Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kene tennem, ha a nagymamo...

Mit kene tennem, ha a nagymamon a demencia jeleit fedeztem fel?

Figyelt kérdés
83 eves a nagymamam. 3 evvel ezelott halt meg az anyukam, az o lanya. Eddig is nagyon depresszios volt miatta szegeny, de kb. 1 hete minden nap ugy hiv fel telefonon, hogy azt hiszi vele beszel es keri ot,hogy egy kicsit adjaoda nekem is a telefont (mikozben velem beszel). Nem ismeri meg a hangomat, de eloben is azt hiszi ram, hogy a lanya vagyok. Mindig rolam kerdezoskodik es hiaba mondom neki, hogy dehat en vagyok az es anya mar meghalt regen. Akkor mindig kiakad, hogy hulyet csinalok belole. Sosem volt ilyen korabban, kb ket hete kezdodott ez az egesz es azota egyszer sem volt tiszta beszelgetesunk, amikor tudta volna ki vagyok. Mit tegyek? A haziorvosa pont most ment nyugdijba, nem tudom igy kihez tartozik jelenleg. A sajat haziorvosomtol kerdezzem meg mit tegyunk? Nem hiszem, hogy eljonne velem egykonnyen az orvoshoz. Egyszer felhoztam, hogy el kene mennunk es egybol tiltakozott, hogy ot nem fogja senki hulyenek nezni..de valamit tennem kell!!
2019. márc. 20. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Dédimamám is megborult szegény, mikor meghalt a nagymamám, ugyanezt csinálta. Rá hagytuk, azon kívül, hogy egy generációval el volt tévedve, nem volt más baja. Időnként voltak tiszta pillanatai is, fájdalmas volt az egész. Pár év alatt elment szegény, pedig nagyon szerettük.
2019. márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ugyanebben a korban édesanyám is pontosan ezt csinálta. Mindenkit összekevert mindenkivel. Még új elnevezéseket is kitalált. Édesapám szintén. Nem valószínű hogy tudnak tenni ellene az orvosok.
2019. márc. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem nagyon visszafordítható, a folyamat, de mindenképpen lassítható.

Sokat kell foglalkozni a Nagyaival, beszélgetni, hogy ne hagyja el magát.

Jön a jóidő, vinni kell sétálni pl.

Orvossal mindenképpen konzultálj, és perzse ginkgo biloba, és más gyógynövények talán tudnak valamennyit segíteni

2019. márc. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!