Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szoktassam le a szüleim...

Hogy szoktassam le a szüleim a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Mindketten cigiznek ilyen itthon töltött cigivel és nagyooon sokat kb. óránként ha ráérnek vagy annál is többször. A papámat nagyon szeretem és ő is így cigizik és annyira rossz hogy minden nap attól félek hogy nem éli meg a holnapot. Ő már több mint 50 éve cigizik és nagyon rosszul van, a bőrszíne is lilás-feketés már és alig tud menni, elfárad 3 lépés után és nagyon köhög már sok éve de az utolsó 1-2 évben nagyon romlik és most lesz 19-én a szülinapja, akarok épp neki ajándékot készíteni de félek hogy már azt se éli meg :(( mostanában hallgatózok amit anya meg a mamám telefonon beszélnek és sokszor beszélik hogy a papám már feladta stb. :( A cigi miatt van ez az egész vele, minden baja van a tüdejének meg a vérének meg mindennek. Ez lesz a szüleimmel is és ezt nem akarom. De hiába mondom nekik és kérem hogy szokjanak le, engem meg sem hallanak..
2014. márc. 8. 18:16
 1/3 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy a papádnak már mindegy, mi lesz vele, és már csak azért se rakja le... Hidd el, itt se a szép se a csúnya szó nem ér semmit: valaki vagy le akarja rakni, vagy nem! Senkire sem lehet rákényszeríteni azt, amit nem akar, de főleg ezt nem.

Évekig eltartana, mire teljesen kitisztulna, de ha mégis sikerülne leraknia (nem a "csökkentem az adagom" módszerrel) azonnal, és nem gyújt rá többet, elmegy orvoshoz, akkor még lehet, hogy van esélye felépülni, persze orvosnak is látni kéne.

Az elektromos cigarettával sokan elérték már azt, hogy lerakták (köztük én is), de sajnos aki nem akarja a rendes büdös, drága bagót lerakni, az erre sem fog hajlani (mint ahogy az én édesapám sem). Minden jót neki!

2014. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sehogy. Amíg nem a te keresetedből veszik a cigit, addig semmi közöd hozzá.
2014. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 x) ***** válasza:
Ebbe sajnos nincs beleszólásod. A legtöbb amit tehetsz, hogy leülsz velük beszélgetni és megkéred őket, hogy a saját érdekükben tegyék le. Ha ez nem hatja meg őket és nem szoknak le, akkor akármit csinálsz nem fogják letenni. Ilyen az élet. És ez egyébként sem olyasmi amit egyik napról a másikra meg lehet tenni. Te nyilván nem tudod, hiszen nem dohányzol. Nem könnyű a függőségedet magad mögött hagyni. Meg kell értened, hogy ez olyasmi amin a szüleid csak nagyon nehéz, hosszú úton tudnának változtatni.
2014. márc. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!