Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ecigi ellenállás + wattról...

Ecigi ellenállás + wattról lenne kérdésem (? )

Figyelt kérdés

Bocsi, fizikaórán nem tanultuk ezeket soha...

Az lenne a kérdésem, hogy miért van az, hogyha kisebb ellenállású porlasztót teszünk bele, akkor nagyobb Watton kell működtetni, mintha nagy ellenállású porlasztót használnánk?


Nem úgy lenne logikus, hogy az áramnak át kell mennie, és minél nagyobb az ellenállás, annál nagyobb watt kell hozzá, hogy át tudjon menni?

(Bocsi, full kezdő vagyok a témában, ne röhögjetek ki plz, csak magyarázza el nekem valaki ezt, mert nagyon nem értem.:D)



2019. aug. 19. 21:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj egy picit, azért ellenállás, hogy ezzel együtt fordított arányosságban tudjuk használni nagyobb watton a készüléket. Ha nagyobb az ellenállás akkor elég neki a kevesebb watt, mert megég a porlasztó/leég a vatta, ha meg kisebb az ellenállás és alacsony watton hajtod, akkor nem lesz olyan erőteljes az íz, vagy folyni fog a tank.

Az ellenállásnak is nagy köze van ahhoz, hogy az a tank DL vagy MTL lesz.

Ez egy teljes fordított arányosság, nem pedig egyenes, ezt értsd meg, ha pedig a részletekbe akarsz belemenni, akkor beszélj egy elektrotechnikussal ő el fogja neked magyarázni részletesen a dolgokat.

2019. aug. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!