Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 23 éves vagyok, az MR vizsgála...

23 éves vagyok, az MR vizsgálatom alapján kisérbetegséget (demencia) feltételeznek, mert apró gócokat láttak a frontotemporalis lebenyben és a kamraszarvaknál. Az oldalkamrák kicsit tágabbak. Demencia, Alzheimer?

Figyelt kérdés
Mégis lehet, hogy 23 évesen dementálódjak? Nem volt a családban ilyen beteg még soha.. Segítség, vélemény?

2019. jún. 3. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért várd meg a szövettani eredményt gondolom csinálnak?

Nem akarok hülyeséget mondani de én úgy tudom ezekről a gén dolgokról hogy pl szüleid lehetnek hordozók és csak az ükanyádnak volt, vagy akár szüleid génjeinek a keresztezése, valami random rokon ilyesmi szoval nem feltétlenül tudhattok róla.

De amugy: "A demenciát egy kis százalékban olyan ritkábban előforduló agyi megbetegedések okozzák, mint a Pick-betegség, a Lewy-testes betegség, a Huntington-kór vagy az ismertebbnek és gyakoribbnak mondható Parkinson-kór."

2019. jún. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen, ezeket megnéztem, de itt is az extrémen ritka fiatal kor is 30-tól kezdődik. Egyébként az égvilágon semmi tünetem nincs.. azért is taglóz le teljesen. Szövettant még nem vettek, de lesz vizsgálatom, csak nem mondták milyen irányú.
2019. jún. 3. 02:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez annál is érdekesebb, mivel a súlyosan demens tünetekkel rendelkező nagyszüleimről senki nem diagnosztizálta a betegséget a vizsgálatok alapján.

Hogyhogy neked ilyen MR-vizsgálatot csináltak?

Mik a tüneteid, amik miatt megcsinálták?

2019. jún. 3. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Addig ne stresszelj rá engem 3 évig diagnosztizáltak félre (más problémával) különböző orvosok szóval ez is előfordulhat.
2019. jún. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi miatt csináltak az Mr-t?
2019. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!