Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan kell helyesen dohányozni?

Hogyan kell helyesen dohányozni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 16. 23:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Hát....

1 nem kell cigit venni

2 ha mégis megveszed, eldobod

3 ezt elmondod mindenkinek.

4 ha mindenképpen meg akarsz halni, akkor az nem az én lelkemen szárad...

2019. jún. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
45%
Már a dohányozás sem helyes.
2019. jún. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
65%

sehogy

(ha 16 alatt vagy, csak mondom hogy egyáltalán nem menő, se pedig vonzó-na jó vannak emberek akik buknak rá, de nem az átlag)

2019. jún. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
61%
Minden reggel megiszol egy liter benzint, egész nap nem mersz rágyújtani...
2019. jún. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

1. Meggyújtod, első slukkot nem tüdőzzük le mert benne van a gáz/foszfor íz, attól függ hogy öngyújtóval/gyufával gyújtod. Na mindegy, az a lényeg hogy undorító érzés.

2. Kétféle embert láttam eddig, van aki egyből tüdőre leszívja a füstöt cigin keresztül (így nagyon erős lesz és éget)

Meg van a másik, ami szerintem az emberek többsége, aki a szájába szívja a füstöt, aztán elveszi a cigit a szájától és utána szívja le a tüdőbe. (Ez a kényelmesebbik, jobb megoldás szerintem.)

3. Dohányzási etikettre figyelj.

(Ha nemdohányzó helyen vagy kérdezd meg hol tudsz rágyújtani, szabad-e, stb..., kisgyerekek, kisbabák, várandós hölgyek mellett nem cigizünk, nem fújjuk senki pofájába a füstöt, kidobjuk a csikket a kukába már eloltott állapotban.

2019. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Ja igen, és egyébként elmehet a jó büdös francba az összes előttem válaszoló. Adott volt egy kérdés. Nektek nem az a feladatotok hogy mások felett ítélkezzetek, hanem az hogy válaszoljatok, vagy pedig el lehet tolni a biciklit.
2019. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

több módon lehet

legjobb ha beleszívsz egyet és veszel még rá levegőt.

2019. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Meggyújtod a cigit. Ha szivarozol, akkor a gyújtástechnikára érdemes figyelni, mert a gyújtás milyensége befolyásolja a szivar minőségét. Szivart háromféleképpen gyújtunk.

1. Gyufával: a legjobb a cédrusból készült gyufa, mert nem ad mellékízt. Ha gyufával gyújtunk, akkor a vízszinteshez képest enyhén megdöntve kell gyújtani úgy, hogy a szivar vége nagyjából köralakban kezdjen el parázslani. Ezután a szádba veszed a szivart, és a gyufa lángjával még kicsit égeted egyenletesen az egész felületet. Ekkor még nem szívunk bele. Ha már láthatólag meggyulladt az egész szivar, beleszívunk egyet gyorsan és erélyesen. Nem tüdőzünk szivart soha(!!!). Itt normális, ha kicsit lángra lobban a vége a szivarnak, először nekem is ijesztő volt. :D

2. Gázöngyújtóval (nem vihar): Nagyjából úgy, mint a gyufánál.

3. Viharöngyújtóval (gáz): az előbbiekhez képest a különbség annyi, hogy az egyenletes égésért a szivart az öngyújtóval együtt vízszintesen tartjuk.


Kicsit kacifántosnak tűnik, tudom, de könnyen bele lehet jönni. :)

És ha majd először jól tudod gyújtani a szivart, érezni fogod, hogy fontos az egyenletes égés. Esztétikum szempontjából is és ízélmény szempontjából is.

Hangsúlyozom: a szivart nem tüdőzzük, ugyanez igaz a szivarkára és a pipára. Tudom, a szivarkát tüdőzik, de nem kéne.


2. Minden dohányterméknél nagyon fontos szerintem, hogy ne azért szívd, mert menő, hanem mert szereted. Nem menő. Súlyosan egészségkárosító hatású, a szivarok, szivarkák, pipa stb. jócskán növelik a szájüregi rákok és a gégerák kockázatát, a cigaretta a tüdőrákét és a hasnyálmirigyrákét is. Mondom ezt dohányosként.


3. A dohányzásetikettet már felhozták páran, most csak a legfontosabb szabályokat mondanám el.

1. a dohányzás rítus. Valaki egyedül szeret dohányozni, valaki társaságban és valakinek mindegy. Ezt kérlek tartsd tiszteletben.

2. Ha nemdohányzóval vagy, mindig kérdezd meg, nem zavarja-e, ha rágyújtasz.

2. Ha nemdohányzó helyen vagy, kérdezd meg bátran, hol tudsz rágyújtani. Senki sem fog érte megölni, és biztosan találni fogtok olyan megoldást, ami mindenkinek jó; legfeljebb ki kell menned.

3. Ha valakitől cigarettát kérsz vagy fogadsz el, akkor tüzet neked illik adni. Tüzet nem illik úgy adni, hogy már a szánkban van a cigaretta.

4. Nem illik hosszú hamut hagyni, a szivarnál ezt úgy csináljuk, hogy a hamutartóban egy határozott körkörös mozdulattal kvázi "letörjük" a hamut, jó minőségű szivaroknál szó szerint.

5. Különösen ügyelj arra, hogy gyermekek, kismamák, betegek közelében ne dohányozz, vagy ha csak véletlenül termettek ott, akkor a cigarettát tartsd tőlük minél távolabb, a füstöt pedig ne fújd rájuk semmiképp.

6. Mivel a dohányzás súlyosan egészségkárosító, ezért pl. közforgalmú intézmény bejáratának 5 méteres körzetében tilos a dohányzás. Ezt nem véletlenül találták ki, tarts tiszteletben, hogy mindenkinek joga van az egészségéhez, és nincs jogod elvenni ezt tőlük. A passzív dohányzás is veszélyes.


Röviden talán ennyi. Ha kérdésed van, írj bátran. :)

2019. jún. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Első lépésként a szádba veszed, elő veszed a gyújtáshoz szükséges eszközt pl öngyújtó, és miközben el kezded meg gyújtani szívod hogy meg gyulladjon. Első slukkot nem szoktam le tüdőzni hanem egyből ki fújom. Személy szerint mikor bele szívok egyet el emelem a számtól a cigit és nem fújom ki hanem veszek rá levegőt hogy tüdőre menjen, majd kifújom. Ha nem szoktál cigizni vagy nem is csináltad még nagyon akkor lehet be köhögsz tőle, és nekem első pár alkalomnál szar volt utána kifejezetten megszerettem.

16/F

2019. jún. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Van egy kérdés, és akkor a sok idióta itt ossza az észt a dohányzásról, nem is válaszolnak a kérdésre, csak ítélkeznek. Röhejes..

Kérdésre én már nem adok választ, mert elöttem szólók már mesterien leírták.

2019. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!