Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha vegetáriánus vagyok és nem...

Ha vegetáriánus vagyok és nem eszem tejtermékeket csak túrót és nagyonnagyon ritkán házi kecskesajtot, akkor sokat teszek az egeszsegemert?

Figyelt kérdés
Legyszi ne irjanak olyanok akik ellenzik ezt az eletmodot es le akarnak hurrogni h ez nem egeszseges stb

2018. máj. 2. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, eszel mellette elég fehérjét hüvelyesekből, pl? :)
2018. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem nagyon, ebedem altalaban vmi gabona es zoldseg vagy gyumolcstal , vegan pizza, tesztaetelek, rantotta, szendvics
2018. máj. 2. 19:41
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Jól értem, hogy csak azt lehet írni, hogy nagyon nagyon sokat teszel az egészségedért, de azt, hogy amit csinálsz az nem egészséges akkor azt nem?


Akkor: igen, nagyon sokat teszel az egészségedért.

2018. máj. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Dedede epp a velemenyekre vagyok kivancsi!!! Ha szted ez rossz legyszives fejtsd ki miert es mondd h ez igy szted nem jo
2018. máj. 2. 19:50
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem, ha eszel túrót és kecskesajtot, akkor eszel tejterméket. Mint kiderült, tojást is. Ez így teljesen rendben van szerintem, ezen kívül egyél még gombát is, ill. ha bírod, néha halat.
2018. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem, pont hogy sokkal egészségesebb lenne teljesen elhagyni a tejtermékeket, azok csak ártanak.
2018. máj. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Akkor teszel sokat az egészségedért, ha rendesen eszel, mozogsz, ilyenek. Elég sokmindent eszel, ha a mennyiségek is jók, OK-nak tűnik az étrended, persze ezt nehéz megítélni, nem mindenkinek pont ugyanaz a jó és tökéletesség nincs. Csak mert én kerülöm a glutént és a laktózt, neked még lehet OK mindkettő, végülis bajom nekem se lesz tőle, csak ha sok (egészséges vagyok, nem vagyok érzékeny semmire, orvosilag legalábbis, de érzem, ha valamit nem szeret annyira a szervezetem, mint egy másik dolgot).
2018. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez így rendben van. :) Mondjuk, ha a tejtermékeket teljesen elhagynád az talán még jobb lenne, mivel tele van növekedési hormonokkal, telített zsírsavakkal és koleszterinnel, a kálciumot nem tudjuk felvenni belöle, mert a természet ezt ugye nem ránk tervezte, hanem a kis bocikra/kecskékre. A lényeg, hogy sok foszfor van a tejben, ami qvázi meggátolja a szervezetünket attól, hogy felvegyük a tejben lévő kàlciumot.

A tojás, jó fehérje forrás, csak az a baj vele, hogy tele van koleszterollal, szóval el kell döntened, hogy megéri-e megenni.

Amúgy meg én a fehérje miatt nem aggódnék, mert ha csak nem éhezteted magad, szinte lehetetlen fehérjahiányt kapni.

Amire figyelj az a B12 vitamin. Ezt egy földben lévő baktérium tenyészti és mivel higénikus környezetben élünk egyedül az állati eredetű termékekből kaphatnánk meg, akiknek amúgy mesterségesen belerakják a kajájukba. Szóval érdemes B12 vitamint szedni. Nekem volt elég durva B12 hiányom, amikor vegetáriánus voltam és nem ajánlom senkinek. Amúgy meg a hús evők 1/3ának is alacsony a B12je.

2018. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

A tojás körüli koleszterinmítosz új erőre kapott, látom, pedig már úgy évtizedek óta megdőlt...? Van benne, ez tény, ahogy az is, hogy az embernek sok koleszterin kell, nem feltétlenül ételből, de kell, termeli is a szervezet rendesen. Az nem mindegy, hogy milyen koleszterin, de a tojásé jó, olvasmányaim szerint, én pedig itt már nem vagyok elég hozzáértő. Én csak követem a testem jelzéseit a kevés megbízhatónak tartott információ elfogadása mellett.

A fehérjehiányt össze tudják azért hozni egyesek, de én se fogom fel, hogyan, ahhoz valami igen rossz étrend kell, mert a növényekből tipikusan elég sokhoz hozzájutunk s ha változatosan esszük őket, az aminosavkomplex is OK. De a kérdező eszik is állati fehérjét.

2018. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Nézd, ha neked ez jó működik, vagyis legalább rosszul nem érzed magad, akkor máris mondhatjuk, hogy (rövid távon legalábbis) nem ártott neked.


Hogy pozitívan befolyásolja az egészséged azt nagyon nehéz felmérni.


Amit szoktam mondani ilyenkor: a táplákozástudomány legkevésébé sem egzakt, ma (még?) inkább az asztrológiához áll közel mint a valódi tudományhoz.


Ezért nehéz megmondani, milyen is ténylgesen az általad követett étrend.

2018. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!