyan húsevő embert ismerek aki fiatalon meghalt, és jöhetnék azzal, hogy hány húsevő gyereket láttam akik nagyon rosszul néznek ki.

De tegyük fel, hogy igazat mondasz DE nem tudhatjuk, hogy az a kollégád aki 34 évesen meghalt konkrétan miben halt meg, lehetett láncdohányos, alkesz, stb.

Nem olyan gyereket lehet látni a mai világban akik el vannak hízva, vagy csak szimplán túl soványak húsevőként is, ez pl mivel jobb ?

A lényeg annyi, hogy az anekdotikus érvelés nem érvelés, és végképp nem tudományos.

2018. okt. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek vékony vegánt, kövér vegánt és izmos vegánt is. Nem ezen múlik. A húsban, tejben, tojásban semmi olyan nincs, amit növényekből kicsit több odafigyeléssel ne lehetne bevinni. Igaz, hogy egy szelet csirkemell helyett valaki 4-5 féle zöldséget eszik, de hidd el, ha rossz lenne neki nem csinálná.


Ugyan még nem vagyok 50, de a vérképem teljesen rendben van, és egészségesnek, energikusnak érzem magam. A táplálkozásom miatt nem fogok fiatalon meghalni.


A vegánság önmagában még nem egészséges vagy egészségtelen. Vegánként ugyanúgy fontos, hogy mit eszel. Túlzásba tudod vinni a zsírt, fehér lisztet, feldolgozott élelmiszereket, és ha nem figyelsz rá, pillanatok alatt elhízol. De élhetsz egészségesen, megfelelő mennyiségű tápanyagokat fogyasztva növényi étrenden is, és nem kell hozzá tablettákat szedni. Ha tényleg érdekel, szívesen mesélek róla. Ha csak trollkodni jöttél, akkor is.

2019. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!