Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A húgom elkezdett dohányozni...

A húgom elkezdett dohányozni 14 évesen! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A baráti köre húzta bele nagy valószínűséggel, onnan tudom hogy velük együtt cigizett tegnap este, láttam őket a házunktól nem messze.

Mit tehetnék? Szerintem nagyon fiatal még ehhez, és egyelőre nem akarom megmondani a szüleinknek, mert tuti kiakadnak és csak tiltják tőle, ami miatt 'csakazértis' csinálni fogja. Van bármi hasznos ötlet? Mielőtt még rászokik vagy ilyesmi...

(A családból senki sem dohányzik, szóval biztos nem tőlük látta a példát...)



2019. júl. 29. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát pedig a szüleid felelőssége, úgyhogy szerintem igenis mondd el nekik. Ők jobban fogják tudni, hogy mit érdemes lépni, mint te. (Eleve nem idegenektől fognak tanácsot kérni, hanem ismerik a gyereküket, tudni fogják, hogy mire fog jól reagálni.) Bízd rájuk!
2019. júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha senki nem dohányzik otthon, akkor nagyon gyorsan meg fog vele bukni úgy is, mert megérzik. Megértem a dilemmádat. Nem szívesen mártja be az ember a tesóját, de gondolj bele, ha kiderül, hogy Te is tudtál róla...
2019. júl. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez nem bemártás. A tesója érdekében teszi. Segít vele. Rövid távon talán nem lesz kellemes a tesónak, hosszú távon viszont igenis fontos, hasznos lépés. Épp az lenne felelőtlenség, ha nem szólna a szülőknek.
2019. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos nagyon ritkán lehet tenni ellene valamit. Ha cigizni akar, akkor fog is, csak titokban. De a is lehet, hogy csak kipróbálta, és annyi.
2019. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha tiltással nevelsz hazudni tanítasz. Első körben te beszélgess el vele, hogy miért csinálja próbáld meg lebeszélni róla. Viszont ne kioktató stílusban, hanem azt lássa rajtad hogy segíteni akarsz, ez talán észhez téríti.
2019. júl. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5 Hogy kezdjem el a beszélgetést vele erről?

Eléggé makacs stílusa van és nem szeretném ha rosszabbra fordulna a viszonyunk, vagy esetleg ellenséget látna bennem

2019. júl. 29. 18:09
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

"Első körben te beszélgess el vele"

És utána?

2019. júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10%
Törd el a kezét :|
2019. júl. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Mond el neki, hogy hosszútávon nem fog jól járni.
2019. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd békén
2019. júl. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!