Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit csinaljak hogy ne legyen...

Mit csinaljak hogy ne legyen a cigiszagom?

Figyelt kérdés
A szuleim benz dohanyozmak a hazba. Es igy minden ruham, a hajam,a borom meg igazabol mindenem cigiszagu lesz. Es ez mar nagyon zavar, hogy elmegyek otthonról es buzlok a dohany szagtol. Mit tegyek? A ruhaimmal meg a hajammal mit csinaljak? A szuleimet hogy vegyem ra hogy kint cigizzenek? Meg tul fiatal vagyok szoval elkoltozni nem tudok.

2019. aug. 26. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak, hogy szívnod kell gyerekként a büdös cigifüstöt.

Sajnos nagyon nem tudsz mit tenni, esetleg beszélj a szüleiddel, hogy köhögsz a füsttől, meg irritálja a torkodat is, zavar a ruhák szaga is, szóval örülnél neki, ha mostantól kint füstölnének, ha néznek téged valamibe, akkor ezt megteszik érted.

De a harmadlagos füst a lakásban marad, beleivódik a falba, bútorokba, szóval azon maximum a festés, napokon keresztül történő szellőztetés és bútorcsere segítene.

2019. aug. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kompromisszummal vedd rá őket arra hogy csak egy kijelölt helyen cigizzenek csukott ajtóval és nyitott ablakkal.

Én amikor még dohányoztam így oldottam meg a családtagok védelme miatt.

2019. aug. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy már Téged hisznek bagósnsk gyerekként őmiattuk, de leginkább magad miatt "zárjanak el tőle"
2019. aug. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

A te szobádban is cigiznek? Ha nem, és van ajtaja, akkor ott tartsd a ruháidat, saját dolgaidat, és szellőztesd ki minden nap. Ha a kedvedért sem hajlandók kimenni a házból cigizni, tüntetőleg vonulj a szobádba vagy a teraszra, kertbe és minél kevesebbet legyél velük a cigifüstös szobákban. Amikor lehet, nyisd ki az ablakokat, ajtót, hogy szellőzzön a lakás, tegyél ki illatosítókat, ürítsd ki a hamutálakat. Mielőtt elmész otthonról, zuhanyozz le és öltözz tiszta ruhába.

Ha meg szeretnéd őket győzni, jó érv lehet, hogy a függönyök, falak, bútorok gyorsan besárgulnak a sok dohányfüsttől, sok takarítást meg lehetne spórolni, ha kint füstölnének, plusz ritkábban kellene kifestetni, tapétázni, bútort cserélni. Arról beszéltél már velük, hogy neked mennyire rossz, amit csinálnak? Ha nem, akkor ezzel kezdd.

2019. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Ha a szobamba tartom a ruhaim es zarva van az ajto akkor tuti nem jon be a szag? Nem, az en szobamba nem cigiznek. Nap kozbe minden szobaban nyitva van az ablak hogy kereszthuzat legyen. Meg legfrissitot is fujok be a hazba rendszeresen. Meg a hajammal se tudok mit kezdeni mert csak eleg kimennem a szobambol es rogton olyan szagu lesz. Nyaron meg kimennenek cigizni, terasz nincs szoval az ajton kene kimenni de telen gondolom a hideg miatt nem mennenek ki.
2019. aug. 29. 15:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok. Ha normálisan zár az ajtó és naponta szellőztetsz, a ruháid nem lesznek büdösek, főleg egy (szintén csukott) szekrényben. Ha nagy rés van pl. az ajtó alatt, akkor arra is van megoldás.

Mi is dohányzunk, de nem a házban, nekünk is vannak gyerekeink, de magunk miatt is. Én télen-nyáron a teraszra szoktam kijárni. Még jó is, ha hideg van vagy kánikula, mert kevesebbet cigizek, ha nincs kedvem kimenni :) A párom cudar idő esetén a pincébe szokott lemenni (van ablaka és külső ajtaja, tehát ez is szellőzik).

2019. aug. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 Ertem:) Az ajtom az rendesen zarodik meg a szekrenyem is szoval az ugy jo:D Viszont a hajammal mit csinaljak?
2019. aug. 29. 17:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mosd meg gyakrabban, vagy vegyél fel otthon tüntetőleg sapkát :) Illetve, ahogy írtam, ne legyél sokat a füstben.
2019. aug. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!