Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Fogamzásgátlót szedek mellé...

Fogamzásgátlót szedek mellé elszívhatok pár szálat?

Figyelt kérdés
Szóval már jó ideje szedem a fogamzásgátlót, és olvastam, hogy mellé nem lehet dohányzni, ezért eddig egy kivételével soha sem tettem. Alapból nem akarok rászokni, meg semmi, egyszer tettem meg, akkor is placebo időszak alatt és 2 szál volt összesen, és ilyen nagyon kevés százalékos nikotinos cigi volt. És hát tegnap egy buliba elszívtam 2 szálat, az is ugyan ilyen gyenge volt, csak nem placebo időszakban vagyok most. Az előző dohányzás óta eltelt vagy 2 hónap. Minden félreértés elkerülése végett elmondom, hogy nem akarok rászokni, mert tudom milyen egészségtelen, stb stb. Szóval szerintetek ez mennyire csökkentette a hatását a fogamzásgátlónak?

2019. aug. 26. 00:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy a placebo vagy a hormonos időszak alatt cigizel. Fogamzásgátló mellett könnyebben alakul ki vérrög és erre a cigaretta is ráerősít. Jobb, ha nem cigizel, de nem emiatt a pár szál miatt lesz gondod amit elszívtál, nyugi
2019. aug. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Nem azért tilos fogamzásgátló mellett dohányozni, mert csökken a hatása, hanem mert a fogamzásgátló önmagában fokozza a mélyvénás thrombózis kialakulásának esélyét, ez egészségeseknél nem számottevő hatás, de bagósoknál már igen. Szóval azért nem szabad fogamzásgátló mellett dohányozni, hogy ne kapj, thrombózist, majd tüdőembóliát és hogy ne patkolj el.


Egyébként feketén fehéren le van írva, hogy tilos mellette dohányozni, ezt a nőgyógyászok is mindig elmondják, komolyan mit nem lehet ezen megérteni?! Ha dohányozni akarsz használj kotont.

2019. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
A tesóm Kb. 20 éve szed fogamzásgátlót /40 éves/, akkor volt csak szünet mikor terhes volt, és dohányzik. Napi 5-6 szálat szív, és nincs semmi baja.
2019. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen van akinek nincs (még) baja tőle és van aki 20 évesen kap embóliát a cigi + gyógyszer miatt (faluban volt egy lánynak 20 vagy 21 volt)... Honnan tudod hogy te melyik csoportba fogsz tartozni?
2019. aug. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!