Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hol végeznek Budapesten...

Hol végeznek Budapesten demencia-vizsgálatot? . És ezzel kapcsolatosan agyi térfogatvizsgálatot: CT, MRI, vagy PET-eljárást?

Figyelt kérdés
Tb alapon? vagy Magán-rendelőkben? Állítólag 10-15 év eltelik, mire diagnosztizálják a kognitív hanyatlást.

#demencia-vizsgálat
2019. jún. 20. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármelyik jobb háziorvosi rendelőben el tudnak végezni egy mini-mental, MOCA, vagy óra tesztet, aminek az eredményétől függően beutalnak neurológiára.
2019. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Én úgy tudom, de ez azóta változhatott, hogy egyetlen tesztel lehet a demenciát diagnosztizálni. Ezt a tesztet egy ember életében csak egyetlen egyszer lehet végrehajtani, egy erre képzett szakember végzi. A teszt kitöltése 40-50 percet vesz igénybe. Ezt akármelyik neurológián kérheti a szakorvos. Úgy gondolom, hogy ezt a vizsgálatot nem végzik el minden emberen, bemondás alapján. Csak is indokolt esetben kerülhet rá sor. A teszt eredménye élete végéig megbélyegeztheti a beteget, és ebből komoly hátrányai származhatnak!

A hanyatlás a tesztel azonnal megállapítható. A demencia mértéke % -ban van kifejezve. Már néhány % is komoly hátrányokat jelenthet a betegre nézve.

2019. jún. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt az egetverő baromságot honnan szedted? :-D De komolyan. Orvos vagyok, dolgoztam gerontopszichiátriai osztályon is, ilyen teszt nincs. :-D
2019. jún. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
...azért kérdeztem, mert jó lenne a nyilvánvaló tünetek előtt felismerni, tenni valamit...
2019. jún. 22. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Háziorvosod tud segíteni kedves kérdező.
2019. jún. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2006.-ban rajtam is elvégezték. Valami "mavi v. mabi teszt" a neve.
2019. jún. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A MAWI az gyakorlatilag egy komolyabb IQ teszt. Nem demenciát hanem intelligenciát mér.
2019. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyik orvos ezt vallja a másik teljesen mást, teljesen mindegy, a lényegen nem változtat!
2019. jún. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!