Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha dohányzás mellett fogamzásg...

Ha dohányzás mellett fogamzásgátlót szedek, az tuti rákot okoz?

Figyelt kérdés

Anyum szerint "tuti",ahogy ő mondaná... de mennyi az esélye hogy rákos lehetek? befolyásolja hogy egy héten mennyi cigit szívok el? 2hónapja szedem a Mercilont. fél éve dohányzok.

L/17


..


2010. márc. 21. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló a dohányzással együtt nem a rák, hanem az érelzáródás (thrombosis) veszélyét növeli, de azt elég jelentősen.

Nem tuti. Minden esetre javasolnám, hogy hagyd abba a dohányzást.

2010. márc. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tudod, hány olyan nő dohányzik, aki fogamzásgátlót is szed?

Ezzel egyáltalán nem a cigizésre akarlak bátorítani, de egyáltalán nem igaz, amit anyukád mondott.


Ha úgy mondja a mondatot, hogy "nagy a valószínűsége..." vagy "... okozHAT...", akkor OK, de nem lesz minden nő rákos, aki fogamzásgátlót szed.


Ezzel csak jól Rád akar ijeszteni (és hozzáteszem, jól is teszi), hogy tedd le a cigit, amíg még tudod...

2010. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzás sem fog rákot okozni,csak esetleg nő az esélye.Sok olyan nő rákos,aki soha nem dohányzott,és sokan akik dohányosok,nem rákban halnak meg.
2010. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
70-71% esélyed van rá
2010. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
még terhes is lehetsz tőle:D
2010. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
"hanem az érelzáródás (thrombosis) veszélyét növeli, de azt elég jelentősen." ez mégis mit jelent?
2010. márc. 21. 20:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól írta a válaszoló, gondolom szakmabeli. Azt jelenti, hogy leginkább az alsó végtag mélyvénáiban ill. a medence körüli vénákban véralvadék alakulhat ki, mely egyrészt elfolyási akadályt okoz (annak minden következményével: fájdalom, duzzanat, évekkel később akár fekélyek, stb.), másrészt leszakadhat és a tüdőbe sodródhat (=tüdőembólia), amibe 17 évesen is bele lehet halni.
2010. márc. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én dohányzom és két évig folyamatosan szedtem fogamzásgátlót. Egy idő után azt vettem észre, h lefekvéskor fájtak a lábaim. Gondolom a trombózis veszély miatt.
2010. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A thrombozisra nagyobb a kockázat, de egyébként ez genetikai adottságoktól is függ. Én is évekig szedtem fogamzásgátlót és mellette dohányoztam, nálam nem jelentkezett semmi probléma thrombozist illetően, inkább a testsúlyom növekedett folyamatosan, igy inkább áttértem a spirálra, azóta nincs macera...bár neked nem javaslom még ilyen fiatalon, de ha már cigizel, inkább arra figyelj, hogy a c-vitaminszükségleted meglegyen, mert a dohányosoknál ez fontos, és ne igyál túl sok kávét, mert a cigi szűkiti az ereket, a kávé meg tágitja.Azt,hogy azért lett volna rákos valaki, mert fog.bogyó mellett cigizik, azt badarságnak tartom, inkább úgy gondolom, hogy édasanyád félt téged, hiszen ez az anyukák dolga, részben igaza is van, de azért (nem rábeszélésképpen!!!)rákos nyugi nem leszel.Ha ennyire aggódsz az egészséged miatt, inkább próbálj kevesebb cigit szivni, kicsit mérsékeld a napi adagod, és c-vitamin, kevés kávé!Az én szegény drága nagyim rákban halt meg, pedig ő életem még anno nem is hallott a fog.bogyóról, sőt soha életében nem ivott, nem cigizett...Csak nyugi, ne idegeskedj feleslegesen, szép napot!
2010. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! kávézni nem kávézok..cigi is csak napi 5 max 6-7 szál. de féltem az egészségem, és tudom hogy milyen káros anyagok vannak azokban,amit nap mint nap beveszek/elszívok. de mégis használom őket és nem telik el egy nap sem nélkülük... sosem akartam ilyen egészségmódot élni. vagy csak túl sokat aggódok??
2010. márc. 25. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!