Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy szokjanak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Számold ki,egy hónapban mennyit költenek cigire.Nálunk az vált be,hogy anya rájött,tök kevés a pénzünk,és leszokott.20 év után,egyik napról a másikra,pedig napi 1dobozzal szívott!Nem kis teljesítmény!Apukám meg sose cigizett.Én se fogok,mert csak megy rá a pénz!
2010. júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az én anyám harminc évig volt láncdohányos, reggeltől estig, gyakorlatilag megszakítás nélkül szívta.

aztán egyszercsak elment egy ilyen mágneses rezonanciás kezelésre, és soha többé nem kellett rágyújtania. előtte egy nap elszívott akár 3 dobozzal is.

sajnos ez nem volt elég, kb. 3-4 évre rá nyelvgyökrákot kapott, ami majdnem biztos, hogy a dohányzásnak köszönhető. felgyógyult ugyan belőle, de nagyon macerás volt, főképp a sugárkezelés része... ez volt asszem 3-4 éve, és még mindig kontrollra kell járnia, és állandóan izgulunk.

akkor is dohányzott, mikor velem volt terhes, valszeg ezért lettem hiperaktív. aztán egész gyerekkorunkban a tesómmal passzív dohányosok lettünk, gondolom ennek is meglesz a böjtje.

2010. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha elsőre nem is tudod, beszélgethetsz velük és kössetek kompromisszumot, pl ne dohányozzanak benn, csak a gangon/kertben/erkélyen/teraszon/konyhában...

egy nemdohányzó lakásban legalább napi 10-15cigarettával kevesebbet szív el az ember, nem gyújt rá automatikusan, és ha hideg van kétszer is meggondolja, hogy kimenjen-e.


ezzel si sok pénzt lehet megtakarítani, pl ha napi 1 doboz helyett felet szívnak, akkor az 2 nap / doboz, akkor 2 naponta spórolnak 600ft-ot, például, ezt külön kell tenni, és egy hónap múlva meg lehet nézni, aztán eltervezni mire költitek. :-)

2010. júl. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
anya szokta is mondani milyen kevés pénzünk van de nem szokik le de akk majd megkérdem egy hónapban kb hány dobozt szívnak el
2010. júl. 12. 15:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarnak leszokni sehogy... Maguknak kell rájönni, ha te ütöd a vasat, akkor inkább csak rágyújtanak még egyre idegességükben. :P
2010. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

tegyük fel, hogy naponta elszívnak fejenként egy dobozzal. az mondjuk egy nap kb. 1000 ft. egy hónapban 30 000. ha az elmúlt 12 hónapban nem dohányoztak volna, hanem szépen betették volna egy perselybe az árát, akkor most lenne több, mint 300 000 forintotok, ebből lazán elmehetnétek mindannyian egy egyiptomi nyarlásra, négycsillagos szállodába, repülővel, egy hétre.


amennyiben az elmúlt 3 évben tették volna félre ugyanezt az összeget, thaiföldre, indonéziába, dél-amerikába, mexikóba, hawaii-ra, stb-re mehetnétek, vagy vásárlhatnátok belőle egy eléggé megnő kocsit. esetleg vidéken nyaralót, vagy nyaralási jogot a balatonnál, vagy horvátoszágban, az adriánál.

ha az elmúlt 6 évben tették volna félre ugyanezt az összeget, már te kaphatnál belőle egy lakást, legalábbis a kezdő részletet simán kifizették volna belőle, már elég nagy önerő lenne...


számold tovább. ha 10 évig tették volna félre... meglenne oldva az életed, mind lakás, mint autó, stb. szempontból. nem lenne gondotok a válság idején, nagyon nem.


ezek nem légből kapott adatok, számold csak ki te is.


ezzel szemben pedig leírom, mit kapnak ennyi dohányzás után: fokozott, talán hatványozott esély a rákra. szív, és keringési betegségek megjelenése is komolyan megnő. ez a vezető halálok egyébként magyarországon. megcsúnyúlt, idő előtt elöregedett bőr, és fogak. emésztőrendszeri betegségek.

de a legsúlyosabb, amit már említettem a szív- és érrendszeri, valami a rákkeltő hatása. ez nem vicc.


annyi mindnet adhatnának ezek a szülők a gyerekeiknek. nem csak a szeretetüket, hanem a lelki és anyagi támogatásukat a felnőttkorra.


mi marad ezzel szemben? a beteség, a bűz, az ostoba dohányzás, és a komoly esélye, hogy idő előtt fognak itt hagyni téged...

2010. júl. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dugd el a nyugdíjukat. :)
2010. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem nyugdíjasak xD am tudnák hogy én voltam és leszidnának xD
2010. júl. 27. 09:00
 9/9 anonim ***** válasza:

remélem neked sikerül :)

az én anyám szintén láncdohányos volt,napi fél doboz volt az átlag, asszem. Kicsi voltam, és undorodtam a sok füsttől... Sokat veszekedtek apával, de nem szokott le. Ehhez hozzájött a cukor, meg sok más és 10 évig gyakorlatilag mindig kórházban volt. A boncolásnál a tüdeje konkrétan koromfekete volt, a normális fehér helyett.

Szóval mondd meg a szüleidnek nyíltan hogy szokjanak le szerintem, és biztos hogy próbálkoznak majd...Sok sikert :)

2010. júl. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!