Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szoktassam le a barátomat...

Hogy szoktassam le a barátomat a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Mert ő tényleg nagyon durván függő!!!
2019. okt. 6. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki hogy ez neked nem tetszik, de a döntés akkor is az övé. Neki kell leszoknia HA akar, sajnos ez a “ha” nem mindig jön elő vagy későn. Nem mondom azt, hogy olyanokat mondj neki hogy elhagyod ha nem hagyja abba, mert ez nem így megy... Sajnos nagyon sok embert úgy kell elfogadni ahogy megismered, nem tudsz mindenkit megváltoztani, bármennyire segítene neki hogy mondjuk nem dohányzik.

Őszintén kell elmondanod neki hogy mi a probléma és hátha ad rá választ

2019. okt. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Olyat kellett volna választani, aki nem dohányzik! Leszoktatni nem tudod, neki kell akarnia. Mondd meg neki, hogy zavar a szaga, és ha lehet ne gyújtson rá, ha veled van.
2019. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy. A dohányzásról egyetlen egy módon lehet leszokni, ha az, aki szívja, az le akar szokni. Ha nem akar, akkor te a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fog leszokni. Mondhatsz neki bármit, tehetsz bármit, zsarolhatod bármivel, ő nem fog leszokni, ha ő maga nem akar!
2019. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Először is kell az elhatározás, hogy ő is akarja. Anélkül nem megy. De még ha el is szánja rá magát, akkor sem lesz könnyű. Részéről nagy akaraterő, részedről maximális támogatás szükséges.
2019. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"ő tényleg nagyon durván függő!!!"

Ő már egy drogos, te semmit nem tehetsz érte. Vagy eldobja magától vagy nem (de inkább nem fogja). Egyet tehetsz: azt mondod, mától nincs punci.

Egyébként 50 feletti kollégámat végignéztem, ahogy leszokott. Kb. egy hónap volt a kritikus szakasz, addig idegbeteg volt, de azóta tiszta. Szóval a cigisek hazudozása arról, hogy nem tudják abbahagyni, csak kifogás keresés.

2019. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
(-:
2019. okt. 6. 13:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Én szívtam és igen rám hatással volt amikor mondta egy csaj hogy borzasztóan érződik rajtam.

Nagyon zségyeltem magam és ez volt az első lökés hogy komolyabban kezdtem gondolgodni a leszokáson.

Majd le is szoktam.

2019. okt. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!