Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Napi 1 km kocogással mennyi...

Napi 1 km kocogással mennyi zsírt égetek, ha amúgy keveset eszek?

Figyelt kérdés

2019. márc. 19. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1km? Nem túl sokat. Tempótól, terepviszonyoktól, testsúlytól függően 70-130kcal ég el.
2019. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az úgy normális, nem kell kórosan cingárnak lenni.
2019. márc. 19. 10:14
 3/13 A kérdező kommentje:

Amúgy nagyon keveset eszek, pár falatot, ebédre egy maréknyit, reggelire egy tenyérnyinél is jóval kisebb és vékonyabb kenyérdarabot. A krémes-cukros finomságokról is teljes mértékbe leszoktam, egy szem cukrot meg nem eszek, ha kínálgatnak vele, akkor se. a nyáron és az ősszel pedig HETENTE annyi zsírdús és cukros sz rságot ettem naponta a cukrászdákat járva, hogy állítom, a szomszéd utánfutója megtelt volna azzal a mennyiséggel. Napi egy ezrest a otthagytam, de egy idő után kiderült, nemcsak a bukszám, hanem a súlyom is bánja ezt. A nyár végére 85 kiló lettem, és elkezdtem ezt a kevesebb evést(azaz MAJDNEM mindent eszek, de sokkal kevesebbet), meg a "sportot" is.

Már csak 68 kiló vagyok, és még mindig tartom magam az étkezési és mozgási "szabályokhoz". Szeretnék újra 60 kiló lenni, és az orvosaim azt mondták, hogy így le tudok fogyni, ha továbbra is ezekhez tartom magam.



Ismerősöm öregasszony(68 éves), és úgy fogyott le, hogy mindent eszik, csak jóóóval kevesebbet, kb. negyedeannyit, és elkezdett kocogni. És tényleg nagyon nagydarab volt, kb. 90 kg, és hozzá még alacsony is. Mostmeg idős nénike létére egy bombázó.

2019. márc. 19. 10:42
 4/13 A kérdező kommentje:

Amúgy eléggé látványosan elkezdtem fogyni meg kissé már izmosodni is.

Laposabb lett sokkal a hasam, és a combom-fenekem-derekam is arányosabb lett.

2019. márc. 19. 10:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mert én kezdőként, úgy, hogy évekig nem mozogtam előtte, lefutottam 2,5 km-t. Ez volt 20 perc, 150 kcal. Most 8 km-t futok le egyhuzamban, és nem vagyok kórosan cingár.

1 km futás jó, kezdőnek. Utána mindenképp emeld a távot, mert hozzászokik a szervezeted, hatékonyabbá válik, és kevesebb erőfeszítéssel, azaz kevesebb kalória elégetésével is megoldja a távot.

2019. márc. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A szomszéd ember igaz, már ötvenen túl van, kocog, de mindig ugyanakkora távot, és egy nyár alatt le is adta az akkori nagy hasát... De itt az a lényeg, hogy ő nem növelte a távot, mégse kezdett a súlya visszagyarapodni. a volt tanárnőmmel is ez a helyzet.
2019. márc. 23. 10:21
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja és az öreg kb. 6 éve csinálja, mégis sztem ugyanannyi zsírt éget, tehát nem hízott vissza...
2019. márc. 23. 10:22
 8/13 A kérdező kommentje:

*Tehát nem=mégse

Bocsi, elírtam, már írni se tudok

2019. márc. 23. 10:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a zsírégetés baromságot, kalóriát égetünk, nem zsírt. És igen, van az a táv, ami felett már nem számít, hogy mennyivel többet fut. De az nem 1 km. 1 km lópikula, annyira kevés kalóriát éget. Még egy csupasz zsömlényi kalóriát se égetsz el.
2019. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Neon_04 válasza:
Az, hogy mennyi zsírt égetsz nem függ attól mennyit eszel. Függ viszont a gyorsaságtól a testsúlytól, no meg attol is, hogy gyakorlatilag mennyie fáratsz el.
2019. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!