Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hizlal-e a vegetarianus vagy...

Hizlal-e a vegetarianus vagy a vegan eletmod?

Figyelt kérdés
Gondolkozom, hogy vegan legyek, eü. szempontok miatt, hízni azonban nem akarok.

2018. ápr. 23. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Egyszerű matek

Ha többet viszel be, mint amire szükséged van, akkor hízni fogsz.

Ha kevesebbet, akkor fogysz.

2018. ápr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
A sok szénhidrát hizlal. A fehérje segít a fogyásban.
2018. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az 1. válaszra: azert ez nem ilyem egyszeru. Ugyanannyi kaloriat megenni grillcsirkebol vagy feher kenyerbol vagy csipszbol stb. nem ugyanaz. Meg beleszolnak a hormonok is stb.
2018. ápr. 24. 10:29
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező.... kalóriára ugyanannyit nem mennyiségre!
2018. ápr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, csupán súly szempontjából ugyanaz!!!

Most pedig nem az egészséget, hanem a súlyt kérdezted, főleg hogy ha vegetáriánus vagy vegán akarsz lenni, alapból kiesnek az egészségtelen ételek nagy része.

2018. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

én csomót fogytam amikor vegetáriánus letten, aztán 5 évbel utána vegán lettem, akkor is fogytam 6 kg-t mondjuk szábdekisan próbáltam egy kicsit leasni akkor.

Amúgy ez attól függ, hogy mit eszel, ha egész nap chipset zabálsz biztosan nem fogsz fogyni, de a vegánságnak, annyi az elönye, hogy nem eszel tejet, ami tele van növekedési hormonokkal... Ha belegondolsz, arra van a tej, hogy a kis bocikból több száz kilós tehenet csináljon és ezen kívül felboríthatja a hormonháztartásod. Amúgy a hús is tele van mindenféle hormonokkal, antibiotikumokkal.

Egyedül csak a b12 vitaminra vigyázz, ezt a vitamint egy baktérium állítja elő. Nem tisztított vízben, földben található meg. És a vadon élő állatok innen szerzik, de mivel mi már nem vadon élünk ezért, csak az állati eredetű ételekben található. Amúgy meg a legtöbb állatnak mesterségesen bele rakják a kajájába...

Szóval nagyon ajánlott b12 vitamint szedni!

2018. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Alapvetően nem, csak a kalóriatöbblet hizlal. A legtöbb embernek adott aktivitás esetén, normál szinten levő anyagcserével (tehát nem lassult vagy gyorsult be valami okból) csak a kalóriabevitel számít a zsírmennyiségnél, de ha minimálisan be is kavarnak az ételek, akkor is csak az anyagcsere módosulhat, esetleg a felszívódás, hasznosulás változhat, de mindig a kalóriaegyenleg alapján fogy vagy hízik az ember.

Én már igen különféle étrendeket próbáltam, mindig a kalória számított, ami a hízást illeti. A legtöbben így vagyunk ezzel.


A makrók jóformán bármilyenek lehetnek vega és vegán étrenden is. Ha valakinek előnytelen a sok szénhidrát, egyen keveset, ezt nem befolyásolja a vegaság. Én vega étrenden 30-100 gramm szénhidrátot viszek be és 80-100 gramm fehérjét (ha ügyelek, mert amúgy a fehérje elszáll). Semmi nehéz nincs benne, a zöldségételek kerülésén túl (imádom a zöldségek zömét), de pl. 80 grammba óvatosan azért még beleférnek. A legtöbb ember szénhidrátszegény étrenden is jóval több szénhidrátot eszik és így is rendesen fogy, nincs ebben semmi meglepő.


Rengeteg tényező van. Ha sokat edzel s nem vagy nagyevő, akkor küzdés lehet a súlyod megtartása is... Minden eset egyedi, s eltelik 10 év és lehet, hogy teljesen máshogy viselkedik a súlyod a saját vega étrendeden... Nálam a vega étrend változott drasztikusan, amikor lecsökkentettem a szénhidrátot, majd a zsírt is, elhagytam, visszavettem ételcsoportokat... Teljesen más szintű jóllakást értem el így.


Nem ezen múlik.

2018. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hízlal, az hízlal egyedül, ha többet eszel annál, mint amit elégetsz.
2018. ápr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
...
2018. szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!