Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha valaki tisztában van azzal...

Ha valaki tisztában van azzal hogy a dohányzás egészségtelen és nagyon könnyen rá lehet szokni, mégis miért próbálja ki?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy mégis mi vezethet rá bárkit is, hogy kipróbálja a dohányzást, ha egyben tisztában van azzal is, hogy teljesen tönkreteszi majd a testét és könnyen rá is szokhat? Miért vonzó valakinek, hogy önmagát függővé teszi egy olyan dolog iránt, ami drága és betegségbe lökheti? Nem gondolkodik azon hogy mi lesz később, vagy pedig vonzó számára ez a jövőkép? Esetleg úgy gondolja hogy "na majd én képes leszek abbahagyni"?
2019. szept. 24. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mert az úgy megy, hogy elszívsz egy szál cigit, és már függő vagy... *facepalm*
2019. szept. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

E-cigit próbáltam először (tudom hogy nem erre találták ki, most nem mennék ebbe bele), utána később meg párszor a sima cigit. Igazából mindig is tudtam magamtól, hogy vágyom rá, imádtam ha mellettem dohányoztak, imádtam az illatát már gyerekként is, sokszor közelebb mentem a cigiző emberekhez, csak hogy jobban érezzem. De ezt a nyilvánosság előtt mindig is titkoltam, szerintem egyik ismerősöm sem tudja, hogy bejön a cigi illata... vagy hogy valaha cigiztem. Mostanában sem múlt el ez a vágyakozás az illata iránt, gondoltam ha esetleg kipróbálom milyen lehet a cigi, akkor elmúlik ez a varázsa. Egyébként nem gondolom, hogy bármi bajom lett volna attól a ~4 elszívott száltól.


Könnyen rászokhatok? Én anno a Nutellára szoktam rá, később a Pringles chipsekre, utána meg a csípős Lays chipsekre. Jelenleg már csak a szénsavas víz maradt, mint "rosszabb" szokás, ezt egyelőre nem sikerült (és nem is tervezem) elhagyni... Mindezek ellenére egyébként rendszeresen sportoltam (és sportolok is), így szerencsére nem híztam el. Mindenről le lehet szokni, csak akarni kell. Rájöttem, hogy túl sok pénzt költöttem ilyen vacak kajákra, ehelyett inkább próbálok egészségesebben étkezni, és inkább minőségibb ételekre költök. Számomra ez van a cigivel is egyébként, hiába van a sóvárgás már gyerekkorom óta, szerintem irreálisan drága, emiatt (is) bármikor abba tudom/tudtam hagyni, hiszen nincs semmi extra "tünetem" (mivel már nagyon régóta fennáll ez a vágyakozás, ezt el tudom viselni önmagában...)


Betegség? Nem csak a dohányzás a felelős a betegségekért, persze nyilván nem hasznos a test számára, illetve megnöveli a kockázatot millió betegségre, de ellenpéldaként: van olyan rokonom aki ~50 év dohányzás után nemrég töltötte a 102. évét, és olyan is (volt) aki 1 szál cigit se szívott életében, mégis tüdőrákban halt meg.


Mindenki képes abbahagyni, aki egy csöppet is akarja. A lényeg hogy ő maga akarja, belássa hogy ez nem jó. Aki ezt nem akarja, azt elküldhetik bármilyen leszoktató programra, vagy tapaszok stb. sosem fog tudni leszokni. Ha ő maga elhatározza, akkor simán sikerülhet akár 10-20 vagy még több év cigizés után is.


Sajnos én belül továbbra is érezni fogom a vágyakozást a cigi iránt (ahogyan mindig is, már gyerekkorom óta), de próbálom elterelni a figyelmemet róla, amikor csak tehetem lekötöm magam valamivel, hogy ne gondoljak rá.

Amúgy tök érdekes hogy a családomban, születésemtől kezdve senki sem dohányzik, tehát nem onnan láttam a "példát", ez belülről jön valahogyan... és csak reménykedem, hogy egyszer elmúlik ez az érzés...

2019. szept. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
42%
Van akinek tetszik a szertartás és nem foglalkozik a következményekkel, és úgy gondolj hogy később abba tudja hagyni.
2019. szept. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!